Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Budem ťa milovať naveky - 19. kapitola

2.narzis - Tik Tak Tik TaK Tik Tak


Budem ťa milovať naveky - 19. kapitola„Alice musela predsa vidieť, čo sa stane. Musela vidieť, čo na mňa Dylan chystá. Lenže, kde je teraz, keď ju človek najviac potrebuje? Neexistuje, že to nevidela. Avšak, už by pre mňa prišla aj s ostatnými. Alebo nie? Vedia to Cullenovci a predsa sa na mňa vykašľali? Nezáleží im na mne... Ani Edwardovi?“

19. kapitola

Po Katinom prísľube, že ma dostane z tohto domu, alebo lepšie povedané, že mi pomôže sa dostať z tohto domu, som sa mala lepšie. Tešila som sa z toho, že som dostala ešte nejakú šancu. Kate bola pre mňa hotová spása. Neviem, čo by som robila, keby tu nebola.

Irina sa z lovu ešte stále nevrátila, vraj sa zdržala u nejakých známych niekde v Kanade. Dylan bol taktiež niekde mimo. Síce od tej hádky s Kate sa ešte domov vrátil, ale keď zistil, že sa tu nenachádza Irina, odišiel so slovami, že potrebuje byť na istý čas sám. Keď odišiel, tak sme sa s Kate schuti zasmiali. Bola som plná optimizmu z toho, že ma, možno, Dylan neľúbi.

Bolo by skvelé, kebyže nie. Lenže, nemohla som si byť stopercentne istá. Ale ako som začala uvažovať nad Katinou myšlienkou, že by mohol byť zaľúbený do Iriny, ktorá však jeho lásku neopätovala, mi napadlo, že by to aj mohla byť pravda a mňa jednoducho len chcel využiť na to, aby žiarlila. Bolo to síce úplne divné správanie, ale za svoj život som si stihla všimnúť, že na svete sa deje všeličo. A Dylan bol zvláštny, to som si musela priznať. 

Ale prečo mi potom povedal, že chcel zabiť Edwarda, aby mohol byť so mnou, keď ma vlastne vôbec nikdy nemiloval?

„A kedy sa vlastne stala tá nehoda?“ spýtala sa Kate, keď som sa jej o tom zmienila. Povedala som jej o tom len toľko, že mal autonehodu, ale prežil to vďaka istému upírovi, ktorý ho zachránil tým, že ho premenil. O Carlisleovi som sa nezmienila.

„Bolo to devätnásteho októbra minulého roka.“

Kate sa zamyslela a po chvíli zavrtela hlavou. „Si si istá?“

Prikývla som. Vedela som úplne presne, kedy mal Edward autonehodu. Ten dátum by som vedela aj vtedy, keby ma niekto zobudil o polnoci. Na to sa nedalo zabudnúť.

„Tak potom ti Dylan klamal a ty si mu naletela. Pretože devätnásteho októbra sme boli všetci v Európe,“ odvetila Kate.

„Fakt?“ spýtala som sa neveriacky.

Kate prikývla. „Áno, viem to na sto percent. Boli sme v Paríži na takom trojdňovom výlete. Irina tam chcela veľmi ísť, tak sme nakoniec všetci súhlasili.“

„Páni,“ povzdychla som si. „Takže toto celé divadlo bolo úplne zbytočné.“

„Ja Dylanovi normálne nerozumiem. Ako môže byť taký strašný debil?“ krútila Kate hlavou.

Mykla som plecami. „Bože, keby som to bola vedela, nikdy by som sa nedostala do takejto situácie,“ zaplakala som. Kate sa na mňa s ľútosťou pozrela.

Ako som mohla byť taká sprostá? Taká nevšímavá? Pretože je síce pravda, že mi Dylan sľuboval hory-doly, ale nikdy som z jeho správania necítila lásku, alebo starosť. Vždy to bolo akoby nasilu. Nikdy sa ku mne nesprával tak milo ako Edward. To som si za ten týždeň všimla, ale pripisovala som to svojmu správaniu. Myslela som si, že na mňa len nechce zbytočne tlačiť, aby som ho neznenávidela ešte viac. Ale až teraz mi došlo, že tu vôbec nikdy nešlo, ani nejde, o mňa. Vo všetkom mi klamal. Pocítila som zvláštnu úľavu.

„Kate, teraz, keď už vieme, ako to je, čo so mnou spravíme? Chcem ísť domov,“ zašepkala som.

