Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bella Creatura 4. kapitola

V této kapitole se konečně Jacob dozví, co je Bella zač.

4. kapitola

(Pohled Jacoba)

Když jsem se probudil, byl jsem zmatený. Ležel jsem totiž ve velké luxusní posteli s nebesy. Co to sakra je? Ona mě omráčí, unese bůhvíkam a pak mě položí sem?

Z mého vnitřního monologu mne vyrušil hlas: „Ale, ale, kdopak se to probudil? Že by Šípková Růženka?“ Byla to Isabella, která právě vystoupila z rohu místnosti. Rychle jsem se zvedl.

„Co jsi, sakra, zač?“ vyjekl jsem.

Zhluboka se nadechla: „Když ti to řeknu, nepovíš to nikomu?“

Chvíli jsem přemýšlel. Přeci mne unesla, navíc mě kapku děsí.

Po chvíli jsem přikývl: „Dobrá, ale řekneš mi pravdu.“

„Takže nejdřív, věříš v bohy a bohyně? Já vím, je to neuvěřitelné, ale existují…“

„Děláš si ze mě srandu, že jo?“ skočil jsem jí do řeči.

Zavrtěla hlavou a pokračovala: „…Jak jistě víš, v Antickém Římě měli své božstvo, které tam však přišlo až s příchodem Řeků. Ještě před nimi tam samozřejmě byli bohové a ti měli sídlo nad sopkou Vesuv. Mimo bohy tam, samozřejmě, byli také polobohové, různí tvorové podobní satyrům, nymfám a tak dále a také stvoření jménem Bella Creatura, v překladu Nádherné bytosti. Byli mocnější než bohové a byli to vždy děti více, jak dvou bohů…“

„Co? Jak to mohlo být možné?“ Teď už jsem byl příběhem tak pohlcen, že mi ani nedošlo, že tu mluví o tvorech, kteří jsou ještě nepravděpodobně než upíři a vlkodlaci.

„Naprosto jednoduše, bohové se… nerozmnožují stejně jako vy a lidé. Oni prostě soustředí svou sílu do jednoho místa či předmětu. Ale zpátky k příběhu: …Nejmocnější z nich je dívka, která měla jako hlavní rodiče Nereres, vládkyni bohů, a Sulfuse, jejího manžela, mimo ně se přidali i všichni ostatní bohové. Její jméno je Isabella.“ Skončila a já na ní jen nechápavě koukal.

„Chceš říct, že jsi nejmocnější bytost na světě?“ zeptal jsem se nechápavě.

Přikývla: „No, vlastně ve světech.“

„Cože?“ Teď jsem na ní čuměl, jak tele na nová vrata.

„Víš, existují ještě světy vytvořené spisovateli a filmaři, oni to neví, ale pokaždé, když někdo napíše či natočí fantasy, vytvoří se svět podle toho příběhu,“ vysvětlila.

„Hustý,“ řekl jsem inteligentně.

„Věříš mi?“ zeptala se.

„No…, věřím ti víc než zezačátku, ale stejně potřebuju důkaz,“ odpověděl jsem.

Zvedla nůž.

A do prdele. Byl jsem kapku vyděšený. To mě jako podřízne?

Řízla se do dlaně a… tekla jí zlatá, opakuji zlatá, krev.

„Síla, co?“ řekla. „Kvůli tomu mám vlastně i zlatý oči. My máme totiž barvu krve podle moci a povahy. A oči se nám pak barví podle barvy krve, podobně jako upírům podle typu stravy.“ Stále jsem na ni jen vyjeveně koukal.

„Ehm, Jacobe?“

„Hmmm?“ Konečně jsem se probral z toho transu, ve kterém jsem byl po celou dobu.

„Neřekneš to, prosím, nikomu? Já vím, že jsem tě prakticky unesla, ale kdyby někdo zjistil, že jsem nejmocnější bytost vůbec, nechci ani pomyslet, co by se stalo. Představ si, že by všichni věděli o vás a o upírech, co by se asi stalo? Začali by vás vraždit. Vím, že si myslíte, bůhvíjak nejste nepřemožitelní a je pravda, že vám pár lidí nemůže ublížit, ale představ si, kdyby proti vám šla armáda? Nad tím se zamysli a teprve potom to někomu říkej, teď jdi domů,“ dokončila svou řeč.

Už jsem odcházel, když mi něco došlo: „Bello…“

„Říkej mi Izzy, Is nebo Isabello, ale nikdy Bello, tu přezdívku nesnáším,“ přerušila mne.

„Dobře, tak tedy Izzy - jak mám vysvětlit, kde jsem byl? Někdo si přece musel všimnout, že jsem zmizel,“ řekl jsem jí své obavy.

Jen se usmála: „Prostě řekni, že sis byl vyvětrat hlavu. Přeci jen - chodíš do školy s upíry, proto toho na tebe bylo moc. Procházel ses v lidské podobě, protože jsi nechtěl slyšet jejich myšlenky a narazil jsi na můj dům. Spřátelili jsme se a tys u mě přespal. OK?“

Obejmul jsem ji: „Děkuju, víš, že jsi nakonec moc fajn?“

Nahodila takovej ten tón namyšlený blondýny čili Jessicy Stanleyové a pronesla: „No to víš, já jsem totiž úplně úžasná a každý mě má rád, víš?“ Na konci vyprskla smíchy. Popravdě? Já taky.


Doufám, že se to líbilo a napíšete mi nějaké komenty. :D


« Předchozí díl


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bella Creatura 4. kapitola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!