Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Profil uživatele 9moncici9

9moncici9

9moncici9Práva: ověřený přispěvatel

Bydliště: Košice

Věk: 27

O mně:
Nehovorím, že nechcem umrieť. Len nechcem byť pri tom, až sa to stane.

Nechcem dosiahnuť nesmrteľnosti svojím dielom, ale tím, že nezomriem.


Kontakt:

E-mail: jarmilachochulova3 (zavináč) gmail.com

Web: fanfiction.sk/author/jarka/

Statistiky:

Moje články: 142

Moje komentáře

Titulek článku Text
02.10.2014 (9:50)SoutěžeNej povídka měsíce říjen/októbra 2014 Někdo se dívá - mmonik, TorencCullen
Selhání věčnosti - emam
Zákon vlkov - Ivka77
Upírkin miláčik - Jessy
01.10.2014 (15:49)FanFiction na pokračováníProkletí ztráty paměti 33. kapitola Dlho som nekomentovala, nebolo veľa času, bohužiaľ. Musím povedať, že som prečítala každú tvoju vydanú kapitolu a musím povedať... Ako to povedať? Jojč, proste nech príde Bella. Táto osoba mi už fakt lezie na nervy. Nie je to tebou, je to ňou. Jej správaním, uvažovaním, proste všetkým. Najprv mi to prišlo všetko fajn, ľutovala som ju, ale teraz? Mám k nej odpor. Ak sa nevráti Bella, teda nepreberie, ja sa pripíšem do poviedky a túto tu osobne uškrtím a nezabráni mi ani fakt, že je to upírka.

Pekne prosím, urob s tým niečo, pretože toto ma fakt zabije.
Ďalej ťa prosím o dlhšie kapitolky, začnem čítať a už je koniec. Sama viem, aké to je napísať dlhú kapitolu. Popri práci, sťahovaní, atď je to namáhavé. Ale radšej píš kapitolku o týždeň dlhšie, akoby mala byť takáto krátka:( ochudobňuje nás to. :(

Držím palce a dúfam, že ďalšia bude o niečo dlhšia. Ale nemysli si, že sa mi kapitola nepáčila, to určite nie. :)
01.10.2014 (15:41)SoutěžeNej povídka měsíce září/septembra 2014 - výsledky Juuu Emoticon gratulujem dievčence, a to menovite: Ivka, Jessy a emam. Ste úžasné dievčence, len tak ďalej. Emoticon
29.09.2014 (21:58)SoutěžeNej povídka září/septembra 2014 Upírkin miláčik - Jessy
Zákon vlkov - Ivka77
Selhání věčnosti - emam
Někdo se dívá - mmonik, TorencCullen
02.09.2014 (20:00)FanFiction na pokračováníMinulosť si ťa nájde - 14. kapitola Zlatíčka moje. :)

Naozaj sa snažím polepšiť a písať rýchlejšie. Viem, čo má byť v kapitolkách, ale niekedy sa neviem prinútiť napísať to do wordu. Ak by som mala niekoho kto by za mňa napísal, bolo by to rýchlejšie. :) Na ďalšej sa poctivo pracuje a ja sa pokúsim, aby do konca týždňa bola hotová. Urobím pre to maximum, aby som vás nesklamala.

Veľmi pekne ďakujem za komentíky a teším sa a ďalšie naše stretnutie pri pokračovaní. Emoticon Emoticon
25.08.2014 (18:28)FanFiction na pokračováníMinulosť si ťa nájde - 12. kapitola evelsten a HVW ...

Veľmi pekne vám ďakujem. :) Som rada, že sa tešíte na pokračovanie a ja usilovne na ňom pracujem. Dovolím si povedať, že 50% z kapitoly napísané. A konečne sa trošku hýbeme v deji, aby som vás úplne neunudila. Ak všetko klapne, kapitolu by som mohla dať už zajtra na zverejnenie. :)
04.07.2014 (19:06)FanFiction na pokračováníMinulosť si ťa nájde - 10. kapitola Milá evelsten. :) Musím ti opäť veľmi pekne poďakovať za komentár. Veľmi ma tešia tvoje slová. Teraz sa to v práci trochu upokojilo a ja som začala písať. Máš pravdu, že Bella bude mať podobný život ako Elena, ale bude tam pár zmien. Stále chcem, aby to bolo niečim podobné, ale zároveň chcem, aby to bolo iné a svojské. Pokračovanie mám skoro dopísané a konečne sa dozvieme niečo nové. Tento víkend využijem na písanie. Je ťažké obsiahlu kapitolu a byť vo vedomý, že to málo koho zaujíma. Na druhej strane nestrácam nádej, že sa tu objaví nejaký komentár Emoticon Pripadám si až hlúpo, keď tomu slepo verím, ale čo. Som proste taká Emoticon
Ďakujem za tvoju podporu a milé slová, ktoré ma po náročnom dni v práci potešili. Vidím to tak, že si dám prechádzku so psíkom a pustím sa do písania. Dnes nepôjdem spať, kým 11. kapitola nebude hotová. Bože, daj mi silu Emoticon Emoticon
29.06.2014 (20:25)SoutěžeZamilovaný červen - výsledky Stále tomu nemôžem uveriť. Myslela som si, že budem niekde na spodných priečkach. Ale tretie miesto? Páni... To je neuveriteľné. Veľmi by som chcela poďakovať za toto nádherné miesto, som veľmi šťastná a ani neviem, čo mám povedať.

Gratulujem všetkým zúčastneným, a tak ako som už písala pri poslednej kapitole. Som veľmi vďačná za súťaž, ktorú ste usporiadali. Opäť sme mali možnosť súťažiť a ukázať, čo v nás je.
Som veľmi rada, že sa nás zapojilo toľko, pretože vidno, že láska k Twilight stále v našich srdciach pretrváva.

