Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Čarodejnica a upír - Prológ

Čarodejnica a upír - PrológTak toto je moja prvá poviedka, dúfam, že sa Vám bude páčiť.
Bude o Belle a Edwardovi, samozrejme, ale Bella tu bude čarodejnica a bude mať aj iné schopnosti. Ed, klasika, úpír, ale bude to iné ako ich poznáte z kníh a filmu. :)
Budem rada, ak necháte svoje komentáre, poprípade kritiku. Troška som sa aj inšpirovala filmom Čarodejnice, dúfam, že to nebude vadiť.

Prológ:

Isabella Maria Swanová nazývaná Bella, býva vo Forks so svojimi rodičmi Renée a Charliem.

Bella nie je taká ako ostatní a na svoj vek vždy bola vyspelejšia ako deti a ľudia v jej veku.

Keď mala sedem rokov, začali sa jej prejavovať jej schopnosti. Najskôr sa jej prejavili predtuchy v snoch a neskôr aj dotykom. Keď túto schopnosť ovládla, tak sa jej prejavili aj ostatné schopnosti, ako sú živelné (voda, zem, vzduch, oheň, ľad), pohybuje vecami myšlienkou, zastavuje čas (vždy jej bolo divné, že jej rodičia sú na to imúnni, ale myslela si, že kvôli tomu, že sú to jej rodičia) a samozrejme má ochranný štít voči všetkým schopnostiam. Postupne všetky ovládla. Samozrejme, svoje schopnosti pred ľuďmi a aj rodičmi tajila, bála sa, že jej nebudú veriť, budú ju skúmať, alebo niečo podobné.

Jedného dňa, keď už mala Bella pätnásť rokov, bola vo svojej izbe a čítala svoju najobľúbenejšiu knihu. Rodičia neboli doma, ale zdola domu počula hluk. Šla sa pozrieť, čo sa deje, a dodávala si odvahu.

„Ak je to zlodej, tak sa mi nič nestane, premôžem ho svojimi schopnosťami.“

No zbadala niečo, čo by jej snáď v živote nenapadlo. 

Videla svoju mamu Renée, ako na ňu niekto útočí. Bola to nejaká bytosť a zo starej mytológie dala názov démon. 

Renée na Bellu zakričala: „Bella, okamžite choď do svojej izby a ostaň tam!“

Bella ale povedala: „Mami, uhni, ukážem tomu čudu, ako sa má slušne správať!“

Skôr, ako to dopovedala, démon zmizol. Renée hneď vedela, čo sa stalo, ale bola prekvapená, pretože nikomu z rodiny sa neprejavili schopnosti takto skoro.

Renée sa na Bellu pozrela, nadýchla sa a začala rozprávať: „Bella, ako dlho máš tie schopnosti?“

Bella jej odpovedala: „No, od mojich siedmich rokov, ale nikdy som ti to nepovedala, ani nikomu inému. Bála som sa, ako zareagujete. A prečo sa ma na to pýtaš? Aj ty máš nijaké schopnosti? A ocko? “

Renée jej iba odpovedala: „Poď so mnou, musím ti toho veľa povedať.“

Renée sa začala s Bellou rozprávať o tom, ako jej rodina mala schopnosti, ako to celé začalo. Išli hore na povalu, Belle všetko Renée rozpovedala a ukázala jej rodinnú knihu, kde boli zapísaní jej predkovia, akú mali moc, rôzne elixíry, kúzla, zaklínadlá, vysvetlila jej, že to, čo videla, bol démon, že je čarodejnica. Čarodejnice majú úlohu ochraňovať ľudí pred temnými bytosťami - démonmi. 

V knihe bolo jedno proroctvo, napísané pra pra... pra babičkou, ktorá moc dostala ako prvú a dedí sa to od nej z generácie na generáciu. Založila túto knihu a jej meno bolo Lusy.

 

Ak jedného dňa nebude mágia na svete,

budú tri znamenia: žiar svetla na nebi, zblíženie planét a tretí bude neskôr - je tajomstvom opradané...

V ten deň sa narodí dieťa, ktoré bude mocné a stane sa niečo nevídané.

 

Bella sa pozrela na mamu so spýtavým pohľadom. „Keď bola polárna žiar, Mars a Zem boli blízko, nič tretie sa nestalo a navyše nevídané. Je iba to, že moc sa dosahuje u nás v osemnástom roku, ale nemusíš tomu veriť, je veľa proroctiev, ktoré sa nestali.“

„Mami, a ty máš akú schopnosť? Respektíve schopnosti? A ocko?“

„Ja dokážem premiestňovať seba a iné veci, kde chcem. Ocko, ten o mojej schopnosti vie, ale on je človek. Keď sa to dozvedel, bol v šoku, ale dopadlo to dobre. A mimochodom, dám ti tú knihu, aj tak ju budeš mať ty a zapisovať do nej. Budem ťa učiť. Poď, vezmeme knihu a pôjdeme tuto do lesa, niečo ti chcem ukázať.“


