Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Agentka (13)

V minulé kapitolce se Ag i Cullenovi střetli na louce. Zjistili jsme, že Ag není nepřemožitelná, a také se snad vše urovnalo. A co se bude dít dále?

„Teď zmizte!“ zavolala jsem na všechny, upíry i lidi. Ovšem nikdo se k tomu neměl. Světlovlasý upír, vypadající celkem mile, udělal krok ke mně.

 

„Rád vás poznávám, Ag, i když za trochu nepříjemné situace, jsem Carlisle,“ řekl. Vypadal sice důvěryhodně, ale je to upír, tedy ten, komu se nedá nikdy věřit.

„Já vás poznávám nerada, Carlisle.“ Jeho jméno jsem vyřkla s opovržením, ale ho to nepřekvapilo.

„A tohle je moje rodina, Esme, Alice, Jasper, Edward, Emmett a Rosalie,“ říkal dále, jako by si myslel, že mě to zajímá. Vzhledem k tomu, že můj výraz jasně svědčil o opaku, jsem nechápala, proč mi to vykládá.

„No a...?“ zeptala jsem se dosti neslušně.

„Přišli jsme v míru, nechceme nikomu z vás ublížit. A doufáme, že se váš názor na nás změní,“ dopověděl. On si snad myslí, že je - stejně jako ti ustrašení psi - nechám, ať si dělají, co chtějí, ať zabíjejí, kohokoli chtějí.

„Super, já jsem vánoční víla a přišla jsem vám oznámit, že Santa Claus neví, co byste si přáli, tak ať mu pošlete dopis na pól,“ odpověděla jsem ironicky. Ovšem nikdo z nich na mou ironii nereagoval. Jen jsem uslyšela od té blondýny pár narážek na můj outfit, ovšem přitom ta Barbie ani neotevřela pusu.

„Byli bychom rádi, kdybychom mohli všechno v míru vyřešit,“ dodal ještě Carlisle.

„A ostatní mluvit neumí, nebo co? Myslím, že řeč jsem vám nevzala,“ řekla jsem, prostě jsem nedokázala mluvit s upíry jinak než urážlivě. Už vidím, jak budeme společně kamarádky. To bude tak skvělé! Už se těším až já, Rose, Bella a Ag vyrazíme do obchodu! promluvila elfka.

„Hej, já se s vámi kamarádíčkovat nehodlám a už vůbec nehodlám chodit po obchodech s bandou upírů!“ řekla jsem ostře na adresu dané elfky. Vždyť já nic neřekla. Počkat, jak mi může číst myšlenky? Edwarde, ona má stejnou schopnost jako ty, jak je to možné? divila se Alice.

„Aha, takže takhle to je, ty čteš myšlenky, jo?“ zeptala jsem se upíra, který mi byl představen jako Edward. „Tedy, promiň, četl jsi myšlenky,“ zasmála jsem se tomu, jak jsem mu ukradla jeho schopnosti. „A copak máš za schopnost ty, elfe?“ zeptala jsem se se zájmem, najednou jsem měla chuť se dozvědět více o těch podivných upírech.

„Cože? Počkat, jak to, že čteš myšlenky, a jak to, že jsi použila u Edwardovy schopnosti minulý čas?“ divila se Alice.

„Nechcete to probrat někde v klidu? Belle už je zima!“ řekl naštvaně Edward. Otočila jsem se na Bellu. Ona se opravdu klepala jako osika.

„Dobře,“ řekla jsem a pak mě ti podivní tvorové nějak donutili k tomu, abychom si u Charlieho doma popovídali. Nebo spíše, nechtělo se mi jít do jejich upírského sídla.

Jen co jsme dorazili do domu Charlieho, upozornila jsem tu bandu upírských potvor, že jakmile se dotknou Charlieho nebo Belly, tak že jsou mrtví, a pak Charlie a Bella zmizeli nahoře. Ovšem Charlie se brzy vrátil. Bellu nejspíše zavřel v jejím pokoji, napadlo mě hned.

„Takže, co děláte tady ve Forks a proč jste s vaší existencí otravovali zrovna Bellu?“ vypálila jsem. Carlisle se chopil slova, jak jsem očekávala.

„Ve Forks bydlíme už dlouhou dobu, nejspíše to bude už skoro sto let,“ odpověděl na první otázku.

„A já Bellu miluji,“ dopověděl Edward odpověď na druhou otázku, ale při této větě jsem vyprskla smíchy.

„Upír a milovat člověka?“ zeptala jsem se, ale pak jsem se přestala smát. Vzpomněla jsem si na tu noc v lese. Když mě Charlie našel.