Veľmi pekne ďakujem za všetko a už sa teším na ďalšiu skvelú súťaž. Emoticon
12.06.2014 (20:22)FanFiction jednodílnéSprávna voľba - 1. časť Dievčatá tomu verte, že sa mi budú páčiť. Pevne tomu verím :) A nenechám si ujsť pokračovanie :) Držím palčeky :)
11.06.2014 (20:21)FanFiction jednodílnéSprávna voľba - 1. časť Wau Emoticon Nemala by som to písať konkurencii Emoticon , ale toto je skvelé. Neviem sa dočkať pokračovania. Iba tlieskam a čakám, čo z toho vznikne. Emoticon Emoticon
10.06.2014 (5:09)FanFiction na pokračováníZákon vlkov - 16. kapitola Miláčik :)

Už včera večer som si všimla novú kapitolku. Musela som ísť spať, ale celý čas som premýšľala nad tým, ako vstanem a pustím sa do čítania. Cez moje červené, do krvi zapálené oči som sa pokúšala pozerať na monitor a čítať každé písmenko, ktoré si tu napísala. Bolo to vážne obtiažne, žmúrila som oči a aj teraz to robím Emoticon

Ale dá sa odolať? Môže niekto odolať dokonalosti tejto kapitoly a poviedky? Nie! Zaujíma ma, ako to robíš? Ako dokážeš písať tak pútavo, že musím hltať každé tvoje slovo. DOslovne visím na tejto poviedke. Páni.

Táto kapitola, tak ako aj ostatné tejto poviedky patria medzi skvosty na stmívku. Dovolím si tvrdiť a opakovať sa, že si mimoriadna autorka. Nehovorím to tu každému, ale ty si to zaslúžiš počúvať.

Ak by stmívko stále išlo tak, ako kedysi mala by si tu kopu komentárov, pretože toto je.. nedá sa to slovami vyjadriť, aké je toto skvelé dielo.

Viem, že je málo času na písanie a ak je čas, vždy do toho niečo príde, ale o to viac si vážim každé pridanie. Zamilovať si tvoje postavy bolo od prvej kapitoly veľmi jednoduché. Ale to by stačilo, myslím si, že ťa dostatočne nudím, a preto napíšem pár slov aj k samotnej kapitole.

Pohľad Chrisa bol dych berúci. Je obdivuhodné koľko toho prežil, ako veľmi trpel a čím všetkým si teraz prechádza. Je veľmi nevyrovnaný, ale je to obrovský bojovník. Obdivujem ho. Nikdy by som nemala dostatok síl žiť so všetkým, čo sa mu stalo. Tak mladý a toľko bolesti už má za sebou. Behajú z toho zimomriavky.

Ale aj to, čo prežíva Leah je strašné. Miluje ho a potýka sa aj so svojou podstatou. Nie je ľahké povedať človeku, ktorého miluje, že nie je obyčajný človek. Ja neviem, čo by som robila. Obaja prechádzajú zložitým obdobím, musia sa vyrovnať s veľa vecami. Chris musí začať dôverovať, čo je veľmi ťažké a ona musí povedať pravdu.

Bože, neviem si predstaviť, čo si pre nás pripravíš, ale džím ti palčeky a dúfam, že pokračovanie tu bude ešte dnes :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
04.06.2014 (18:42)SoutěžeZamilovaný červen Ďakujem veľmi pekne za objasnenie. Takže môžem pokojne pokračovať v písaní. Emoticon
04.06.2014 (8:56)SoutěžeZamilovaný červen Čakala som na prvú podmienku, pretože som začala písať, ale hneď pri prvej podmienke som trošku mimo. Preto by som sa rada opýtala. Čo sa týka laskavosti to som pochopila, ale čo sa týka slovného spojenia mám otázku.

Musí byť slovné spojenie v tomto tvare? "Si iba otrok. Odíď."
Alebo to môže byť v tvare: Si otrokom svojej choroby, a preto musíš odísť.

Mohli by ste mi v tomto poradiť, prosím? Ďakujem veľmi pekne.
18.05.2014 (13:15)FanFiction jednodílnéPán Včielka Je veľmi zaujímavé, ako často sa vraciam k tejto jednorázovke :) Neviem prečo, ale je to také oddychové, pohodové úplne stvorené na oddych po nedelnajšom obede, keď človek leží v posteli a relaxuje.:)

Po prečítaní som si opäť uvedomila, že táto tvoja jednorázovka ma nikdy neomrzí. Dokážem pri nej vypnúť, zrelaxovať a prejsť na iné myšlienky.

Ďakujem ti za pohodu, ktorú si mi touto poviedkou priniesla. Nemusím tu písať, aká je skvelá, pretože to som ti už neraz hovorila. :)
17.05.2014 (16:00)FanFiction na pokračováníProkletí ztráty paměti 13. kapitola Jééé ja som prvá? Nemôžem tomu uveriť, možno kým dopíšem tsak budem druhá :D To je však jedno. To je super, že si naše dohady užívaš, my si užívame tvoju poviedku :)

Mám nové poznatky k Belle/Abby :) To si prekvapená, čo? Kto by to bol povedal, že ma ešte niečo k tomu napadne :P

Takže idem na to:

1) Naša stará Bella, tiež mala slabosť pre Jacoba. Tiež s ním trávila čas, mala ho rada. Tu je teraz môj nový dohad o tom, že ak je Bella v skutočnosti Abby dáva to zmysel. Sú predsa sestry, chápem, že sa jej Jacob páči a má pre neho slabosť. Je fakt, že Jacoba nemám rada, ale ak by bol s Abby priala by som mu šťastie. (Ale od Bells nech mi dá ruky preč. )

2.) Bella nemá rada svoje auto? :-O To má čo akože znamenať? Jej starúšik je predsa veterán a zaslúži si trochu úcty. Tssss....

Takže opäť sa mi potvrdilo, že Bella je vlastne Abby.

A vieš, čo by ma neprekvapilo? Keby na tú zámenu prišla práve Rosalie :) Nikdy nemala Bellu extra rada ( teda mala, len jej závidela. Práve ona by si mala všímať zmeny.) Edward ju miluje, je zaslepený jej stratou pamäti. Nepremýšľa triezvo. Alice chce späť svoju priateľu čiže ani ona nedokáže triezvo uvažovať. Emmett je náš šaško, jemu to je fuk :D A Jasper má čo robiť sám so sebou.

A prísť na to, aký si team ty? Hm... Podľa zhrnutia vidím Bellu a Edíka, tak dúfam, že to nie je iba moja domýšľavosť a skutočne si team Edward.