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Čarodejnica a upír - Prológ:

 1
14.02.2013 [15:23]

Bonnie1516Ahoj dúfam sa na mňa nenahneváš, ale osobne si myslím, že by si mala obohatiť svoj slovník skúsiť používať synonymá kvetnatejšie vety a neopakovať stále tie isté veci dookola a premiestňovanie vecí sa nazýva telekinéza, taktiež ovládala živly, nie živelné schopnosti a ľad nie je živel keďže je to pevné skupenstvo vody. Mohla si sa tiež rozrozprávať kus rodinnej histórie aby to nebola len holá kostra. Nedovolím si tvrdiť, že ja píšem dokonalo, to v žiadnom prípade, ale toto mi na tejto kapitole vadilo. Verím, že som ťa neurazila. Emoticon

27.11.2012 [10:30]

TexieZačíná to celkem dobře. Emoticon

25.11.2012 [11:10]

11dalia11 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. martty555
24.11.2012 [0:10]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

24.11.2012 [0:03]

TerryBellsNa můj vkus to bylo trochu uspěchané. Nebylo tam zahrnuto moc pocitů, nedokázala jsem se vžít do četby. Být tebou, tak to trochu zpomalím.
Jedna věc mi ale nejde na rozum! Jak to, že Belliny schopnosti nejdou použít na jejího tátu, když je člověk? U Renee to chápu, ale u něj ne... Emoticon
A ještě něco, myslím, že když Bella žije v kouzelnické rodině, kde máma zabíjí démony, tak je trochu divné, že na to Bella ještě nepřišla. A máma si s ní o tom neptomluvila...

2. Susi
23.11.2012 [20:16]

Hej, páči sa mi to. Aj keď je to niečo na spôsob čarodějek a tie moc nemusím, ale aj tak je to pekné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18.11.2012 [22:41]

BubulienkaAhoj, článok ti musím vrátiť, a to kvôli chybám v texte.
Názov - pokiaľ je to začiatok poviedky, teda úvod, k poviedke patrí názov Prológ. Ak sa poviedka končí, a začala si prológom, tak poviedka sa musí končiť Epilógom. Takže si to, prosím, oprav.

- čiarky:
*vymedzovacie (Toto je moja prvá poviedka, dúfam, že sa bude páčiť.)
*spojky (ako, keď, že, ak)
*slová ako: samozrejme, dúfam + oslovenia sa oddeľujú čiarkami z oboch strán

- zle mená: Isabella Maria Swanová, Renée,
- zlé skloňovanie mien (Odporúčam tento článok - www.stmivani.eu/40-pomoc-autorum/sklonovani-jmen/)
- y/i v koncovkách prídavných mien (Ak sú viacerí - pekní, ak je jeden, tak je - pekný.)
- číslovky vypisuj slovom
- zlý slovosled, zle napísané vety. Článok si po sebe prejdi a zrozumiteľne vety sformuluj do textu. Napríklad v tom druhom odstavci. Medzery si podopĺňaj tam, kde treba.
- mamy -> oslovenie, takže mamI
- preklepy
- priama reč: Pripájam koncept, podľa neho sa, prosím, riaď.

1. Ak za priamou rečou nasleduje uvádzacia veta (povedal, súhlasil, odvetil, opýtal sa, odpovedal...), priama reč môže končiť buď čiarkou, otáznikom, výkričníkom, alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa začína MALÝM písmenom (priama reč nesmie končiť bodkou):

„Bella, nevedel som, že to bolo takto,“ povedal.
„Odkiaľ to máš?“ spýtal sa.
„Edward, vysvetli mi to od začiatku!“ skríkla.

2. Ak za priamou rečou nenasleduje uvádzacia veta, teda veta, ktorá opisuje činnosť niekoho iného, alebo našu, priama reč sa môže končiť bodkou, otáznikom, výkričníkom alebo tromi bodkami. Uvádzacia veta sa vždy začína VEĽKÝM písmenom (priama reč nesmie končiť čiarkou):

„Čo to hovoríš?“ A odvrátila pohľad.
„Jasné, Edward, práve dnes.“ Len prikývol.

3. Ak chceme medzi dve priame reči vložiť vetu, môžeme to urobiť dvoma spôsobmi:

„Poď,“ povedala, „pozvem ťa dnu.“
„Poď,“ povedala. „Pozvem ťa dnu.“
BTW.: Priama reč sa nikdy nepíše dvoma čiarkami a vždy musí nová veta začínať veľkým písmenom.

Odporúčam, aby si si našla korektora v Pomoci autorom, ktorý ti chyby opraví a ty článok odošleš na publikáciu. Taktiež odporúčam písať v nejakom programe, napríklad vo worde, ktorý ti podčiarkne hrubky a všetky nespisovné/nezmyselné slová.
Keď si všetko opravíš, zaškrtni znova "Článek je hotov". Ďakujem. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!