„Ja viem, ale musíme ísť na to pomaly. Nemôžeme proste len tak nabehnúť a povedať Dylanovi, že sme ho odhalili. To by nefungovalo, iba čo by sme ho zbytočne viac nasrali. A to predsa nechceme.“

„To teda nie,“ pritakala som. Sklopila som pohľad.

„Bella, nebuď smutná. Dopadne to dobre,“ presviedčala ma Kate.

„Myslíš?“

„Jasné.“

Povzdychla som si. „Idem do svojej izby. Potrebujem byť sama.“ Kate len prikývla.

Vyšla som pomaly po schodoch a zavrela sa vo svojej izbe. Oprela som sa o dvere a skĺzla som na dlážku. Už som nevládala. Už som tu nechcela byť ani minútu. Lenže aj keby som utiekla, nemala som ani poňatia, kde sa nachádza Dylan, ktorý keby ma našiel, určite dovliekol späť. Aj keď ku mne nič necíti, Kate mala pravdu v tom, že on by sa ľahko nevzdal. Nepriznal by si prehru. Pretože to by znamenalo, že by tu nemal ani mňa, ani Irinu.

V tejto chvíli som si najviac zo všetkého priala, aby sa doňho Irina zaľúbila tiež. To by ma tu už nepotreboval a možno by ma pustil domov. Otázka však bola, či by mi Edward odpustil aj po tom, čo som mu natárala. Úplne zbytočne. Keby som to vtedy nespravila, ktovie však, čo by sa stalo. Avšak teraz už neverím, že by mu Dylan ublížil. Možno by sme sa nejako dohodli a teraz by som s Edwardom sedela niekde pred telkou a užívala si jeho blízkosť. 

Potom som si spomenula na rodičov. Ktovie, čo robia a ako sa asi majú. Alebo ako sa má Rose a Jess. Hľadajú ma? Chýbam im? Nasťahoval sa už Tom k Jessice? Kúpila Rose bábätku nejaké nové oblečenie, alebo nejaké zariadenie do izbičky? Bolo toho toľko, čo by som rada vedela.

Chýbali mi naše posedenia v kaviarni, ktoré sme praktikovali každý utorok a sobotu, kde stihla Jessica za hodinu poohovárať polku Seattlu. Nikdy si neodpustila neokomentovať niekoho oblečenie. „Panebože, pozrite, čo má hentá na sebe!“ zvykávala vždy zhrozene vydýchnuť, ale po väčšine sme s Rose museli uznať, že má pravdu, pretože niekto nemal vôbec vkus. Raz si jedna žena na seba obliekla červené nohavice a k tomu fialové tričko. A na nohách jej svietili žlté lodičky. No hrozné. 

Jessica zbožňovala nakupovanie. V šatníku mala toľko vecí, že už jej z neho pomaly začali vypadávať, ale jej to nevadilo a vždy si dokupovala niečo nové. Keď sme boli mladšie, často sme si od nej s Rose niečo požičiavali. To bolo väčšinou vtedy, keď sme mali ísť na nejakú párty, diskotéku, alebo niečo podobné. Jessica bola vynikajúci zdroj na tieto veci a aspoň sme nemuseli míňať peniaze na niečo nové. Bola jednoducho nákupná maniačka. Odrazu sa mi v mysli zjavila Alice. Aj tá zbožňovala nakupovanie. Ach, ako mi aj tá chýbala... Panebože! Alice!

Veď tá vidí budúcnosť. Ako je možné, že som si to neuvedomila už skôr? Alice musela predsa vidieť, čo sa stane. Musela vidieť, čo na mňa Dylan chystá. Lenže, kde je teraz, keď ju človek najviac potrebuje? Neexistuje, že to nevidela. Avšak, už by pre mňa prišla aj s ostatnými. Alebo nie? Vedia to Cullenovci a predsa sa na mňa vykašľali? Nezáleží im na mne... Ani Edwardovi?

Znamená to, že keď ešte neprišli, už ani neprídu? Neviem prečo, ale prišlo mi, že je to tak. Vykašľali sa na mňa. Všetci do jedného. A to som si myslela akí sú dobrí. Bolelo ma zistenie, že Alice, mojej dobrej kamarátke, na mne nezáleží. Ale čo ma bolelo najviac, bolo to, že ani môj manžel sa ma nepokúšal nájsť. Už by tu bol a odniesol by ma domov. Alebo by sa o to aspoň pokúsil, či nie? Veď musel to vedieť už vtedy, keď som sa s ním rozchádzala a napriek tomu nič nespravil?

Nechal to tak. Ale aj keby to vtedy nevedel, teraz to už určite vie. Alice by mu to povedala a on by už prišiel. Mal na to týždeň a niečo. Vykašľal sa na mňa!

