Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Boli sme stvorení jeden pre druhého... Tak prečo nie si so mnou?! ¤ Začíname

Boli sme stvorení jeden pre druhého... Tak prečo nie si so mnou?! ¤ ZačínameTakže, začala som s novou poviedkou. Neviem, nie je to nič extra, ale mne osobne sa celkom páči.
No, v tomto príbehu sa priblížime k svetu upírov. V ich svete je normálny pojem poloupír. Je to bytosť, ktorá je napoly človek a napoly upír. Teraz sa priblížime do života trom rodinám, ktoré majú to šťastie a v ich rodine sa narodili deti. Sú to poloupíry.
Takže, pustite sa do mňa. BlackStar =)*

Osud je nevyspytateľný, no to my tiež!

Prológ - ako to všetko začalo

Rozprávač

Október roku 1999

Píše sa rok 1999. Je dvadsiateho šiesteho októbra podvečer. Práve sa nachádzame v meste Forks, v ktorom sa práve rodí nový život. V rodine Halových sa práve narodilo krásne dieťatko. Rosalie a Emmett jej dali meno Isabella Clair. Je to neobyčajné dievčatko, pretože je poloupír. Jej matka bola ešte pred jej narodením človek a jej otec je upír.

No po pôrode bolo telo Rosalie natoľko slabé, že by ako človek neprežila. Tak sa Emmett rozhodol premeniť ju. Moc sa mu to nepáčilo. Nechcel, aby Rose trpela a prešla si takú bolestnú premenu. No vedel, že by si bez nej nedokázal predstaviť svoju existenciu, a ešte k tomu, keď mali krásnu dcérku. Rozhodol sa a už to nejde vziať späť.

Je presne osem hodín večer a práve v túto chvíľu sa svojej manželke zahryzol do krku a vpúšťa jej do tela jed. Je to zdĺhavá a bolestivá premena...

Zobral si od jeho brata Isabellu, a sadol si k Rose. Mienil tam ostať, až pokým sa neprebudí, no malá na to mala iný názor. Potrebuje ľudské jedlo, tak ako aj krv. Pre potreby malej Isabelly, bol donútený odísť od Rose. Jasper musel odísť, pretože by takú bolesť nevydržal. Emmettov brat je Jasper. Nie sú síce pokrvní bratia, no oni sa tak berú. Celý čas premeny bol so svojou dcérou, alebo keď spala, bol pri Rose. Trhalo mu srdce, keď ju videl zmietať sa v bolestiach. Nedokázal sa pozerať na to, čo spôsobil.

Ubehli už dva dni a Rose bola stále zaplavená v bolestiach. Jasper sa odvtedy neukázal doma a o Isabellu sa staral sám. Chudák, nemal to zrovna najľahšie. Síce nejakú dobu už na svete je, ale o dieťa sa nikdy nestaral. Ani len nevedel, ako sa k nej chovať. No Isabella to vyriešila za neho. Skočila mu okolo krku a začala sa smiať. Na to, že mala iba dva dni, bola neuveriteľne vyspelá a rozumela, keď jej niečo hovoril. Taktiež vyzerala na to, že má dva mesiace a nie necelé dva dni.

Po celý ten čas sa Emmett rozhodoval, čo budú ďalej robiť. V tomto meste ďalej nemohli ostať, prezradili by sa a Rose potrebuje nejaké odľahlé miesto. Nakoniec to vyriešil. Po tom, čo premena skončí, požiada Jazza, aby Rosalie odviedol na chatu v horách, ktorá je odtiaľto vzdialená dobrých tridsať kilometrov. Bude to náročné, ale podariť sa to musí. Myslel si zúfalo. Bál sa, aby niekoho nezabila. Potom by si to vyčítal on, aj ona. Nebolo inej možnosti, ako hneď po premene jej všetko vysvetliť a odviesť ju preč.

On a Bella ostanú a zariadia ešte nejaké veci. Hneď, ako to bude možné, za nimi prídu a ostanú tam, pokým nebude malá Isabella už trocha väčšia a Rosalie sa už bude vedieť ovládať.

Taký bol plán...

 

V rovnaký rok 1999

Je dvadsiateho novembra a v rodine Cullenových sa schyľuje k oslave. K jednej výnimočnej oslave narodenia dieťaťa. Je to rovnako ako aj Isabella poloupír...