Bože, mne tak veľmi oni dvaja chýbajú:( Jediné, čo nechápem, prečo sa viac nezaujímajú o stav Abby. Hm... Ak si Bella/ Abby myslí, že je na vine, mala by sa viac strachovať o jej zdravie a mala by chcieť ju vidieť. Držať za ruku a podporovať. :( Ach jooo...

A aby som nezabudla. Fajn babský pokec s Jessicou? To akože myslíš vážne? :-O Nie, tomuto neverím, to nemôže byť Bella.

No oki, budem končiť a netrpezlivo vyhliadať pokračovať :P tak šup šup :P
16.05.2014 (21:30)FanFiction na pokračováníMinulosť si ťa nájde - 9. kapitola evelsten: Ty si proste zlatíčko. Ani si nevieš predstaviť, čo pre mňa tvoj komentár znamená. Dojala si ma ním k slzám. Pre mňa písanie je radosť, je to moja záľuba, ale to, čo sa teraz dialo v mojom súkromí bolo veľmi ťažké. Našťastie som to zvládla a už sa plne venujem poviedke. Ešte raz ti veľmi pekne ďakujem za podporu a krásne slová, ktoré ma budú ešte veľmi dlho hriať pri srdiečku. Emoticon
16.05.2014 (4:19)FanFiction na pokračováníProkletí ztráty paměti 12. kapitola Jeeej pokračovanie :)

Čo ak by sa naša Bella, nie Bella išla s Edíkom pozrieť na Abby? :) Možno by Edík pocítil niečo voči Abby a zistil by tak pravdu :) Prosím rýchlo ďalšiu, ja naozaj musím vedieť, kto je kto. A bolí ma, že to ešte nie je v poriadku. Nie je možné, aby Bella chcela byť s Jacobom. Je to zablšený pes vrrr.... (ako nie je v zlom, ale Edward je proste sladký Edward :P)
15.05.2014 (5:21)Shrnutí povídekPoviedky od Jessy Všetko najlepšie k tvojim dnešným meninkám. Veľa zdravíčka, šťastíčka a lásky. Prajem ti veľa, veľa úspechov v osobnom i tom spisovateľskom živote. Aby si nás stále prekvapovala svojim talentom. A tiež ti prajem, aby sa ti splnili všetky tvoje sny. Emoticon
13.05.2014 (21:53)FanFiction na pokračováníProkletí ztráty paměti 11. kapitola Nie, nie a nie. nemôže to byť predsa skutočne Bella. Prosím ťa, nech to nie je ona. Stále chcem dúfať, že tá spomienka je pomätená a ona je v skutočnosti Abby. Všetko by tomu nasvedčovalo. Mám pocit, že sa s nami hráš, že nás schválne metieš, aby sme mali nad čím uvažovať. Ak je to skutočne tak, vychádza ti to.

Prosím ťa o dve veci. Nech je Bella s Edwardom prosím a nech je ďalšia kapitola čo najskôr. :) Prosííím, pekne pozerám Emoticon
04.05.2014 (12:00)FanFiction na pokračováníProkletí ztráty paměti 8. kapitola Neviem prečo, ale mám rovnaký názor ako krpec. Naša Bella toto určite nie je. Po vážnej autonehode a po strate pamäti si síce človek nič nepamätá a tiež ho to poznačí, ale nezmení ho to úplne na inú osobu.

Ona má pubertálny slovník, dokonca jej nič nehovorí JEJ pesnička, ktorú pre ňu zložil Edward. Oblieka sa ako Abby. Kde by sa Bella takto vyfikla. To nie je Bella.

Jediné prečo si to asi nevšimli a čo mi dáva zmysel je to, že majú rovnakú DNA. Možno preto vôňa Abby a Belly je rovnaká. Možno sa viac starajú o jej stratu pamäti ako o to, či je to skutočne ona.

Najlepšie by bolo, keby sa Ed nejako dostal do nemocnici k Abby (prečo a ako sa tam dostane neviem :D ) ale možno by mu jeho mŕtve srdce povedalo pravdu.

A možno som vedle jak tá jedle :D:D:D:D
23.04.2014 (22:15)Drabble povídkySpomínaš si...? Druhý šok pre teba:) Opäť som tu a komentujem:) Povedala som si, že pred každým spaním dobehnem nejaký môj rest a momentálne si tie resty doháňam u teba. Dúfam, že ti to nevadí.

Nepochopím... Prečo tu máš tak málo komentárov? Emoticon Krucinál, táto drabble... Zaujímavé, včera som bola ukecaná až až a dnes? Neviem, čo povedať. Emoticon

Spomínam si, keď som toto drabble čítala prvýkrát. Spomínam si na svoje pocity a na všetko, čo sa vo mne odohralo. Teraz som si ho dala snáď... Ani neviem Emoticon Prestala som to počítať. No to je nepodstatné.

Podstatné je to, že opäť cítim to isté. Ruky sa mi chvejú, slzy stekajú ani cigaretu neudržím... Prečo mám stále pocit, ten zvláštny neopísateľný pocit, že... Nie, to je určite hlúposť....

Je to najkrajšie drabble, aké som tu čítala. Plné citov, bolesti, ublíženia a spomienok. Proste je to bolestivé, ale zároveň nádherné.

Už pol hodinu uvažujem, či toto všetko nezmažem, ale nie. Na záver poviem iba to, že ma bolí srdce z tohto diela.

A že spomínam. Viac k tomu nemám čo dodať. Nádherné.
22.04.2014 (20:33)FanFiction na pokračováníUpírkin miláčik - 11. kapitola Milá Sofi:)

Nebudem ti tu písať aká bola tvoja kapitola sladká, že Carlisleovi ostávajú iba dva roky života a pýtať sa prečo. Pri tebe viem, že všetko má svoj zmysel a tieto veci si tu už čítala.

