Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Amphibia - 2. kapitola

Amphibia - 2. kapitolaTato kapitolka je z Alicina pohledu. Dozvíte se snad vše o tom, co je Alice a její sestry zač. S pozdravem Jerrda. :* Budu ráda za vaše názory. :)

Alice:

Co pět let, někdy více, někdy méně, se stěhujeme. Je to dle jednoduchého schématu. Několik let v Americe, několik v Evropě. Naším momentálním bydlištěm byl deštivý Londýn. Žily jsme zde již šest let, poté bylo na místě, znovu změnit lokál.

Žiji, zda-li se mé existenci dá říkat život, se svýma dvěma sestrami a mojí matkou Esmé. Esmé je upírka a zároveň naše adoptivní matka.

Ale my tři, Bella, Rosalie a já jsme, kříženci? Nevím, jak nás pojmenovat - vlkopír? To zní divně. Takže… Má matka byla člověk, zamilovala a stala snoubenkou upíra, kterého v opilosti podvedla s neznámým mladíkem, později se ukázalo vlkodlakem. Zdá se to absurdní, ale ona sama nevěděla o existenci jiného svět než toho, který zná. V jejím těle se smísily geny člověka, upíra a vlkodlaka. Výsledkem je nesmrtelná bytost, které bije srdce. Nebo je srdeční tep pouhá iluze? Sama nevím... Jsem nadpřirozeně krásná, má pleť je bledá a na slunci se neměním v disco kouli, ale kvůli Esmé vyhledáváme spíše místa, kde se objeví slunce párkrát za rok, k životu potřebuji krev, nikdy jsem neochutnala krev člověka, vystačila jsem si s krví zvířat. Můj věk zmrznul na sladkých sedmnácti letech. Každý příslušník našeho druhu je nadaný. Já, Alice Darway, jsem obdařena vizemi, které mi umožňují vidět budoucnost, lidská rozhodnutí a činy. Do vínku jsme dostaly schopnost přeměnit se v zvíře. Měním se v laň. Ladnou, rychlou a líbeznou, ale slabou a bezmocnou. Má sestra Bella se může měnit v pumu nebo nějakou takovou potvoru, nikdy jsem nevynikala v biologii, i když jsem měla tu čest studovat ji osmadevadesátkrát. Rosalii ale nezávidím, má schopnost změnit se v medvědici. Cha cha. S Bellou si z ní utahujeme, že jejím vyvoleným bude nějaký fešák s puškou nebo s ostrými zuby. Třeba stihne prolomit ledy dřív, než se stane z její kůže rohožka.

Ale druhou podobu používáme pouze v nebezpečí, zvířecí podobu jsem na sebe nevzala asi dvacet let.

Jsme silnější a rychlejší než upíři nebo vlkodlaci, naše pokožka je průměr, ani chladná jako kámen, ani horká jako žhavé uhlíky.

Neznám způsob, jak nás zabít. Naše smysly jsou bystřejší a reakce mrštnější, než u dalších bytostí.

 

XXX

 

Přistoupila jsem ke své skříni, dostala jsem za úkol zbavit se zbytečných kousků. Uchopila jsem krásné koktejlové šaty. Zahalovaly doslova jen to nejpotřebnější. S povzdechem jsem je hodila ke koši. Ze skříně jsem vytáhla mini, mini, ale opravdu mini sukýnku, nebo spíš bederní roušku? Látka obkreslila ukázkový oblouk přímo na koktejlky. Ze skříně jsem vytáhla nevkusnou blůzu, zaujala místo jako sukně a šaty. A tak to pokračovalo další hodinu.

Poté jsem přikročila ke kufru a začala si do něj skládat zbytek skříně. To, co mě těší je, že hned po příjezdu se spolu vrhneme na slíbené nákupy. Radostně jsem přivřela svá malá očka, sevřela ruce v pěst a začala poskakovat.

„Nákupy, nákupy, nákupy, budou velké nákupy,“ prozpěvovala jsem si pro sebe. Ve dveřích si někdo odkašlal.

„Alice, víš, někdy mám o tebe strach,“ konstatovala Bella.

„A to jako proč?“ hodila jsem po ní vražedný výraz a semkla paže na prsou.

„No, tak jako, nic neobvyklého, no, jen se v obýváku začala odloupávat omítka a praskat zeď…“ Koutky jí cukaly, ale snažila se udržet nevzrušený výraz. Zavrčela jsem na ni.

„Ty jedna!“ A už po ní letěla lampa. Bella se svíjela v křečích smíchu. Nasupeně jsem jí zabouchla dveře před nosem.

Do náruče jsem vzala hromádku vyřazeného oblečení. Nohou jsem si otevřela dveře a modlila se, abych nesletěla ze schodů jako nahnilá hruška.

„Všeci z cesty! Nese se nebezpečný odpad!“ hulákala jsem po celém domě. Ano, ráda jsem středem pozornosti. Rozrazila jsem další dveře a vyšla na ulici, mým cílem byla popelnice na druhé straně silnice. Přeběhla jsem cestu a dramaticky otevřela víko popelnice.

„Sbohem!“ Abych podtrhla dramatičnost, popotáhla jsem a zasmečovala oblečení do té nádoby. Zazubila jsem se na všechny strany a poskakovala zpět do domu.

„Alice!“ křičela na mě Esmé.

„No jo! Už jdu!“ zatrylkovala jsem. V okamžiku jsem byla nahoře, ve svém pokoji. Na posteli už byl připravený luxusní kostýmek s bolerkem, rychle jsem ho na sebe hodila, nalíčila se a vyběhla i s kufrem v ruce do předsíně.

 


 

Doufám, že vás přeměňovací schopnost děvčat moc nezaskočila. :)

Pokud nechápete, proč jsem vybrala tyto zvířata, je to jednoduché: Bella je puma, protože Eďa ujíždí na tomto zvířeti, Rose je medvědice, protože Emm má nejraději medvědy... :) S Alicí si to jistě domyslíte, ne? :)

Čí pohled budete chtít pro další kapitolku? :)

S pozdravem Jerrda... :*Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Amphibia - 2. kapitola:

 1 2   Další »
11. jerrda
25.10.2011 [22:28]

jerrda nicolecullenhale jsi blízko, bude to tak nějak a zároveň jinak :D ;)

Budu se snažit psát delší kapitolky :D ;) jsem ráda, že se povídka zatím líbí :) ;)

10. LoLík
25.10.2011 [21:12]

nicolecullenhale-to si zabila :D jinak super povídka :)

25.10.2011 [18:16]

twimajaPěkné, ale mohly by být kapitoly opravdu delší. Emoticon Emoticon
Doufám, že se příště staneme svědky setkání našich hrdinů.
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

8. asxdfhztu
25.10.2011 [16:25]

Kráááásnnýý!! Rychle pokrááááčččkoooo!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. QueenMusic
24.10.2011 [21:31]

už se těšim na další Emoticon

24.10.2011 [15:45]

FaireDoufám v další brzké pokráčko. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Kukaroli
24.10.2011 [15:29]

Super, kapitolky by mohly být dElšík. Dík

4. wera
24.10.2011 [12:27]

Emoticon Emoticon Emoticon

3. martty555
24.10.2011 [10:51]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

24.10.2011 [8:23]

nicolecullenhaleJen tak dál Emoticon Zajimáve by bylo kdyby je kluci napadli..nová sváča? Emoticon Emoticon Mno nic rychle další Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!