Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » „Bude líp, uvidíš...“ - 25. kapitola

„Bude líp, uvidíš...“ - 25. kapitolaTentokrát se vše dozví i Edward... A Bella učiní konečné rozhodnutí.

Doufám, že se kapitola bude líbit, Vilinka. ;)

Dívala jsem se na Nicol, jak si hraje s mými prsty. Seděly jsme na pohovce a už dlouho mlčely. Já se nechala unášet svými myšlenkami a ona zřejmě přemýšlela, co říct. Tahle situace, ve které jsme se kvůli mně všichni ocitli… Netuším, co teď.

To dítě možná za nic nemůže a nemůže za to, kdo je jeho otcem, ale já si nedokážu představit, že bych to dítě dokázala přivést na svět. Nedej bože, že bych se o něj starala. To je něco nepředstavitelného. Co když bude takové, jako je jeho otec? Nemohla bych žít s tím, že vychovávám malého Phila Dwyera.

„Bello,“ vzdychla Nicol a já k ní zvedla oči. „Nikdy jsem v takové situaci, v jaké jsi ty, nebyla a ani bych být nechtěla. Avšak dokážu si představit tvůj odpor k tomu dítěti, který musíš cítit… Vždyť to bude z poloviny on, jak bys taky mohla cítit lásku,“ nevesele se uchechtla a zakroutila hlavou. „Phila jsem neznala, ale z toho, co jsi nám včera stačila vypovědět, jsem si mohla udělat přesný obrázek toho, co byl ten muž zač. Bezcitné prase, které nemá právo na život…“

„Byl horší, nedá se to popsat slovy,“ zašeptala jsem.

„Já vím, holčičko. Mrzí mě to,“ stiskla mi ruce a pokusila se o úsměv.

„Víš, chci ti říct. To dítě… Jak řekl doktor Cullen, za nic nemůže a každý má právo na život. A já bych byla moc ráda, kdyby sis to dítě nechala. Samozřejmě chápu, když to neuděláš. Je to jen a jen na tobě, jak se nakonec rozhodneš, ale pořádně to zvaž. Neber to ode mě jako podraz, ale je mi toho dítěte líto. Pokud by ses o to dítě nedokázala nebo nechtěla starat, tak ho můžeme dát k adopci, ale přišlo by mi správné to dítě alespoň porodit. Každý má právo na život… Popřemýšlej o tom, prosím, ano?“ pohladila mě po paži a podívala se na mě prosebným pohledem.

„Popřemýšlím o tom,“ souhlasila jsem.

„Chtěla bys někam zajít nebo tak…“ navrhla Nicol.

„Ne, raději bych zůstala doma a o všem pořádně popřemýšlela, jestli můžu,“ vymluvila jsem se. Ve skutečnosti jsem chtěla zalézt pod peřinu a brečet tak dlouho, dokud toho budu schopná.

„Dobře, nechám tě, kdybys něco potřebovala, budu tady.“

×××

Znenadání se ozvalo klepání…

„Dále,“ zaskřehotala jsem.

„Bells,“ vešla Nicol. „Je tu nějaký kluk, Edward, mám ho poslat pryč, nebo to zvládneš?“ zeptala se. Edward je tu… Měla bych mu to říct. Byl tu pro mě tenkrát, bude tu pro mě i teď, doufám…

„Jo, zvládnu to… Pošli ho nahoru,“ souhlasila jsem a vylezla zpod peřiny, kterou jsem následně ustlala, abych vypadala alespoň trochu civilizovaně. Posadila jsem se do tureckého sedu a vyčkávala, dokud nepřijde.

„Ahoj,“ pozdravil mě, když vešel.

„Ahoj, Edwarde,“ opětovala jsem mu svůj pozdrav.

„Dlouho ses neozvala, měl jsem strach,“ vyčetl mi, když si sedl vedle mě na postel.

„Jo, já vím, je to teď moc složitý,“ vysvětlila jsem.

„Co se děje, Bello?“ zeptal se okamžitě. Nebyla jsem příliš dobrá herečka, svou bolest jsem před ním neskryla.