Ja by som rada vyzdvihla niečo, čo ma v tejto kapitole potešilo. Možno si to veľa čitateľov nevšimlo alebo nebrali na tento fakt ohľad. Ja som sa však pri tebe naučila čítať medzi riadkami. Preto mi neušlo to, čo si urobila v tejto kapitole. (A nie len v nej)

Vo svojej poviedke dávaš menej výrazným postavám ich vysnívaný osud. Dávaš postavám možnosť sa ukázať, aké by mohli byť mimo knižnej predlohy. Načo narážam? Ty to určite vieš. :)

Hovorím tu o Rosalie. Dala si jej to, po čom stále túžila. Po ľudskom živote, po deťoch. Tu je človek, ktorý môže zostárnuť, je tu matkou, ktorou v skutočnej TS nemohla byť. Ďakujem ti zato, že si to pre ňu urobila a nezabudla ju v tejto poviedke spomenúť. Urobilo mi to radosť.

Je zbytočné tu písať chvály a ódy na tvoju tvorbu. Písať, aká si skvelá autorka a že tvoje poviedky človek musí milovať. Mám rada tvoju tvorbu, i keď nezanechávam komentáre, i keď som lenivá natoľko, aby som nechala iba smiešneho smajla... I tak tvoju tvorbu milujem. Viem, to ti tu hovorí každý, tak skúsim povedať niečo iné a originálnejšie. Čo povieš? :)

Poviem ti, že si ťa ako autorku vážim a dovolím si tvrdiť, že toto ti veľa čitateľov nehovorí. :) Neprestávaj písať, viem o tvojich kvalitách, viem o tom, aká si perfekcionalistka. Všetkému sa venuješ do detailov, postavám dávaš kúsok seba a svojho srdca. Ak by ťa niekedy napadlo zavesiť písanie na klinec, spomeň si na nás. My o tvoju tvorbu stojíme, i keď sme lenivý ti písať chvály:)

P.S.: Kapitola je úžasná a poviedka je zapísaná v mojom top rebríčku z poviedok od teba. Gratulujem k tejto poviedke myslím si, že po Sweetheart je to niečo, na čo môžeš byť právom hrdá. ( Možno vieš na čo narážam ) Emoticon
18.03.2014 (15:33)FanFiction na pokračováníZákon vlkov - 14. kapitola Cicuškááá Emoticon

Ááá...

Wááá...

Snívam?

Nie! Som hore...

Neverím, akoby som aj mohla... Ľudia dokážu snívať aj s otvorenými očami, no toto nie je môj prípad. Ja nesnívam, toto je skutočnosť. Stále nedokážem uveriť, že si napísala pokračovanie. Som z toho všetkého zmätená.

Ráno o 6 v práci som si všimla, že tu bude tvoja kapitola. Mala som chuť napísať komentár okamžite, ale nedostala som sa k tomu. Bohužiaľ. Podarilo sa mi však po dvoch hodín úspešne dočítať kapitolu.. Mala som dosť frmol Emoticon

Musím na úvod naozaj vyjadriť svoju radosť z toho, že si predsa len dopísala kapitolu. Tiež sa teším, že tvoj zdravotný stav je na tom lepšie. Musíš byť v poriadku, kto by mi robil radosť svojim písaním? Hm? Emoticon

Viem, že teraz mám málo času, ale nikdy som nezabudla na teba, tvoju poviedku a na osud Leah a Chrisa. Stále som dúfala, že sa dočkáme pokračovania a podarilo sa. Emoticon

Ešte by som sa chcela vyjadriť k slovám pod čiarou. Čo je cítiť na tvojom písaní? Aká skúšobná? Možno si zdravotne v poriadku, ale stále máš niečo s hlavičkou Emoticon Ty moja makovička Emoticon
Ja tvoje písanie milujem, nič sa na tom nezmenilo. Zbožňujem tvoje myšlienkové pochody, to ako na každé slovo dávaš dôraz. Ako si do detailov všetko premyslíš.

V kútiku duše som si celú kapitolu hovorila: "Kiežby aj mňa niekto miloval tak, ako Leah Chrisa." Vďaka tvojej poviedke chápem, čo znamená pripútanie. Len vďaka tebe som si urobila iný názor na vlkov, i keď Jacob je stále iba zablšené psisko. Emoticon

Je zaujímavé, že i keď Chris je ešte mladučký, je na svoj vek veľmi vyspelý. To čím si chudáčik musel prejsť bolo príšerné, nezažila som to, čo on. No vďaka tebe si dokážem živo predstaviť ako sa cíti. Aké to všetko muselo byť hrozné. Písala si o tom len okrajovo, ale ja som cítila tú bolesť, bezmocnosť a strach. Ešte teraz mi behá mráz po chrbte, ešte teraz mi zviera srdce z toho, aký bol bastard...

Som šťastná, že sa Chris s Leah našli, bojím sa však toho, že sa im do cesty postaví ešte pár prekážok. Neviem prečo, ale nikdy nie je nič príliš ľahké. Bojím sa toho.

Niečo mi nahovára, že s tým bude mať niečo aj vízia, ktorú má Alice. Niečo mi v tom nehrá, bojím sa, čo si pre nás pripravíš. Prosím ťa, nech všetko dopadne dobre, chcem, aby všetci boli šťastní a v poriadku.

Dosť bolo rečí, určite si môj komentár po prvej vete prestala čítať. Nechcela som ťa unudiť, ale potrebovala som ti povedať moje pocity.

Na záver ešte poďakovať za nádhernú kapitolu a požiadať ťa o skoré pridanie ďalšej kapitoly. Ďakujem za to, že si na nás čitateľov nezabudla a napriek všetkým prekážkam dobojovala.