V tejto rodine je však aj jeden upír, ktorý si nenechá ujsť žiadnu oslavu. Nech je hocijaká. Táto rodina je vo všetkých smeroch zvláštna. Otec, alebo stvoriteľ, je Carlisle Cullen. Je to najlepší lekár za posledných dvesto rokov. Je to zvláštne, ale je to tak. Má dokonalé sebaovládanie. Ďalším členom sa stala shopaholická upírka menom Alice. Na zvláštnosti jej pridala aj Carlislova družka Esme. Je človek, a to práve ona čaká ich dieťa. Vždy po ňom túžila, chcela byť matkou, starať sa oň. Teraz sa jej sen splnil. Má dieťa s mužom, ktorého miluje.

Je už niekoľko dní po premene a narodení dieťaťa. Volá sa Edward Anthony Cullen. Alice bola k nezastaveniu, aj keď boli vzdialení od civilizácie dobrých pár hodín, nemohlo jej nič ujsť. Muselo byť všetko perfektné na privítanie nového člena rodiny a Esme v novom živote. Carlisle mal všetko pripravené a bol vybavený na pôrod a všetko okolo toho, takže pôrod prebehol bez komplikácii. Vedel presne, čo má robiť. Mal naštudované všetky knihy, ktoré kedy vyšli. Musel sa o svoju ženu postarať, aj keď sa mu nepáčilo, že ju premení. Samozrejme, chcel aby bola s ním, ale nie za takúto cenu. No ona nemala nič proti. Je s ním a majú krásneho chlapčeka a jednu veľmi šialenú dcéru. Nič viac si nemohla priať. Bola najšťastnejšia tam kde bola. V okolí svojich blízkych, ktorí jej pomôžu keď bude treba. Tak, ako oni jej, tak aj ona im vždy rada a s ochotou pomôže. Je to proste najobetavejší človek, aký kedy bol...

Tento malý príbeh sa odohral na Aljaške v malom mestečku menom Cape Lisburne.

 

Január roku 2000

Je presne dvadsiateho druhého januára 2000. V malej dedinke na severe Ameriky. Dnes je pre všetkých výnimočný deň. Dnes sa zrodí nový život. Príde na svet malé dieťatko. V tejto rodine je to veľká vec. Všetci sú pripravení. Westnovi sa už nemôžu dočkať nového člena. Tešia sa, no zároveň majú strach. Strach o Tanyu. Je to ešte človek a nikto nevie, či pôrod prežije. Jej manžel, Matt, a jeho sestry Irina a Kate majú o ňu hrozný strach. Snažili sa zistiť najviac ako sa len dalo. Získali informácie, ktoré im veľmi pomohli. Snažia sa ako len môžu, no stále sú tu pochybnosti.

Práve sa schyľuje k očakávanej udalosti, všetci sú prichystaní na to, čo sa stane.

Tanyine výkriky priam trhajú ušné bubienky. Takú bolesť si nedokázala predstaviť. No keď Matt  premýšľal nad tým, že ju premení, bál sa, či to naozaj chce. Vôbec nechcel, aby trpela takými bolesťami ako teraz. No chce ju mať pri sebe a pri ich dcére Danielle. Nechce ju stratiť, preto sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. Premení ju!

Ticho horských oblastí preťal znova ohlušujúci výkrik. Po ňom nasledovalo ešte veľa takých, no niektoré boli slabšie ako tie pred tým. Premena sa začala a spaľovala celé jej telo. Ani len nedokázala popísať, ako sa cítila. Plamene jej zožierali telo. Akoby ju pálili zaživa.

Premena trvala nekonečné tri dni. Po troch dňoch sa bolesť sústredila do srdca, tam akoby sa ešte znásobila a prinášala posledné údery srdca.

Dnes sa zrodil nový život, ale aj vznikol ďalší, ktorý je už za hranicami nášho chápania.

Práve sa zrodila nová upírka. Je to upírka, ale živí sa zvieracou krvou. Je to ušľachtilejšie ako piť ľudskú krv...

Je dobré vedieť, že na zemi ešte existuje úcta voči ľudskému životu. A tí, ktorí ho chránia, si zaslúžia trocha úcty.

Týmto trom rodinám sa nevyspytateľne zamotá ich osud dokopy. Bude to mať priaznivý vplyv? To sa dozvieme už čoskoro...

 


 

Pekne sa do mňa pustite. Viem, je to otras, ale chcem počuť, čo vyna to. Prosím, aspoň sa vyjadrite...

Mala som to v compe už asi pol roka a viac, takže je to dosť zastaralé a dosť krátke... Aspoň to skúste.;)

Tak šup sem s kritikou!:)Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Boli sme stvorení jeden pre druhého... Tak prečo nie si so mnou?! ¤ Začíname:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!