Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bullying 12. kapitola

Bullying  12. kapitolaBellu navštívi jej dobrá kamarátka. Prípravy na večierok. A večierok. Môžete sa tiež tešiť na odkaz na novú poviedku. Pekné čítanie. Vaša NicolCC.

Bella:

Netrpezlivo som podupkávala nohou a pozrela sa na tabuľu letov a odletov. Angelin let meškal už polhodinu. Vianočné prázdniny začali, a to znamenalo jediné - čas na Vianočný večierok. Vlastne, čakala ma ešte udalosť, z ktorej sa nedalo vyvlieknuť. Môj dejepisný projekt s Edwardom Cullenom. Človek, ktorého neznášam a budem musieť trpieť celé prázdniny. Na tú nepríjemnú situáciu, ktorá sa stala pred piatimi dňami, som sa snažila zabudnúť. Alice sa so mnou posledné dni v škole nerozprávala, otec bol jemne vystrašený z môjho správania a snažil sa mi jemne podstrčiť brožúrky s najlepšou psychologičkou v Seattli a Edward si ma nevšímal. Za čo som bola rada.

Práve teraz som čakala na Angelin let a bola dosť vytočená. Ako dlho môže meškať let v tejto fujavici? Dosť dlho. Zašla som si do bufetu po občerstvenie a vrátila sa do čakárne. To už som tu čakala hodinu. O malú chvíľu som zbadala Angelu, ako si kráča cez halu. Hneď, ako si všimla, že na ňu mávam, rozbehla sa a skončila priamo v mojom náruči.

„Bella! Ani nevieš, ako rada ťa vidím!"

„Aj ja teba, Ang. Vaši nemohli prísť. Otca máš v práci a mama sa stará o dvojičky."

„To nevadí. Som rada, že sa v takomto počasí nemusím ťahať cez celé mesto v taxíku."

Spolu sme boli po kufre a ešte na chvíľu sme sa stavili v malej kaviarni. Aby som Angele vyrozprávala všetky novinky, ktoré sa stali za čas, čo tu nebola. Nemala som jej čo rozprávať, tak sa ma vypytávala ona.

„No... a ako sa má Jessica a Mike?"

„Stále spolu, teda myslím." Na túto tému som sa naozaj nechcela baviť. Angela sa na mňa pozrela pohľadom typu čo sa deje?

„Bells, je niečo zle?"

„Nič. Veď ich poznáš. Stále sa rozchádzajú, a potom si to ani neuvedomíš a znova sú spolu," snažila som sa to nejako zahovoriť. Angelu to príliš nepresvedčilo, tak som pridala otázku:

„Ako je v Londýne? Našiel sa nejaký chlapec, ktorý by ti konečne vyhovoval?"

„Ako konečne? Ja nie som vyberavá."

„Nie, len máš veľmi špecifický vkus. A neodpovedala si mi na moju otázku."

„Nemám čo odpovedať. Nikto mi tam nepadol do oka."

Ešte pár minút sme sa takto bavili, a potom sme sa pustili do tej fujavice, ktorá bola vonku. Trvalo nám to štyri hodiny, kým sme sa dostali do Forks. Angela musela spomenúť vianočný večierok, ktorý sa koná každý rok vo Forks. Časťou je spolukonateľom aj môj otec, takže je samozrejmosťou, že sa tam musím ukázať. Dohodli sme sa, že zajtra pôjdeme nakupovať, skočíme do salónu krásy a necháme si spraviť krásne účesy, aby sme na tom večierku zažiarili. Keď to Angela spomenula, ja som prevrátila očami. Jasné, ja a zažiariť? Ang som vyhodila pri jej dome, kde už jej mama netrpezlivo čakala na verande. A ponáhľala sa domov. Ockovi som uvarila večeru, ja som chuť na jedlo nemala. Len čo som spravila večernú očistu, ľahla som si do postele a skoro okamžite som zaspala.

Ráno som nič nestíhala. Zaspala som a budík úplne ignorovala. Otec ma musel zobudiť, keď Angela prišla po mňa na dohodnuté nákupy. Rýchlo som sa obliekla, v rýchlosti sa umyla, dala vlasy do gumičky a zbehla dolu. Na schodoch som sa, samozrejme, skoro prizabila. Keď bude pokračovať takto celý deň, tak neviem, čo urobím. V kuchyni som ešte stretla otca. A hodila na neho psie oči.

„Ocko, vieš že ťa mám rada? A dnes ti to náramne sekne." Otec mal na sebe gumáky a plášť a bol neoholený. Dobre, toto mi asi nezhltne. Siahol do zadného vrecka a nahmatal tam bankovky. Nikdy som nepochopila ten jeho zvyk nedávať peniaze do peňaženky. Začal prerátavať a opýtal sa:

„Koľko chceš?"

„No... "

„To je predsa jedno, na." A vložil mi do ruky všetky peniaze, ktoré vylovil. Ja proste milujem svojho otca.