Cicuška klaniam sa tvojmu talentu. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
01.02.2014 (15:30)SoutěžeNej povídka měsíce února/februára 2014 Lepší zítřky - Kim
Upírkin miláčik - Jessy
02.01.2014 (1:13)FanFiction na pokračováníTy si moja 20-ka - 3. kapitola úžasná kapitola, naozaj :) pobavilo ma to. Som zvedavá ako sa pohráš zo zvyškom a dúfam, že každého bývalého rozoberieš poriadne do detailov :) (ale budem ticho, nechám sa prekvapkať, ako sa s tým pohráš. ) Film je síce skvelý, ale poviedka v tvojom podaní bude určite lepšia. Prosím rýchlo ďalšiu kapitolku Emoticon šup šup ja stále čakám . Ale asi márne, dneska sa jej nedočkám fnuk :(
01.01.2014 (15:13)SoutěžeVýsledky vianočnej kapitolovej súťaže Chce sa mi kričať od šťastia Emoticon Nikdy by ma nenapadlo, že by som sa mohla umiestniť na takom nádhernom mieste. Stále tomu nemôžem uveriť. Toľko šťastia a radosti, čím som si to zaslúžila. Veľmi pekne ďakujem za možnosť zúčastniť sa. Tiež ďakujem všetkým dievčatám v porote. Našli ste si čas a spravili nám radosť na Vianoce. Obdivujem, že svoje voľno ste strávili čítaním našich výtvorov. Veľká poklona pre vás: Všetkým zúčastneným gratulujem.
29.12.2013 (3:23)FanFiction na pokračováníMinulosť verzus prítomnosť - 21. kapitola tak toto je teda deň... ďalšia tvoja poviedka a opäť nedokončená. vieš, čo je zaujímavé? Ja som ju čítala po prvý raz... Hroznééé, akoto, že som ju nečítala... nerozumiem tomu. A dosť ma zarážal fakt, že má tak málo komentárov. Dejovo je to skvelá poviedka, tvoje písanie zbožňujem. Verím ti každé slovo, ktoré napíšeš a viem si tvoje príbeh reálne predstaviť.

Neostáva mi nič iné, iba si domyslieť záver, ale dúfam, že Edward nepodľahol Tanyi lebo ho prerazím.
29.12.2013 (0:12)FanFiction na pokračováníNezvratné stretnutie - 32. kapitola Dnes som si dala oddychový večer a premýšľala, čo si prečítam. Voľba netrvala dlho a ja som zavítala na tvoje zhrnutie a pustila sa do mojej najobľúbenejšej poviedky od teba. :P
Zhltla som ju za pár chvíľ a uvedomila som si, že desať mesiacov čakám na pokračovanie Emoticon Emoticon Emoticon
Ak si si myslela, že nikto si na túto poviedku nespomenie, zmýlila si sa. Môžem dúfať, že ju raz dopíšeš? Naozaj by ma veľmi zaujímalo, čo sa to s našimi nadržancami robí :D Prosím, Gabi, poklad, napíš pre mňa pokračovanie. Prosím:(( Chýba mi táto poviedka, dôkazom je, že som si ju opäť prečítala celú.
Milujem juuuu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
24.12.2013 (4:41)Shrnutí povídekPoviedky od GCullen Keď Tichá noc … zaznie sladko, sviečočky sa rozhoria, privítame Jezuliatko, srdcia sa nám otvoria. Nech aj u vás sa rozbúši každé srdce blažené, rozleje sa radosť v duši, starosti čo zaženie.
24.12.2013 (4:40)Shrnutí povídekPovídky od Kim Keď si zasadnete spolu
k štedrovečernému stolu,
nech Vám všetkým srdcia vedno bijú ako srdce jedno, v ktorom jedna túžba rastie: láska, pokoj, radosť, šťastie.
24.12.2013 (4:39)Shrnutí povídekPoviedky od Jessy Keď k štedrovečernému stolu zasadneme, myslíme na tých, čo radi máme. Posielame anjela, aby vás chránil, posielame lásku, v ktorú veríme, posielame plamienok, nech vám v srdci blikoce a prajem ti tie najkrajšie Vianoce.
24.12.2013 (4:35)Shrnutí povídekPoviedky od Ivka77 Ak láska topí ľad čo pani Zima vyčarila. Ak dá človek viac čo v sebe skrýva. Ak vládne všade ticho a počuť len praskať mráz.
Padajúce vločky a v detských očiach je vidieť jas. Tak prišla doba, keď každý pre každého má pár prívetivých viet, pre ten zázrak Vianoce a nad čaro Vianoc nič krajšieho niet!
31.07.2013 (15:21)FanFiction na pokračováníZákon vlkov - 8. kapitola Miláčik, nechce ma pripojiť na ff, takže komentár ti pridávam sem. :)

Veľmi dlho som čakala na túto kapitolu, vedela som, čím si si prechádzala (ja si tým prechádzam teraz), preto som šťastná, že je tu. Som rada, že si prešla týmto obdobím a dúfam, že konečne tu budú kapitoly každý deň. Mohla by si to hádam pre mňa urobiť. :P Pekne prosím, urob to pre mňa. Please. :P

Čítala som túto kapitolu už trikrát a stále vo mne zanechala rovnaké pocity.

Najprv mi bolo Leah veľmi ľúto, keď tam bola sama, no ako náhle prišiel Seth, všetko sa zmenilo. Sila ich súrodeneckej lásky je obdivuhodná. (je to rovnaká sila ako medzi Nessie a Tonym v MOSD). Tebe písanie vzťahu súrodencov ide perfektne.
Cítiť z toho lásku, jemný humor a najmä oporu jedného k druhému. Tvoj humor sa mi páči. Je vždy nenútený a správne pasuje do kapitoly. Odľahčuje situáciu, ktorá je v tejto chvíli dosť napätá.

(Odhryznutie hamburgera) naozaj ma to pobavilo.

Tiež som veľmi rada, že aj Seth bude mať niekoho, koho môže milovať. Som veľmi zvedavá, kedy si to uvedomí on, pretože Leah to docvaklo veľmi rýýýchlo. Ona je proste hlavička.

Nepáčili sa mi na tejto kapitole však dve veci. Musím ti to napísať. Vieš, že som k tebe v tomto stále úprimná a teraz to tiež nejde inak.

Za prvé, kapitola bola krátka. Ako si to vlastne predstavuješ?! Ja čakám a keď sa dočkám, tak začnem čítať a keď sa začínam je koniec. Čo to má znamenať??? To sa mi vôbec, ale vôbec nepáči. Tsss...