Oči sa mi – znova – zaplnili slzami. Edwardovi na mne nikdy nemohlo záležať. Veď som mu stokrát povedala, ako ho ľúbim a on mi uveril, keď som mu zrazu povedala, že už nie. Odrazu. Asi ho to veľmi nebolelo. Možno už niekoho má. Nejakú krásnu upírku, ktorá bola preňho hodná. Veď prečo, doparoma, by sa tak ľahko vzdal a nechal ma v tejto šlamastike samú?

Nikdy som nad tým takto nepremýšľala, ale zrazu ma to napadlo. Keby Alice nemala taký dar, aký má, nič nepoviem, ale keď vedela zistiť, či pôjdem do Miami, vedela by zistiť aj to, kde sa nachádzam.  

Očividne jej to však bolo jedno. Ostatne ako všetkým. Zostala som úplne sama.

Skryla som si tvár do dlaní. Prešla som k posteli a oprela sa o ňu.

„Bella? Čo sa stalo? Prečo tak plačeš?“ počula som Kate, ktorá sa zrazu zjavila vedľa mňa.

Nebola som schopná jej odpovedať. Len som zavrtela hlavou. Kate si povzdychla. „No tak, Bella. Okamžite mi povedz, čo sa stalo!“ prikázala mi.

„Neľúbi ma,“ vzlykla som nakoniec.

„Ale veď to si chcela, či nie?“ spýtala sa Kate nechápavo.

„Nechcela.“

Kate sa na mňa pozrela ako ne zjavenie. „Ehm... Prepáč, ale nejako sa v tom nevyznám. Veď ešte pred pätnástimi minútami si sa mi zdala byť nadšená z toho, že ťa Dylan neľúbi, tak nechápem, prečo zrazu z toho plačeš.“ Nechápavo som sa na ňu pozrela. Kto tu hovorí o Dylanovi? Zrazu ma však osvietilo. Ona si myslela, že keď som povedala, že ma neľúbi, vravela som o Dylanovi. To určite...

„Ale nie o ňom som vravela,“ vysvetľovala som a spod vankúša som si vytiahla balíček vreckoviek, aby som si vyfúkala nos.

„Tak o kom?“

„O Edwardovi,“ zašepkala som a z očí mi znova vytryskli slzy. Ktovie, koľko balíčkov vreckoviek som už za posledných pár dní minula.

„Prečo si to myslíš?“

„Pretože už by bol pre mňa prišiel.“

„Tým si nie som celkom istá. Veď ako by ťa našiel?“ Kate nakrčila čelo a posadila sa vedľa mňa.

„On nijako, ale Alice áno.“ To ma skutočne ani trochu nemala rada?

„Nerozumiem tomu,“ priznala Kate.

„Alice má dar. Vidí budúcnosť. Preto nechápem, ako je možné, že nevidela, kde som.“

„Počkať! Aká Alice?“ skríkla odrazu Kate, až som ľakom nadskočila.

„Cullenová,“ odvetila som.

„Ty poznáš Cullenovcov?“ vyhŕkla Kate. Prikývla som.

„Áno, pretože Carlisle Cullen bol ten upír, čo premenil Edwarda.“ Utrela som si slzy.

„Prečo si mi to nepovedala skôr?“ vyčítala mi Kate.

„Nepovažovala som to za dôležité,“ povedala som. Vlastne, prečo to je pre Kate tak dôležité?

„Oh, Bella,“ zaúpela Kate. „To je dôležité! Ja Cullenovcov poznám. Sú to moji dobrí známi.“

„Čože?“ Hodila som po nej nechápavý pohľad. „Naozaj?“

„Jasné, mám s nimi veľmi dobré vzťahy. A Alice je moja kamarátka,“ vysvetlila mi Kate.

„Aj ja som si myslela, že je to moja kamarátka, ale očividne sa na mňa vykašľala,“ zamrmlala som.

„Nie, Alice taká nie je.“

„Tak prečo niečo nespravila?“ vyhŕkla som.

„No, to je trochu zložitejšie. Som si istá, že keby Alice mohla, už dávno by tu bola. Lenže aj ja mám istý dar. Vieš, nedá sa to veľmi dobre vysvetliť, ale jednoducho tam, kde som, istí upíri strácajú svoju moc. Som v podstate nezničiteľná,“ zasmiala sa. „Ale to nie je to, čo chcem povedať. Proste ide o to, že Alice, asi, nevidí tvoju budúcnosť preto, lebo si tu, kde som ja. A keďže ona nevidí mňa, nevidí ani tento dom, z čoho vyplýva, že nevidí ani teba.“

„Takže vlastne za to môžeš ty?“ spýtala som sa nesmelo.