Nakupovanie s Angelou ma celkom bavilo. Hlavné bolo, že som sa pri jej tempe nakupovania necítila, akoby som bežala maratón. Kúpili sme si šaty na večierok. Prvýkrát sa mi šaty páčili, teda nemuseli byť obtiahnuté, ale Ang ma ubezpečila, že mi to tak sekne. Tmavomodré šaty na ramienka a Ang si vybrala čierne obtiahnuté šaty. Dali sme si spraviť manikúru, boli sme u kaderníčky a dali sa namaľovať. Moje vlasy nechala kaderníčka voľne pohodené  na pleciach a vytvorila mi prirodzené vlny, ktoré prvýkrát vyzerali dobre. Angela mala vlasy vyžehlené a nechala si spraviť ofinu. Domov sme sa dostali presne pred pol ôsmou mali sme pár minút na prezlečenie. V jednom bola Angela taká istá ako Alice. Milovala topánky na podpätku. Ja som ich neznášala. Ale to nikoho, samozrejme, nezaujímalo. A teraz som sa snažila nasúkať sa do jedných. Nedarilo sa. Desať minút mi trvalo, kým som za pomoci pridržiavania steny dostala dolu. Otec v smokingu, čo sa nevidí tak často a Ang už čakali dolu.

„V tých topánkach sa cítim ako želatína. Neviem v nich chodiť. Nemôžem si zobrať baleríny?“

„Jasné, že nie! Poďme, lebo takto to nestihneme.“

Tento rok boli mladistvý a rodičia oddelení. My sme boli v jednej budove a dospelý v druhej. Sprvu som to nechápala, ale keď som zbadala na stoloch tancujúce gogo tanečnice, pochopila som. Na sebe mali len podprsenku, krátke nohavice (vyzeralo to akoby mali len nohavičky) a vianočnú čapicu. Prvé, čo som si pomyslela, keď som ich zbadala bolo - preboha, zahaľte sa!

Pri stoloch som zbadala rodinu Cullenovcov, Edward tam nebol. Možno dnes ani neprišiel. Angela ma chcela odtiahnuť na tanečný parket, kde ešte nikto netancoval. Tak, toto nie! Už takto som predmetom vysmievania. Niekto mi zaklopal na rameno, a keď som sa otočila, stál tam Jerremy.

„Fíha! Bella, dnes ti to náramne svedčí.“ Všimla som si, ako Angela pokukuje po Jerrovi, pravdepodobne sa jej páči.

„Ďakujem. Dovoľ, aby som ti predstavila moju kamarátku Angelu.“ Jerremy zobral Angelinu ruku do svojej a jemne jej ju pobozkal. Angela celá očervenela. Pozval ju na drink a ja som osamela.

„Zo škaredého káčatka sa stáva krásna labuť? Žeby? To teda nie!“ Len čo to Jessica povedala, vyliala na mňa svoj punč, ktorý držala v ruke. Všetci sa na mňa pozerali, dlho som to nevydržala a utiekla na záchody. Snažila som sa tie šaty vyčistiť, ale nešlo to. Rozrazili sa dvere a v nich stála moja spása - Alice.

„Stále sa na teba hnevám, ale toto si nezaslúžiš.“ Pomohla mi vyčistiť šaty a spolu sme chvíľu pokecali.

„Alice, ďakujem. Neviem, čo by som robila, keby nebolo teba.“ A objala som ju. Takže sme udobrené. Zo záchodov som zamierila rovno k baru, kde som si objednala panáka. Takto to pokračovalo, kým som to neprehnala s alkoholom. Viem, že si niekto ku mne prisadol, ale jediné, čo si z toho človeka pamätám, boli neposlušné bronzové vlasy. Zobudila som sa až ráno s veľkou bolesťou hlavy.


 

Ja viem, som hrozná. Zase ste museli dlho čakať, čo ma nesmierne mrzí, ale ležím doma spolu s horúčkou. Ozaj! Tu je trailer k mojej novej spoluautorskej poviedke:

 

Prológ si môžete prečítať TUSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bullying 12. kapitola:

 1 2 3   Další »
24. Alissa
03.04.2014 [21:20]

Veľmi dobrá poviedka... chcela som sa opýtať, či bude pokračovanie. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

23. zuzika
06.01.2014 [23:21]

Bude pokracovanie????????

22. zuzka
22.08.2013 [9:09]

kedy bude dalsia kapitola?????? strasne sa tesim Emoticon

21. Pegi
12.05.2013 [22:22]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20. van
13.10.2012 [19:39]

nie nezastavuj prosím Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

19. Fergie
12.07.2012 [20:06]

Prosím pokračuj je to super :)

18. DAnča
07.07.2012 [22:37]

Kedy bude ďalšia ? Super :D

17. DAlice
21.02.2012 [21:52]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. lucka2010
21.02.2012 [17:22]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.02.2012 [16:02]

KatarinaCullen Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!