Po druhé, začne to byť napínavé (aspoň pre mňa) a ty to utneš??? Cica, toto je akože čo? Nebodaj si si dala špenát v pohári a prišlo ti z neho zle, tak si musela prestať písať? :D Tak nabudúce si daj Strawberry Dream a hneď to pôjde ľahšie. :D (ja viem, kecám od veci, ale ty jediná to chápeš. :D )

A teraz vážne. Je obdivuhodné, že Leah cítila, že niečo nie je v poriadku s Chrisom. Ona to cítila, i keď ešte netuší, čo je za tým, ale mne sa páči, čo dokáže vlčia podstata. Ale mohla si tú kapitolku natiahnuť, pretože mám absťáky.

Takže krízu zažehnaj a rýchlo píš.
28.07.2013 (14:29)SoutěžeNej povídka měsíce července/júla 2013 Modelka - Jessy
Zákon vlkov - Ivka77
Lepší zítřky - Kim
Uväznená - LiviaCullen
Láska jde ruku v ruce se smrtí - Lareth
13.07.2013 (23:47)Shrnutí povídekPovídky od Emet Ahojky, viem, že je to už strašne dlhá doba, ale sľúbila som, že keď budem mať novú jednorázovku, napíšem. Plním svoj sľub. :) Jednorázovka o Belle a Edíkovi je na fanfiction.sk s názvom Ďakujem, Jacob Black... ak ceš prečítaj si tu. :) Má 11 660 slov :) papa
01.06.2013 (17:27)SoutěžeNej povídka měsíce června/júna 2013 Modelka - Jessy
Zákon vlkov - Ivka77
Bella mafia - NeliQ
Zlatokopka - GCullen
Lepší zítřky - Kim
09.05.2013 (19:52)FanFiction na pokračováníZákon vlkov - Prológ + 1. kapitola Cicuška moja
Ty vieš, veľmi dobre to vieš, ako ja z duše neznášam vlkov (meničov). Som proti nim, i keď Setha a Leah mám veľmi rada. Podľa mňa je Leah zaujímavá postava, ktorá nedostala priestor sa ukázať. Nikto nepoukázal na jej život, jej utrpenie.
Preto som veľmi rada, že si sa rozhodla pre poviedku s touto hlavnou hrdinkou. Prichádzam na to, že práve ty ma nútiš (v dobrom slova zmysle) čítať poviedky, ktoré by som nikdy v živote neotvorila. Minulá poviedka o Volturiovcoch, teraz o meničoch.
Prezraď mi, ako to ty ženská robíš, že od teba prečítam čokoľvek. To je pre mňa skutočne záhadnou, ale zároveň potešením. Aspoň neprichádzam o skvosty.
Prológ bol skrátka nádherný, dokonca som ho čítala asi 5x. Prvá kapitola bol tiež nádherná. Ja nikdy nepochopím prečo ty s ničím nie si spokojná. (ja mám čo hovoriť ) A chcem vyzdvihnúť novú postavu Kim. Som strašne rada, že si vytvorila novú postavu a dúfam, že sa s ňou budeme ešte stretávať.
Tiež chcem povedať, že si mi splnila sen. Našla si pre Leah partnera. Váááá, ja budem kričať a skákať nadšením. To akože fakt? Nebude sama? Bude šťastná?
Toľko otázok, a tak málo odpovedí. Ja viem, že je skoro predbiehať veď sme len teraz začali. Ale hold som náročná, všetko by som chcela hneď. I keď ostáva otázkou, či jej vyvolený bude chcieť aj ju a aký vlastne je.
Pevne dúfam, že pracuješ na pokračovaní a nebudem čakať sto rokov kým sa tu objaví pokračovanie.
Si pani spisovateľka, ktorá dokáže písať o čomkoľvek. Ja ti môžem iba tlieskať a skláňať sa tvojmu talentu.
Posielam pusinôčky cmuuuuk :-*
04.05.2013 (21:41)SoutěžeNej povídka měsíce května/mája 2013 Bella Mafia - NeliQ
Milujem obe svoje deti - Ivka77
Modelka - Jessy
Zapomenutá noc I. - Kim
Zlatokopka - GCullen
10.04.2013 (20:37)FanFiction na pokračováníPríbeh Isabelly Swan-Black-Volturi - 9. kapitola Kitinka...

Ty si mi, akáže trieda? Počuj, daj mi názvy svojich kníh, ja si ich veľmi rada prečítam. Fakt, by ma zaujímalo, aká si ty pani spisovateľka...

Chcela by som vedieť, ako si ty dovoľuješ navážať sa do začínajúcej autorky. Ty si mi nebodaj spadla z neba učená a okamžite si dokázala písať skvele? To mi chceš povedať?

Tvoj komentár je iba poburujúci, pretože keby si mala nejaké to IQ, vyjadríš svoj názor a nie len človeka zje... Napíš normálne, čo ti vadí? Čo má zlepšiť? Keď už si dávaš tú námahu písať takéto bláboly budem rada, keď jasne napíšeš, čo má Lili zlepšiť.

Mne je úplne u prdele, kto ti dal právo komentovať a preklepávať si tu autorov... Každý máme rovnaké práva na vyjadrenie svojho názoru, ale názoru a nie dristov.

A ešte ma zaujíma, čo ty chceš riediť? To dáš zákaz písať? :D Nebuď smiešna moja...

Ty si príliš malá rybka v mori, aby si niekomu niečo nakazovala alebo zakazovala. Tak ťa žiadam. Buď zanechávaj normálny komentár, alebo buď radšej ticho.
01.04.2013 (12:50)SoutěžeNej povídka měsíce dubna/apríla 2013 Modelka - Jessy
Bella Mafia - NeliQ
Zlatokopka - GCullen
Milujem obe svoje deti - Ivka77
Lepší zítřky - Kim
01.04.2013 (0:27)Shrnutí povídekPovídky od Emet Ani sama netuším :( Teraz mám akosi veľmi málo času, pretože som začala pracovať a vstávanie ráno o 4 mi dáva zabrať. :( No mám jednu jednorázovku, ktorá ale nie je o TS, čiže nie je na tomto webe, ale na fanfiction.sk (tam som ako Jarka) ono ja sa pokúšam písať aj niečo iné ako je len TS. Ale času mám teraz skutočne málo, ono nápady sú, ale časovo to nestíham :( Ak by som však niečo nebodaj skomolila teraz cez sviatky, určite ti dám vedieť. :)