„Já… Nevím, kde začít.“ Dívala jsem se na své ruce, abych se nemusela dívat na jeho dokonalý obličej plný strachu.

„Začni od začátku, Bello,“ řekl.

„Před měsícem… Phil mě… No, prostě…“ nemohla jsem se vyslovit. Bylo to horší, než když jsem to včera říkala Charliemu.

„Co Phil, Bello?“ snažil se mě přimět, abych mluvila dál.

„Já to nemůžu říct, Edwarde! Už to prostě nezvládnu, řekla jsem to, slyšela jsem to, už tolikrát! Už nemůžu dál, chápeš to?“ vykřikla jsem najednou. Dusila jsem to v sobě a teď to najednou přišlo. Začala jsem zrychleně dýchat a rozešla se napříč pokojem.

„Bells, pšt, bude to dobrý, všechno bude v pořádku…“ Najednou jsem se ocitla v jeho náruči a on mi šeptal uklidňující slova do ucha. Kéž by to mohlo být v pořádku, ale už nikdy nebude… „Řekni mi, co ti udělal,“ podíval se mi hluboce do očí a usmál se na mě svým pokřiveným úsměvem.

„Znásilnil mě, Edwarde,“ vzlykla jsem a zabořila jsem svůj obličej do jeho košile.

„Panebože, Bello! Proč jsi mi to neřekla!?“ zhrozil se.

„Já nevím, nechtěla jsem tě s tím zatěžovat… Bála jsem se… Bylo to tak ponižující,“ šeptala jsem mu do košile další a další důvody, proč jsem mu to neřekla.

„Je mi to tak líto! Kéž bych tomu mohl nějak zabránit,“ přitiskl mě k sobě ještě blíž a začal mě konejšit, jako bych byla malé dítě.

„Nejhorší na tom je…“ štkala jsem.

„Co, Bello? Co může být horší?“ ptal se mě Edward a nepřestával se mnou kolíbat ze strany na stranu, abych se uklidnila.

„Jsem těhotná, Edwarde.“ Slzy mi tekly proudem. Bylo to tu zase. To dítě… Stále jsem nebyla rozhodnutá, co s tím problémem udělám.

„Je mi to moc líto, Bells. Ale všechno bude v pořádku, věř mi, ano?“ podíval se mi do očí a já viděla jeho odhodlaný výraz, který mi dodával aspoň kousek síly.

„Co budu teď dělat? Nevím… Mám si to nechat nebo ne… Já nevím,“ přiznala jsem mu. „Co mám dělat?“

„Stále máš dostatek času, můžeš ještě dlouho přemýšlet nad tím, jak se nakonec rozhodneš. Každopádně, Bello, já ti nebudu říkat, co máš dělat. Je to jen na tobě, je to tvé dítě…“

„Nevím, jak se rozhodnout. Ať se rozhodnu jakkoliv, budu nešťastná,“ povzdechla jsem si.

„Pořádně to ještě zvaž. Není to věc, kterou můžeš rozhodnout za dvě hodiny,“ domlouval mi a zároveň začal vstávat z postele.

„Ty odcházíš?“ vyjekla jsem.

„Zase přijdu, neboj. Ty si pořádně odpočiň a zamysli se…“ usmál se a pomalu odešel z pokoje. Ještě chvíli jsem se dívala za ním, i když už ve dveřích dávno nestál.

×××

„Snažil jsem se najít alespoň malou zmínku o Philovi. Procházel jsem záznamy nejbližších nemocnic, záchytek, letišť… Nic, jako by se po něm slehla zem,“ ozýval se hlas mého rozzuřeného otce ze spodního patra.

„To je až moc divné. Musí být někde nějaký záznam. Nemohl přece jen tak zmizel,“ nedokázala tomu uvěřit Nicol.

