Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Anna a zážitky vo Volterre - 1. kapitola

Anna a zážitky vo Volterre - 1. kapitolaJe to prvá kapitola, kde sa dozviete, kto je Anna Cullen. Čiže tu budú aj Cullenovci. A neviem, či mi to vydá v tejto kapitole, alebo až v druhej, spomenie sa tu aj jedno mesto. Viac vám neprezradím.

Predstavenie:

Volám sa Anna Cullen. Doktor Carlisle si ma adoptoval, keď som bola malá. Edward, Emmett a Jasper sú moji nevlastní bratia, ale zároveň aj najlepší kamaráti. Alice a Rosalie sú moje nevlastné sestry a zároveň aj najlepšie kamarátky, aké som kedy mala. A nemôžem zabudnúť na Esme. Je to moja nevlastná mama. Ale ja ju mám skôr za kamarátku. S Alice máme spoločmé to, že sme obidve tak trochu bláznivé a máme rady nakupovanie. Čiže si spolu asi tak najlepšie rozumieme. Som na strednej škole. Vyúčam sa za zverolekárku. Veľmi dobre mi to ide. Milujem zvieratá. Keď skončím strednú, založím si vlastnú ordináciu. Som v poslednom ročníku a o týžden nám končí škola. Chcela by som sa osamostatniť a nebiť stále na ich krku. Odísť z tohto mesta a začať konečne žiť naplno... to by sa mi veľmi páčilo.

 

V škole s kamarátkami:

 „Hej, Anna, poď sem! "

 „Čo je?"

„Že vraj po škole by si chcela odísť od rodiny. Je to pravda?"

„Áno, je. Chcela by som sa osamostatniť a vypadnúť odtiaľto. Chcela by som ísť niekde, napríklad do Európy. Niekde kde svieti slnko skoro stále."

„No a už máš nejakú predstavu, kde by si šla?"

"No, tak to ešte nie. Ale uvažovala som nad..." Akurát do triedy prišla učiteľka, tak som to nedopovedala.

 

Doma:

„Ako bolo v škole?" opýtala sa ma Esme.

„No, odovzdávali sme pomôcky a knihy. Strašne ma bolí hlava, idem si ľahnúť."

Ľahla som si na posteľ a hneď som zaspala. Po nejakom čase som sa zobudila. Zišla som dole schodmi a nikto nebol v dome. Iba v obývačke bol odkaz, na ktorom bolo napísané: Išli sme niečo vybaviť a potom pôjdeme na lov. Nečakaj nás, prídeme neskoro. Carlisle.

Takže teraz mám dom celý pre seba. Fajn. Vždy som chcela ísť do jednej izby, ktorá bola zamknutá a len pred nedávnom som našla odtiaľ kľúč. Bola som tam ešte ako desaťročná, takže si tú miestnosť až tak dobre nepamätám.

Vošla som tam a bol tam jeden obraz, ktorý bol zakrytý. Odhrnula som ho a na ňom boli Volturiovci. Ale prečo zamykali tú izbu, prečo bol ten obraz zakrytý, prečo mi tam nedovolili ísť, čoho sa báli, že si na nich spomeniem? (poznámka: Annu tam nepustili od desiatich rokov. Takže na nich skoro zabudla.)

Tieto otázky mi vŕtali v hlave celý večer. Ale pri tom som hľadala voľné byty v Európe, kde by som sa mohla presťahovať na dobu neurčitú. A nič voľné tam nebolo, všetko boli iba hotely a tam nemôžem predsa bývať možno aj dva roky! Dosť neskoro som zaspala a stále som si kládla tie otázky. Nešlo mi to na rozum. Ráno som sa zobudila a svitlo mi. A čo trebárs ísť do Talianska? A do mesta, na ktoré by som nemala až tak veľmi myslieť, lebo by mi Edward prečítal myšlienky a potom by som tak mohla ísť do prdele a naspäť. Išla som sa umyť do kúpeľne. Keď som odtiaľ prišla, na stole boli raňajky. Niekto tu je, dúfam, že nie Edward. Tak som sa najedla v mojej izbe. Obliekla som si dlhšiu sukňu a pod to som si dala silónky. Bolo teplejšie ako zvyčajne a ešte sme sa mali aj fotiť.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Anna a zážitky vo Volterre - 1. kapitola:

 1
05.05.2013 [19:42]

Zajímavé ;) Těším se na další :) Emoticon Emoticon

5. martina946
05.05.2013 [19:34]

No vypadá to zajímavě. Hadám že Anna pojede do Italie že? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Jsem zvědavá na další díl. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Ps: z těch chyb si nedělej hlavu mě članek taky vraceli k opravě. Takže nejsi jediná. Rychle další dil Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

4. Nessienka admin
02.05.2013 [18:59]

NessienkaAhoj.
Keďže ešte nemáš zhrnutie poviedok, môžem ti napísať len tu. Ja by som ti rada článok vydala, ale kým nezaškrtneš "Článek je hotov", tak to nebudem môcť urobiť.
Emoticon

3. Nessienka admin
08.04.2013 [8:59]

NessienkaAhoj.
Článok ti opäť vraciam na opravu. POzri si ešte nasledovné:

*V texte nepoužívaj skratky, ale slová vypisuj celé (dr. -> doktor)
*Číslovky sa nepíšu číslicou, ale vypisujú sa slovom. Výnimku tvorí len čas a roky.
*Pozor na meno Cullen - píše sa s U, nie s A!
*Za čiarkami a vôbec všetkými interpunkčnými znamienkami sa píše medzera, nikdy nie pred nimi.
*Prvé úvozodzovky sa píšu dole, nie hore. Ak ti ich Word píše hore automaticky, buď si to nastav, ale si úvodzovky vlož do textu priamo v administrácii. Nájdeš ich pod ikonkou "Vložit speciální znak".
*Pozor na preklepy
*V texte príbehu nepoužívaj smajlíky!
*Pozor na chýbajúci diakritiku - hlavne na dĺžne
*Prišla je sloveso a nie je to vybrané slovo, takže sa tam rozhodne nebude písať ypsilon!
*Pozri si priamu reč, konkrétne ukončenie - za hornými úvodzovkami sa nepíše pomlčka.
*Chýbajúce čiarky, na ktoré ťa upozorňovala Emieele

Snaž sa všetko si opraviť. Ak si nebudeš vedieť poradiť, skús si nájsť korektora v sekcii Pomoc autorom. Keď budeš mať všetky chyby opravené, znovu zaškrtni "Článek je hotov".
Ďakujem.

06.04.2013 [13:01]

ercavampiredúfam že som si všetko opravila. s tými čiarkami budem mať asi trochu problém Emoticon Emoticon

05.04.2013 [23:18]

EmieleeAhoj! Vítam ťa na Stmívaní.eu. Toto robím nerada, ale článok ti musím vrátiť kvôli nedostatočnému počtu slov. Minimum je 500 slov a tvoj článok má len 480. Môžeš si ešte niečo dopísať.
* Ďalej, máš zle napísané mená - sú to Cullenovci s U a nie s A.
* Emmett sa píše s dvomi T. Alice sa píše s I.
* Teraz, máš zle úvodzovky. Už sa nepoužívajú dve čiarky, ale text sa píše do Microsoft Word, kde máš už automaticky rozlíšené dolné aj horné úvodzovky stlačením klávesy vedľa písmena L.
* Keď vo vete niekoho oslovuješ, musíš meno vydeliť čiarkami z oboch strán, napríklad: „Hej, Anna, poď sem!"
* Niekedy píšeš medzeru pred čiarkou! Pozor na to! Medzera pred čiarku nepatrí!
* A ešte čiarky... Chýbajú ti, keď oddeľuješ dva prísudky, dve vetné celky a pred spojkami. Napríklad: Doktor Carlisle ma adoptoval, keď som bola malá. Edward, Emmett a Jasper sú moji nevlastní (tu sa píše I, pretože to je nominatív množného čísla, vzor pekný) bratia, ale zároveň aj moji najlepší kamaráti.

Keď si opravíš tieto chyby a doplníš ešte trochu textu, tak opäť označ „Článek je hotov". Ďakujem, s pozdravom,
Emielee Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!