Papa a prajem príjemné sviatky a hlavne málo vody a veľa vodky. Emoticon Emoticon
02.03.2013 (0:20)SoutěžeNej povídka měsíce března/marca 2013 Modelka - Jessy
Milujem obe svoje deti - Ivka77
Zlatokopka - GCullen
Bella mafia - NeliQ
Lepší zítřky - Kim
21.02.2013 (21:39)Shrnutí povídekPoviedky od LiviaCullen Lili, nechce ma pripojiť na mail...
20.02.2013 (19:06)FanFiction na pokračováníMilujem obe svoje deti - 52. kapitola Srdiečko Emoticon Emoticon

Konečne som sa dostala aj ku hodnoteniu. Vieš, že som na teba zlatíčko nezabudla, ale vieš, že teraz pracujem na... chápeš ne? Som taká šťastná, že dĺžka kapitoly bola cez 5 000 slov, bože ja som si to perfektne užila. No to už vieš, všetok svoj názor som vyjadrila v maily, ale opakovanie je matka múdrosti.

Zbožňujem pohľad Jane, ktorý píšeš, pretože ju dokážeš podať ako krotké mačiatko. Páčilo sa mi veľmi, že napriek tomu ako Tony teraz vyzerá, pre ňu je stále krásny. To značí o jej láske, že je pravá a nie je s ním len pre vzhľad, i keď u upíra by to ani nebolo možné. Ten miluje iba raz a navždy. Čiže Jane v mojich očiach stúpla ešte vyššie.

Vyhŕkla mi slza, keď som čítala o tom ako sa Tony cítil. Moje chúďatko si poplakalo. Je krásne, ako dokážeš podať pocity druhej postavy bez toho, aby si jej pohľad napchala do kapitoly. Naozaj sa mi to na tebe páči. Píšeš o jednej postave a ja cítim pocity inej. aj inej. Čiže klobúk dole pred tebou. Smekám :)

Dokázala si do 5 000 slov dať Jane a Tony, Aleca s Jessy a ešte aj kráľovskú trojicu.

Alec a Jessy sú strašne spolu zlatučký. Robia presne to, čo by som robila aj ja ako upírka :D Sexovala do zbláznenia

Emoticon Emoticon Emoticon

Akonáhle sa Jane rozhodla ísť za Arom, aby ho požiadala o povolenie opustiť gardu sa mi zastavilo srdce. Vôbec som nečakala, že to bude chcieť urobiť, vlastne, že jej to vôbec skrzne v hlave. Geniálny nápad, ktorý ma neskutočne potešil. Arova reakcia bola typická, dala sa očakávať.
Marcus ma rozosmial svojimi argumetmi, bože ten je riadne číslo. Emoticon

A keď prišiel na rad ten hajzel jeden odporný, ktorému by som odfikla všetky jeho nemrtvé časti tela, tak mi pršlo doslovne nevoľno. Nemôžem o ňom ani počuť a nie to ešte čítať... Vrrrrr....

Ale trpel, bol ako sviňa pri zabíjačke, Jane mu riadne naložila. Vlastne málo, ja by som ho zabila, stiahla z kože ako hada... prepáč, ale nenávidím ho ,,,

Felix dal tomu tiež , keď sa tváril, že nepočuje :) Je to zlatíčko, aspoň v tvojej poviedke :D

Mám takú malú, maličkú, malililinkú prosbu k tebe :P Teraz kapitola mala 5 000 slov, a čo tak nabudúce 10 000 ? :P Aspoň kvôli mne :) Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
19.02.2013 (14:34)Shrnutí povídekPovídky od Kim zlato dnes bude konečne vonku jednorázovka :D len tak medzi rečou xixi :) a tiež včera vyšlo FAM :P cmuky Emoticon
19.02.2013 (14:31)Shrnutí povídekPovídky od Emet Ahoj, dneska o 15:00 mi vyjde nová jednorázová poviedka. Sľúbila som, že ti dám vedieť, keď to bude.
Papa :)
17.02.2013 (23:49)FanFiction na pokračováníZlatokopka - 9. kapitola Máme tu pokračovanie? Pohľad Edíka? Páni Emoticon ja slintám Emoticon

Jeho pohľad bol skvelý, dcérka je rozkošná proste hotové zlatíčko. Jeho spomienky ma miestami dojali, vidí to inak ako Bella, ja viem,že on jej nikdy nechcel ublížiť svojim odchodom. No stalo sa. K tomu to na ostrove Esme. Ona má úpal, pomaly nevie čo sa s ňou deje a dojde na sex :D Možno si myslela, že sa jej sníva a ono to bolo skutočné, zrazu bola tehotná.

Hold ja ju stále nemôžem nenávidieť, dokážem ju chápať. Na druhej strane by som jej odbila hlavu za to, že ho podviedla, ale i tak ju chapem. Zabite ma, ale to je môj názor.

Som zvedavá, či v tvojej poviedke je Edward tiež nejaký kvietok, pretože zo slov na konci kapitoly súdim, že tiež nemá čistý register trestov:D

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
16.02.2013 (22:05)FanFiction na pokračováníLepší zítřky - 14. kapitola Zlatinko Emoticon

Kapitolku som si prečítala už skôr, ale až teraz som sa dostala ku komentáru... Po pravde som aj potrebovala predýchať, čo sa udialo.

Môj komentár nebude nijako duchaplný, pretože som si dokonca aj poplakala. Neviem, ako to je možné, ale vyhŕkli mi slzy. Mne je Bells tak hrozne ľúto Emoticon Emoticon Emoticon Bože keby tá krava sprostá neprišla, mohlo to dopadnúť inak. Keby Edward nebol zasnúbený, mohlo to byť všetko ako z rozprávky. Musel to tak posrať? Kde má hlavu? Na krku určite nieeee...

Bojím sa o Bells a Emily :( Čo s nimi bude? Dobre urobil krásne gesto, dal im peniaze, ale peniaze nie sú všetko. Emily ho zbožňuje a dokonca ho Bells miluje , jej myšlienky o tom svedčia ...

