Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - Knihy » Postavy » Jamesova smečka - Victoria

Bella upirka a Jake vlkodlak


Jamesova smečka - VictoriaVictoria byla nomádka žijící s Jamesem.

Celé jméno: Victoria

Stav: zesnulý upír

Datum narození: kolem roku 1550

Datum přeměny: v posledních 60. letech 16. století, asi v 18 letech

Původce přeměny: její sestra Anne

Místo původu: Anglie

Barva vlasů: zářivě oranžová

Barva očí: zelená (člověk), rudá/černá (upír)

Výška: 168 cm

Vnější popis: Victoriiny pohyby připomínaly kočku. Měla divoké oči a dlouhé, rozcuchané, oranžové vlasy, které připomínaly ohnivé plamínky. Neobvykle vysoký hlas působil dětsky.

Zvláštní schopnosti: Byla schopna unikat nepřátelům.

Vztahy v rodině/smečce: Jejím druhem byl James, po jeho skonu si vytvořila vlastní smečku za účelem pomsty.

Minulost:

Victoria se narodila v Londýně v polovině šestnáctého století jako dcera služky a pána domu. Byla druhým nelegitimním dítětem pána, měla sestru Anne. Obě byly od raného dětství vychovávány jako služky bez naděje na vzdělání. Annie měla tu smůlu, že byla poměrně hezká a přitahovala pozornost mužů v domě  - měla mahagonové vlasy a krémovou, růžovou pokožku. Naopak Victorie byla označována za čarodějnici se svými jasně rudými vlasy, pihami a zelenými duhovkami.

Sestry nakonec našly společně práci ve velkém panském domě, Anne byla služkou paní domu a Victorie posluhovačkou v kuchyni. Pán domu byl ovšem hrubián a sluhy tloukl, také byl chlípný. Všechny posluhovačky v domě se rychle naučily mizet, pro Victorii to bylo kvůli vlasům složitější, ale brzy jí šlo skrývání téměř dokonale. Ale zdálo se, že když ji pán nakonec chytil, byl mnohem krutější.

Sestry se rozhodly uprchnout, když bylo Victorii dvanáct let, Anne se bála o její život a domnívala se, že jim bude lépe, ale to se spletla. Bez doporučení nemohly sehnat práci, neměly jídlo, střechu nad hlavou a blížila se zima. Anne se nakonec dohodla s jedním kuplířem, že pro něj bude pracovat, ale Victorie bude moct zadarmo bydlet s ostatními dívkami. Tato situace nebyla nepodobná té před jejich útěkem, ale bylo to lepší než na ulici. Victorie si díky kuplíři vypilovala svou schopnost zmizet.

Jednou Anne odešla s klientem a už se nevrátila, Victorii to zdrtilo a kuplíř se rozhodnul, že si svůj podíl odpracuje. Držel ji jako vězně, ale Victorie díky svému nadání brzo utekla a octla se na ulici. Aby neumřela hlady a zimou, naučila se nepozorovaně vnikat do domů, kde si vždy vzala trochu jídla, ale tak, aby to nikdo nepoznal. Dokonce ani psi na ni nereagovali a dokonale za sebou zametla stopy.

V patnácti letech si našla práci jako kuchařka, neboť přišla ve vhodnou chvíli, její nedostatek doporučení přešli. Práce byla těžká, ale stálá a moc ji nebili, s místem byla spokojená. Problém nastal, když ji jednou z tržiště sledoval kuplíř, sice jej lehce setřásla, ale pochopila, že ji nepřestane hledat. Začala uvažovat, zda by nebylo lepší opustit město a přestěhovat se na venkov.

V tuto dobu ji navštívila Anne v její podkrovní komůrce. Anne byla krásnější než kdy dříve, i když ztratila růžový nádech tváří. Victoria chtěla sestru obejmout, ale ta se odtáhla a pohybovala se rychleji, než bylo možné. Anne se Victorie začala vyptávat, jak se jí vede a sestra zdráhavě odpovídala. Anne nahlas přemítala, že kuplíře zabije, ale nakonec došla k názoru, pokud bude Victoria silnější než ti, kteří ji budou chtít ovládnout, nemá šanci na přežití. Anne se optala, zda jí Victorie věří, ta jí věřila. Anne sestru odnesla půdním oknem, omluvila se jí a následně ji kousla.

Když se Victoria probudila, byla v nádherném venkovském domě a s ní tam byly čtyři nejkrásnější ženy, jaké kdy viděla. Její sestra, Hilda, Mary a Heidi, která byla ze všech nejkrásnější. Anne sestře vysvětlila, že ji Hilda osvobodila z těžkého života, naučila ji ovládat se a dovolila jí vrátit se pro Victorii. Prozradila jí, že ženy sdílely podobné osudy a Hilda jim dala sílu, aby mohly žít bez strachu a zneužívání. Na krátkou dobu byla Victoria opravdu šťastná, smečka žila v klidu a mírumilovně, neboť ani jedna netoužila po moci. Dva roky po Victorii se ke smečce připojila Noel, která Hildě padla do oka v Lisabonu.

Ještě když byla Noel novorozená, smečku navštívili Volturiovi – Aro, Caius, Jane, Chelsea a několik tělesných strážců. Caius je obvinil, že přitahují pozornost, protože jejich smečka obsahuje velké množství novorozených. Hilda svou smečku chránila, upozorňovala, že nikdy nepřivedla víc než jednu novorozenou, aby si byly jisté, že ji zvládnou. Aro jí nabídnul možnost obhájit se, když si potřesou rukou. Hilda souhlasila a Aro posléze shledal, že jsou vinné a Hildu okamžitě zabil. Poté byla upírkám nabídnuta možnost přidat se k Volturiovým, Heidi se jako ve snu zvedla a byla přivítána.

