Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Black angel - Prolog

Black angel - PrologVznikem mýtických bytostí se mezi nebem a peklem strhla hádka o to, jestli i oni by měli mít strážného anděla. Zatímco peklo bylo pro, nebe to zásadně odmítalo. Nakonec peklo vyhrálo. Jedním takovým andělem, co chrání upíry a vlkodlaky, je i Bella, která chrání upíří rodinu. Jakou?
Snad se bude líbit je to moje první povídka a nejsem si jistá, jestli je to aspoň trošku čitatelný, tak mi když tak napište, jaký jste z toho měli pocit.

PrologNa Zemi se poprvé objevily Mýtické bytosti.„Já jim strážného anděla nepřidělím, vždyť zabíjejí lidi,“ promluvil Bůh maličko už rozhořčeně.

„Prosím tě, jako by se lidé mezi sebou nezabíjeli. Navíc oni nemají jinou možnost než zabíjet. Lidi taky zabíjejí, i když jenom zvířata, kvůli hladu, tak si je vem pod ochranu, protože já je ochraňovat nemohu. Jak by to asi vypadalo, Bratře?“ odfrkl si Ďábel.

„Jen se přiznej, že jsi je vyrobil ty, jsou to určitě tvý poskoci a já bych je měl chránit?“ I když je ve skutečnosti stvořil Bůh, ale za žádnou cenu si nechtěl přiznat, že by mohl stvořit něco takového, co se řídí jenom svými instinkty a nemají vlastní svědomí (tou dobou byli pouze novorození, a ani on nevěděl, že po roce se všichni začnou zklidňovat).

„Já? A proč bych to asi dělal, já mam dost starostí s hříšníkama. Víš, kolik mi jich poslední dobou posíláš? Abys věděl, tak já mam v tomhle svědomí čisté a jen tak se nevzdám,“ promluvil opět Ďábel a čekal, jestli se Bůh konečně vzdá.

Už ho tohle handrkování o to, kdo se bude starat o bytosti jako jsou například vlkodlaci nebo úpíři, nebavilo, navíc trval na tom, aby i oni měli strážného anděla stejně jako lidé. Boha už to také přestávalo bavit, ale nechtěl je přijmout do nebe, protože to by pro něj znamenalo, že se smířil se zabíjením lidí. Přemýšlel, jak se s tohohle vykroutit.

„Víš, bratře, když tolik chceš aby měli strážného anděla, proč jim nějakého nepřiděláš ty. Vždyť stejně všichni skončí v Pekle, tak by jsi alespoň věděl, co dělali. Navíc tolik práce mít nebudeš, vždyť jsou stejně nesmrtelní,“ řekl Bůh a tvářil se zaujetě, že to není špatný nápad. Ve skutečnosti se chtěl radovat, tohle bylo asi nejlepší, co mohl v téhle hádce vyřknout a doufal, že na to Ďábel přistoupí.

„Co to povídáš? Vždyť já u sebe nemám anděli a ani padlí andělé se na tohle nehodí.“

„No, a co kdybych ti pomohl, abys mohl vytvořit svého anděla.“ Bůh byl rád, že mu to tak dobře vychází.

„A nebudou mít svatozář ani nebudou celí bílí?“

„Samozřejmě, že ne, můžeš si říct, jak budou vypadat, a pak si je vychovat, jak budeš chtít. S tím, že na starost by měli jen je.“

Ďáběl chvíli přemýšlel, mohl mít vlastní anděli. Všichni by měli ochranitele a navíc by je mohl vychovávat a vypadali by tak, jak by on chtěl. Tohle ho velice zaujalo... on u sebe měl jen hříšníky, kteří vykonávali nějakou práci a neviděl je dospívat, ale tohle znamenalo, že by v podstatě měl své vlastní děti.

„Souhlasím, ale jestli se někdy dozvím, kdo je vytvořil, přísahám, že ho já osobně potrestám.“ V tu chvíli Bůh jen ztěžkla polkl a mohl jen doufát. Moc dobře věděl, jak by taková pomsta vypadala, a také moc dobře věděl, že by mu nepomohlo ani to, že je jeho bratr.

„Také souhlasím a můžeme se vrhnout do práce.“

A tak vznikli černí andělé. Od bílých se lišili nejen barvou, ale také tím, že neměli svatozář, ale rohy a jejich křídla byla černá. Také mohli chodit mezi lidmi, protože každý si uměl měnit svůj vzhled. A protože upíři měli zvláštní schopnosti, dostali je do vínku i oni. Nejen, že byli neuvěřitelně silní, rychlí a krásní, ale každý dostal nějakou schopnost, která se mu průběhem života zdokonala a vyvíjela. Dovršením 16 let se ukončil jejich výcvik a oni dostali svého svěřence a věkem 18 let se zastavil jejich růst a oni tak zůstali navždy mladistvými.

První andělé se starali jen o ty nejdůležitější jedince a i postupem času nedostal každý svého ochránce.

Ďábel byl spokojený. Mohl tvořit a učit své anděli a přitom trestat hříšníky, na které měl jiné služebníčky.

Ti, na které se dostalo té pocty a mohli mít ochránce, o něm věděli. Andělé se jim vždy představili a vyžadovali po nich, aby se to nikdo nedozvěděl.

I Bůh byl spokojen, každý dostane svého anděla a dokud se nikdo nedozví jeho tajemství, je v bezpečí. I když se mu stávalo, že se černí a bílí andělé dostali do potyčky, vždy to společně s jeho bratrem vyřešili a žili si převážně spokojeně.

Vše ale netrvá věčně a i pohodlí musí skončit.

 


Shrnutí >>> 1.kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Black angel - Prolog:

 1
2. Temnonoš
25.09.2013 [16:45]

vypadá to pěkné XD Emoticon

1. Kačka
03.09.2011 [14:34]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!