Kate s úsmevom prikývla. „Bella, ja som si istá, že ťa Edward ľúbi. Jednoducho ťa len nevie nájsť, ale teraz, keď už viem, že je v podstate Cullen, bude to všetko jednoduchšie.“

„Ako?“

„No jednoducho. Proste zavolám Cullenovcom, že mám v dome niečo, čo im patrí,“ zasmiala sa.

„Skutočne to spravíš?“ vypískla som.

„Áno,“ uistila ma.

„Vďaka, Kate, si skvelá.“ Hodila som sa jej okolo krku. „Lenže, čo keď im Dylan bude chcieť ublížiť? On vie, že Edwarda premenil Carlisle.“

„To je blbé... Ale on nevie, že ja poznám všetkých Cullenovcov. Avšak, nemáš sa čoho báť, pretože keď tam budem ja, jeho ohníček nebude fungovať,“ usmiala sa Kate a ja som sa zasmiala. Vyzerá to tak, že pôjdem domov.


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Budem ťa milovať naveky - 19. kapitola:

 1 2   Další »
06.07.2012 [15:43]

kikuskaNo aspoň že sa to pomaly rozmotáva. Emoticon Emoticon Emoticon

14. Wera
20.04.2012 [20:08]

Wera Emoticon Emoticon

13. rezule
17.04.2012 [20:57]

rezuleTak tohle byla moc dobrá kapitola. Emoticon Jessy, jsi hrozná šikulka, pěkně jsi nám osvětlila tu Alice, která vrtala jistě mnohem víc čtenářům hlavou. A že její vize narušuje Kate? Tak to bych vážně nečekala. Emoticon Vždycky vymyslíš něco tolik originálního, že jen zůstávám zírat s otevřenou pusou. Emoticon Emoticon Emoticon Všechno se nám začíná obracet k lepšímu, tak uvidíme. Emoticon Emoticon

Oficiálně zase dočítám svou oblíbenou povídku a strašně moc se omlouvám, že mi to tolik trvalo. Poslední dobou vůbec nestíhám, měla jsem co dělat se svou vlastní tvorbou. Emoticon

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Domik
02.04.2012 [18:26]

Domikdoufám, že to bude v poho. moc se těším na další díl!

01.04.2012 [22:55]

BellaSwanCullen8 Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

01.04.2012 [22:22]

GCullenDylan je fakt divný,, Emoticon
Kvôli láske k jednej unesie a donúti ďalšiu žiť s ním, zničí tak vzťah a lásku dvoch ľudí? On je hotový šialenec!!§ Emoticon
Ako si na takéto niečo prišla? Pozeráš rada telenovely? Ako samozrejme bez urážky,, Je to zaujímavý nápad. Mne by niečo také nenapadlo.
Ale aj tak je to bezcitný chrapúň. Ani sa nečudujem tej Irine, že ho nachce,,,veď takéhoto. Mal by so sebou niečo robiť, ak si ju chce získať. Mal by sa zmeniť.
Normálne, že milujem Kate??? No vážne, lebo chce pomôcť Belle. Jaj, teším sa, lebo inak neviem ako by sa z toho chuďa Bella dostala, keby nemala žiadneho spojenca. Emoticon
Samozrejme, keď je človek v sračkách spomína na priateľov a rodinu,,,to asi každý a aj banálne veci sa mu zdajú dôležité. Na tento odsek som sa ti už vyjadrovala, takže teraz to vynechám, hej? (Aj tak ten koment bude asi dosť dlhý...
Emoticon )
No a konečne zistenie, že obidve poznajú Cullenovcov,,už som myslela, že sa Bella ani nevymáčkne,, Emoticon
Jediné ale dúfam, že Ed ju naozaj tak veľmi ľúbi, že jej odpustí,,pretože ak nie,,tak nech si ma chlapec neželá,,,, Emoticon
Kapitolka skvelá ako vždy,,,už sa stále opakujem,asi by som si mala nájsť nejaké iné superlatívy, ktoré začnem používať... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

01.04.2012 [21:21]

AlexLexie Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Prepáč, že nenapíšem nejaký zrozumiteľný komentár, ale ja som úplne stratila slová!

01.04.2012 [20:00]

Adus15Krása. Jen at už jí vysvobodí Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. leluš
01.04.2012 [13:26]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

6. winna
01.04.2012 [13:23]

uf, tak přece jen to bude všechno dobré.)

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!