Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » 50x a stále poprvé (4)

Ahojte... V minulé kapitole se Belle už pletou myšlenky... V této kapitole naprosto ztrácí sama sebe... Přeji příjemné počtení, vaše zuzu.

4. kapitola - Sen? Skutečnost?

Kousla se do rtu a rozhlédla se. Srdce se jí rozběhlo na maraton a dech se jí krátil, ale to v tu chvíli neřešila. S rozšířenými zorničkami sledovala přibližující se postavu.

Okamžitou akci vykonala mimo své tělo. Vždy u ní byla na prvním místě pohotovost, takže teď byla ve svém autíčku zamčená. Uklidňovala ji alespoň iluze bezpečí.

Silueta mužského, vysokého těla obcházela auto, až se dostala k jejím dveřím. Zběsile se snažila nevidět, kdo či co to je zač, ale...

„Ááá!" probudila se s výkřikem ze spaní a snažila se zaplašit poslední vidinu ze snu, ve kterém se jí snažila dostat do auta zubatá obluda, kterou původně zajela.

Posadila se na posteli a rychle dýchala. Srdce jí bušilo jako o závod a čůrky potu jí stékaly v pramínkách po tváři, cítila je i na zádech.

Chtěla jít do kuchyně pro něco k pití, protože měla úplně vyschlo v ústech, ale nemohla se postavit na nohy, tak moc se jí klepaly. Zoufale sebou plácla zpátky na postel a slzy jí bezmocí začaly stékat po tváři.

Vůbec nechápala, co se děje. Proč se jí zdají takové sny... Proč se v nich objevuje ten indián, kterého potkala před školou, a ten zrzek, o kterém se jí zdává, že jej vidí na každém rohu?

Její vyplašené srdce se jí začalo pomalu uklidňovat a dech se jí vracel k normálu. Třas těla ustával, ale ona v sobě měla stále ten zvláštní pocit.

Potřásla hlavou a snažila se vzchopit.

Vstala, nohy ji už celkem poměrně udržely, tak se pomaličku vydala do kuchyně. V lednici si našla pomerančový džus, tak se ani neobtěžovala se skleničkou a rovnou se napila z krabice.

Odložila ji na stůl a rozhlédla se. Zase měla divné tušení… Jakoby tu nebyla sama. Zmateně hleděla všude po místnosti, ale protože venku ještě byla tma, téměř nic neviděla.

Stále ve tmě se doploužila k mikrovlnce, na kterou pohlédla. V jejím odrazu viděla ten svůj, strhaný obličej, nudné vlasy… Ale to nebylo to jediné, co viděla. V záři lampy zvenku na ni civěly jantarové oči z obličeje anděla, který byl orámován bronzovými vlasy…

Rychle se otočila. Měla dojem, že na kratičký moment zahlédla postavu, ale jakmile párkrát zamrkala, přelud byl pryč. Jediné, co přerušovalo klid nočního času, byly dveře, které se pomalu otevíraly.

Bella se podivila. Měla dojem, že za sebou zavřela… Avšak nemohla si tím být úplně jistá. Asi nějaký průvan si s nimi hrál a pootevřel je… Ale tohle vysvětlení Bellu nedokázalo uklidnit.

Otočila se zpět na mikrovlnku, ale už v ní viděla jen sebe samu. Zavrtěla hlavou, vrátila džus do ledničky a vydala se zpátky do pokoje. Pečlivě za sebou zavírala všechny dveře, kterými prošla, aby pak ráno mohla zkontrolovat, že tu opravdu nikdo nebyl…

Když zavřela i sebe v pokoji, svalila se na postel. Stále z hlavy nemohla vyhnat ten přízrak. Proč se jí furt hlavou honí někdo, koho nezná?

Nic nechápala. Snažila se vymazat jej z hlavy, ale vůbec se jí to nedařilo. Položila hlavu na polštář. Ani nevěděla jak, ale pomalu se nechala unášet do říše snů…

*   *   *

„Bello, Bello!" řval na ni přes celé parkoviště ten indián, Jacob, jestli si dobře pamatovala. Zrychlila krok a snažila se dostat od něj co nejdál.

„Bello! Počkej přeci!" křičel na ni dál a přes davy studentů se k ní velice rychle přibližoval. Jí se nahrnuly slzy hořkosti do očí, ale stále zatvrzele pokračovala v chůzi.

„Bells… Tys mě neslyšela?" Tentokrát si dovolil moc. Už ji dostihl a zachytil ji velice bolestivě za paži, až sykla.

„Pusť!" zakřičela mu do obličeje a vytrhla se mu. „Neznám tě, rozumíš? Tak co mě ještě otravuješ?" Vztekem se jí oči až příliš přeplnily, takže první kapky se jí rozkutálely po obličeji.

„Bello… Co se děje? Vždyť ještě ve Forks jsme se tak krásně bavili… A u nás také, v La Push…“ Jak říkal ta jména, u srdce ji bolestivě píchlo. Měla dojem, že ty názvy zná, ale…

„Nech mě být. Neznám tě a Forks už tuplem ne! Možná jedině z názvu, protože tam bydlí můj otec…“ prskla po něm a snažila se mu vymanit.

„Nechci ti ubližovat…“ zašeptal a pár slz jí setřel horoucí rukou.

„Už se děje. Tak proč si nejdeš za jinou babou? Je jich tu stovky… A ty si všímáš zrovna mě!" Tentokrát se jí podařilo se vytrhnout. Na patě se otočila a odcházela.

Stále nechápala, odkud ji zná. Ale nechápala příliš mnoho věcí…


 Omlouváme se, že to trvalo tak dlouho... Trochu jsme se nepohodly, ale snad je to za námi. Tu máte další kapitolu a snad bychom vám mohly slíbit, že budou častěji... Což teď ovšem záleží na lenusilce.

Jinak děkujeme za komentáře k minulé kapitole a děkujeme předem za ty, co najdeme tady. Vaše autorky.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek 50x a stále poprvé (4):

 1
6. Jana S
01.01.2015 [12:39]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Ace
29.06.2012 [22:13]

AceNo, bohužel, chytila jsi to za špatný konec. Och, s tak dobrým nápadem jsi přišla a tak je to zamotané a postrádá to trochu logiky a Bellino obvyklé chování. Rozhodně by Bella nevyhnala přítele, zvlášť nejlepšího, i kdyby si ho nepamatovala. Ale i tak si ho přeci pamatuje ještě z děství! Dělali spolu přece bábovičky na písku. :-)

4. Jess
11.06.2012 [19:03]

Je to hodně zmatené Emoticon

3. Kačka
26.05.2012 [15:28]

Emoticon Emoticon Emoticon

21.01.2012 [8:35]

ank24nějak to nechápu

1. martty555
20.01.2012 [11:16]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!