Miláčku otvor word a okamžite začni písať pokračovanie, lebo ja som na prášky... A chcem vedieť o čom tá sviňa Zion hovorila... kto je vlastne ona? Mám chuť jej vyškubať vlasy a vydriapať oči.. vrrrr

Kapitola bola krásna, niet sa čo čudovať , keď si ju písala ty Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
15.02.2013 (21:01)FanFiction na pokračováníPríbeh Isabelly Swan-Black-Volturi - 7. kapitola Kitinka a domca29 ....

Musím povedať, že vaše komentáre ma veľmi pobavili. Normálne sa neviem prestať smiať. Emoticon Emoticon Emoticon

Vy tu autorke vyčítate, že to má dať niekomu čítať pred tým ako to vydá? Prečo by to mala robiť? Možno nechce počuť názor jedného človeka, možno chce počuť názor viacerých.

Po ďalšie, ak ste si prečítali jej poviedku od prvej kapitoly museli ste si všimnúť, aký pokrok Lili urobila. Je to nebo a zem. Dokázala sa zlepšiť na nepoznanie, a vy jej tu píšete , aby prestala písať????

Prečo? Ani jedna z vás nenapísala rozumný dôvod. čo sa vám na jej písaní nepáči? nemáte ruky, aby ste povedali, čo má zlepšiť? Jedná vec je keď jej poviete, čo má zlepšiť a druhá vec je napísať sprostosť, aby prestala písať úplne.

Podľa čoho súdite, že Lili nemá talent, že má prestať písať? Hm? Sú tu omnoho horšie poviedky a nikto autorom nepovie prestať písať. Vaše IQ je asi dosť nízke, keď ste za mohli len na slová prestaň písať.

Ak niektorá z vás napíše rozumný dôvod a vyjadrenie, ktoré dáva zmysel , myslím tým uvediete dôvod v čom sa má podľa vás zlepšiť budem váš komentár akcepcovať. A ešte jedna vec... Ja mám čo to odpísané na tomto webe a určite nie som blbá, keď sa mi to páči.

Ale v tomto prípade nie...

Lili.. Tebe chcem povedať, nepočúvaj dristy nejakých ľudí, ktorí za to nestoja. Uvedom si jednu vec, písať vieš a ak sa im niečo nepáči majú to napísať jasne a nie jedným slovom. Oni ani nevedia, čo sa im nepáči , len chcú byť zaujímavé...

Určite neprestávaj písať, nie si ani prvá, ani posledná, ktorá dostala takýto komentár. Keby sme si všetci robili niečo z podobných rečí nik už nepíše.

A nezabúdaj :D

Aj zlá reklama je dobrá reklama Emoticon

Písať vieš, ak by mi niečo vadilo, ja ti to poviem. Natoľko ma poznáš :) Hore hlavu cica a zasmej sa nad tým. Žiadna depka ani nič podobné neprichádza do úvahy Emoticon
14.02.2013 (22:51)Shrnutí povídekPovídky od Kim Mám šťastie, lebo jednorázovku mám v administrácii uloženú, čiže o ňu sa nepríde Emoticon I keď uvažujem, či ju zverejniť, mám dilemu, je to dosť klišé, ale čo, dám ju zverejniť ešte dnes. Už keď je hotová, nech sa deje, čo sa má Emoticon

A ten obrázok je naozaj božský , keď som ho videla, neodolala som Emoticon

A s poviedkami sa neboj zajtra začnem na nich nanovo pracovať, niečo mi zblblo a trebalo preinštalovať windows. Jediné čo ma štve, je fakt, že musím písať nanovo... Ale ja to zmáknem hehe

Datum registrace: 1. 4. 2012

Poslední přihlášení: 16. 8. 2015, 18:55

Shrnutí povídek:

 

Poviedky od 9moncici9

Poviedky od 9moncici9

* Kapitolové poviedky * 

 Aj kamenné srdce môže začať milovať - dokončená 

Niet ruže bez tŕnia - dokončená

Závoj súmraku - dokončená

Un Amor Real - dokončená 

Femme au masque - dokončená

Minulosť si ťa nájde - rozpísaná


* Spoluautorské poviedky *

Ty si naša rodina - rozpísaná s VictoriaCullen


* Jednodielne poviedky * 

Svadba mojej sestry 

Pán P ako pán Pravý

Vianočný bozk

Aj sny sa môžu stať skutočnosťou

Články:

 

Minulosť si ťa nájde - 16. kapitola

Minulosť si ťa nájde - 16. kapitolaBella pozerá film, Emmett stráži Bellu? A Edward, ktorý nájde Emmetta v Bellinej posteli. Ako to dopadne? Skoro po roku som sa dostala zas k písaniu. Na konci kapitoly sa dozviete, čo sa dialo v mojom živote a prečo som abstinovala.

 

Minulosť si ťa nájde - 15. kapitola

Minulosť si ťa nájde - 15. kapitolaV dnešnej kapitole odhalíme opäť niečo nové. Čo Edwardovi prezradí Ruby? Kto je v skutočnosti naša záhadná Ruby a ako je na tom Bella? Dočítate sa v poviedke.

 

Minulosť si ťa nájde - 14. kapitola

Minulosť si ťa nájde - 14. kapitola„Preboha,“ vydýchla a rukou si zakryla ústa, z ktorých vyšiel zúfalý vzdych. Pohľad na zúboženú Bellu nevydržala ani Esme, schovala svoju tvár do Rosalienho ramena. Utekal som s Bellou k sedačke, kam som ju opatrne položil.

 

Minulosť si ťa nájde - 13. kapitola

Nedoporučujeme číst do 15 let.

Minulosť si ťa nájde - 13. kapitolaMali ste pravdu. Dnes sa nám tu konečne objaví Emmett. Ako zareaguje na svojho brata? Obmedzenie som dala kvôli pár neslušným slovám.

 

Minulosť si ťa nájde - 12. kapitola

Minulosť si ťa nájde - 12. kapitolaSpadli sme na zem a ja som ležala na ňom. Bola som na ňom, blízko pri ňom. Hľadela som mu do tváre a pokúšala sa nahnať stratený dych. Zhlboka som oddychovala a zároveň vdychovala jeho omamnú vôňu. Cítila som jeho chladné dlane na mojich odhalených krížoch.Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!