„Ano, a netvrď, že je to nemyslitelné.“ Esme poprvé promluvila, jako by o mně věděla úplně vše. To je blbost, nemůžu ho milovat. Je to hloupost.

„Ehm... No, a jak jste přinutili vlky, aby vás nezabili?“ Tahle otázka mě napadla hned. Možná proto, že jsem chtěla mít něco, čím bych ponížila Billyho.

„Ag, Billyho z toho vynech,“ řekl Charlie.

„On už je v tom zamotanej tak jako tak, pitomé vlčisko. Může si za to sám. Nepamatuješ, že se mě pokusil ještě před chvílí zabít?“ připomněla jsem trochu ostřejším hlasem Charliemu.

„Je to smlouva, kterou jsme uzavřeli s jejich předky, oni nás nevyzradí lidem, když my nekousneme člověka,“ řekl Carlisle.

„Ha, a jak se tedy krmíte?“ zeptala jsem se zvědavě. A přitom pochybovačně.

„Jak se krmíš ty?“ opáčila Rose. Ráda bych se zbavila té hnusné žluté.

„Zvířecí krví,“ odpověděl Carlisle a Rose si nevšímal.

„A proto máte žluté oči?“ reagovala jsem na Rosaliinu myšlenku.

„Ano.“

„Hm... Zajímavé,“ řekla jsem zamyšleně.

„A odpovíš nám také ty na naše otázky?“ zeptal se Edward. Chvíli jsem si jej měřila pohledem a pak jsem kývla.

„Kdo jsi?“ zeptal se hned.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Agentka (13):

 1
22.08.2013 [18:10]

zuzikakedy bude dalsia cast?????? strasne sa tesim Emoticon je to uzasne Emoticon

29.12.2011 [17:59]

VeronixikaSiReeN: Mockrát se omlouvám, netuším, jak jsem se najednou mohla tak zhoršit. Nikdy jsem s přímou řečí problémy neměla. Emoticon

4. schuchinka
27.12.2011 [18:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

3. BJaneVolturi
27.12.2011 [10:52]

Super! Honem další...

26.12.2011 [21:46]

Annabell Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

26.12.2011 [18:58]

SiReeNAhoj, v článku jsi měla dost chyb, příště se jim zkus vyvarovat.
- Přímá řeč (chybovala jsi v ní opravdu hodně, proto ti zasílám koncept - prostuduj si ho, třeba ti to bude jasnější Emoticon):
Pokud za přímou řečí nenásleduje věta uvozovací (řekl, vykřikl, zeptal se, odpověděl, pozdravil, vyděsil se, souhlasil…), nesmí přímá řeč končit čárkou.
1) Po přímé řeči následuje činnost, kterou udělal někdo jiný:
„Vyřiď všem, že je mi líto, že jsem se nerozloučila, ale nešlo to.“ Přikývl.
„Můžu tě ještě o něco poprosit?“ Otočil se a vyčkával.
„Alice, prosím, nech to tak, jak to je!“ Jen přikývla.
2) Událost se stala až poté, co osoba domluvila, popř. popisuje své pocity:
„Vyřiď všem, že je mi líto, že jsem se nerozloučila, ale nešlo to.“ Popadla jsem kufr a vydala se vstříc novému životu.
„Vyřiď všem, že je mi líto, že jsem se nerozloučila, ale nešlo to.“ Chtělo se mi plakat, ale nedala jsem na sobě nic znát.

Pokud věta uvozovací následuje, nesmí přímá řeč končit tečkou. Zde je více možností.
1) Může končit vykřičníkem nebo otazníkem:
„Můžu tě ještě o něco poprosit?“ žádala jsem, než stihnul odejít.
„Alice, prosím, nech to tak, jak to je!“ vykřikla jsem.
2) V ostatních případech musí končit čárkou:
„Alice, za pět minut nastoupím do letadla. Nezabráníš mi v tom,“ řekla jsem odhodlaně.

Pokud mezi jednu přímou řeč vložíme větu, může to být napsáno dvěma způsoby.
1) „Pojď,“ řekla, „uvařím ti kafe."
2) „Pojď,“ řekla. „Uvařím ti kafe."

- Malá/velká písmena,
- Čárky,
- Mě/mně,
- By jste -> byste,
- Překlepy,
- Slovosled,
- Vnitřní monolog,
- Špatná interpunkce,
- Volba slov.

Možná by nebylo na škodu pouvažovat nad návštěvou Pomoci autorům, kde by sis našla korektora, kterému bys zasílala povídky předtím, než je vložíš do administrace. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!