Victoria nechápala, co se děje, ale vycítila, že je zabijí tak i tak, proto křikla na ostatní, ať utíkají. Všechny se vydaly jiným směrem, jediná Victorie přežila. Žádná z žen netušila, že si Volturiovi chtějí jen užít skvělý lov, nikoho přeživší a nezajímavá zrzka nezajímala.

Tím skončil Victoriin klidný, mírumilovný život, odteď ostatní upíry podezřívala a stranila se jim, dokud nepotkala Jamese. V Jamesovi našla někoho, na jehož schopnosti se dalo spolehnout a navíc jakoby zrcadlily ty její. Začali spolu cestovat a Victorie se do něj zamilovala, nikdy si neuvědomila, že její city neopětuje. I když s ním byla šťastnější, Jamesův životní styl ji přiváděl do situací, kterým by se nejraději vyhnula.

Poté, co Jamese zabili Cullenovi, Victoria ztratila druha a stala se extrémně paranoidní, proto stvořila Rileyho – silného mladého muže. Překvapilo ji, jak jí byl věrný a že jí věřil, že to udělala jen z lásky. Následně vytvořila dalších patnáct upírů – stavěla si obranný val, tak jak to viděla u Volturiových, a s výcvikem čekala, dokud nebudou dost staří. Zajistila, aby ji nikdy neviděli a pomocí přesně vykonstruovaných lží je držela na uzdě – využila nejznámější upíří mýty. Více než polovina nový upírů nepřežila Victoriinu nepřítomnost.

Jakmile vycítila, že ji Edward loví, vydala se na útěk a novorozené nechala na starost Rileymu. V Texasu potkala skupinu upírů s novorozenou armádou, nechtěla se zaplést do bitvy o území, tak se jim šikovně vyhnula, ale převzala od nich některé nápady. Když se ujistila, že Edward její stopu ztratil, vrátila se k Rileymu.

Victoria nikdy nechtěla pomstít sestru, nebylo to v její povaze, ale doba strávená s Jamesem ji změnila a ona se rozhodla Edwardovi vše vrátit. V Texasu se poučila a místo ochránců se rozhodla stvořit si armádu novorozených.

Domnívala se, že čím více plánů uvede do chodu, tím větší bude mít šanci na úspěch. Jedním z nich byla armáda novorozených, kterou rozšiřovala a nechala na starost Rileymu. Snažila se na ně myslet co nejméně a neplánovat, aby zamezila Alici cokoliv vidět. Všechny rozhodnutí ohledně armády činil Riley. Druhým plánem byl Laurent – vystopovala jej na Aljašku, předstírala přátelství, nemohla mu odpustit zradu, a vytáhla z něj všechny informace o Cullenových, které měl. Rovněž jej požádala, aby se vrátil do Forks a zjistil, jestli se Edward vrátil a zda někdo chrání dívku. Pokud ano, předpokládala, že Laurent zemře, pokud ne vrátil by se se zprávami o tom, kde dívka je a kdo ji chrání.

Laurent Victorii zkontaktoval jen jednou, prozradil jí, že dům je prázdný a že se pokusí vystopovat dívku, více už o něm neslyšela. Victoria se rozhodla zkontrolovat situaci sama, ale narazila na vlky. James jednou jednoho vlkodlaka vystopoval, ale vlkodlaci měli být téměř vyhubenou rasou, která se nepohybuje ve smečce a není schopna měnit se za dne. Victoria byla znepokojena, ale zároveň narazila na dívčin pach, Cullenovy nikde necítila, ale musela se dostat přes vlky, aby dívku zastihla samotnou.

Victorii, se silným pudem sebezáchovy, bylo proti mysli zaútočit přímo, navíc ji vlci stále odráželi. Myslela si, že má spoustu času, ale poté zachytila Alicin pach a hlavní roli začala hrát armáda novorozených.

Victoria tvořila stále další upíry, mezitím podnikala falešné útoky v okolí Forks, sbírala informace a její jedinou nadějí bylo, že Cullenovi jejím zbytečným útokům uvěří.

Nakonec byla Edwardem zabita při neúspěšném útoku.

 

Převzato z Oficiálního ilustrovaného průvodceSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jamesova smečka - Victoria:

 1 2   Další »
13. Emma
06.03.2019 [9:26]

Victoria byla hrozně super v 1-2 díle.Měla krásný hlas,a byla mnohem hezčí než její náhrada do 3.dílu.Je škoda že pak už nehrála dál.Protože ten 3.díl už je poznat že to hraje někdo jiný.A že je mnohé starší.
Emoticon

12. Viki
24.04.2016 [21:00]

Je nej ženská v stmívání Emoticon Emoticon Emoticon

19.05.2015 [21:08]

ViktorieViky Emoticon

10. df
25.04.2015 [14:17]

Emoticon Emoticon

9. dfghgfvdresaw
25.04.2015 [14:16]

Lepši je Bella

8. Erika
25.04.2015 [14:15]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. Bella
18.04.2015 [21:35]

ona ale není tak zlá Emoticon

6. Viky
18.04.2015 [21:34]

Ale jako chudák

5. Viky
25.03.2015 [17:01]

A je pomsti chtivá jako já :D

4. Viky
25.03.2015 [17:00]

Yyyy no comet :D šve mě že se jmenuje jako já a vypadá jako :D Emoticon pomsti chtivá a chce si ,,zachovat kůži" jako já :D Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!