„Probíral jsem to taky s doktorem Cullenem. Říkal, že je nemožné, aby se tohle stalo.“

„Tati,“ zašeptala jsem, když jsem konečně dorazila do obýváku. Chvíli jsem spala, ale bylo mi tak nějak zvláštně… Jako bych už neměla žádný důvod se usmát. Žádný důvod jít dál…

„Zlatíčko!“ Charlie ke mně okamžitě přiběhl a pevně mě objal. „Slyšela jsi všechno, co jsem teď Nicol říkal?“

„Co dalšího ještě říkal doktor Cullen?“ chtěla jsem vědět.

„Mluvil jsem s ním o spoustě věcí. A také o potratu…“ jeho hlas se pomalu ztišoval, jako by to bylo sprosté slovo. „Bylo by to možné, Bello. Tak se nemusíš trápit, už za pár dní to bude v pořádku a já se postarám, abys už nikdy netrpěla, holčičko moje. Je mi tak líto, co všechno jsi musela prožít, všechno, co ti udělal, bylo tak hrozné a odporné. Už nikdy nebudeš trpět, slibuju… A to dítě… Alespoň tě nebudou trápit vzpomínky na někoho, kdo ti tu hrůzu zavinil, už to bude jen lepší,“ dušoval se a neustále mě hladil po vlasech a díval se na mě tak, jako bych se měla za chvíli rozpadnout. Vykroutila jsem se mu a zavrtěla prudce hlavou.

„Ne, tati,“ nesouhlasila jsem.

„Co, Bells? Nechápu…“

„To dítě si nechám, už jsem se rozhodla,“ útrpně jsem přivřela oči a zhluboka se nadechla. Tohle přišlo opravdu náhle, ale věděla jsem, že je to správné. To dítě si zasloužilo žít a to i přesto, že já mu nebudu moci být matkou…


Moc se omlouvám za ty prodlevy, ale poslední dobou je to těžký, snad se nezlobíte... A taky vím, že takhle kapitola není žádné terno. :)

Budu ráda, když mi tu zanecháte nějaké komentáře. ;)


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek „Bude líp, uvidíš...“ - 25. kapitola:

 1 2   Další »
17.04.2013 [19:09]

jesikatauzasny Emoticon az jsem to prozivala s ni Emoticon dokonce i ukapla slza mozna i vic Emoticon

17. bara
30.03.2013 [18:18]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.03.2013 [22:39]

kikuskaAch, Vil, malá dávka Eda. To milujem. On je proste kamarát, ja som rada, že mu Bella tak verí a že sa mu zdôverila. Len chlapec nemusel tak rýchlo zdrhnúť zase preč. A čo sa týka Phila, dobre mu tak! Však on si to ešte odpyká, blbec jeden!

15. BellaEdward
18.03.2013 [7:25]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. incompertus
16.03.2013 [19:34]

adopce ?.. Emoticon Emoticon Emoticon

13. ZEJBLIK
16.03.2013 [18:51]

pěkná kapitola ale taková urychlená Emoticon ale piš dál Emoticon Emoticon

15.03.2013 [20:55]

Agule99Skvělá kapitola, jen mi připadá, že už je taková zrychlená, jakobys psala v podstatě z donucení. S problémy v psaní mám dost zkušeností, takže vím že je to těžký, ale i tak si nemůžu nedovolit říct si svoje - a přesto se vždy těším na další kapitolu, protože se těším, jak to bude dál a jak to skončí, a ai přes pár těch chybiček píšeš fakt pěkně. Bellino rozhodnutí je skvělý, jsem ráda, že si děťátko nechá, snad nebude po tátovi Emoticon. Moc se těším na další! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
*A.99*

11. terushka
15.03.2013 [19:41]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

10. Lucka
15.03.2013 [19:31]

no Bella měla velmi těžké rozhodnutí. Každopádně by mě zajímalo jak se s touto informací popral Edward, že je Bells těhotná s Philem a co se s ním vůbec stalo. Doufám, že se někne záhadně nevynoří. Jsem zvědavá kdy se o Bellině těhotenství dozví Renné a jaké důsledky to bude na ní mít. Moc se těším na další díl Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. makulka
15.03.2013 [19:07]

Jsem ráda, že se Bella takto rozhodla. To dítě si zaslouží žít, i když bude Phil jeho otec. Moc se těším, čím nás překvapíš příště. Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!