Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Som rád, že si prišla

Som rád, že si prišlaJeho svet nebol odo dňa, keď sa prvýkrát stretli, už nikdy rovnaký.

Slnko pomaly zapadalo, hviezdy a mesiac preberali na najbližších dvanásť hodín moc. Ani som si to poriadne neuvedomoval, len časť môjho mozgu, ktorá ešte nebola dostatočne opitá, dokázala vnímať ubúdajúce svetlo a väčšie množstvo štamgastov. Už som tam nesedel sám, ale okolo mňa sedeli ďalší, ktorí vo víne alebo pive utápali svoje žiale a starosti.

Hodina pokročila a v bare sa rozpútala zábava pod rúškom tichej jazzovej hudby. Pozvania do tanca, vyhrážky opitých a spotených chlapov, aby som konečne opustil cenné miesto pri bare... nič z toho som nevnímal. Len som si pravidelne nechával doplňovať svoj pohár a sledoval som búrku, ktorá sa rozpútavala za oknami. Blesky a hromy akoby vychádzali z mojej duše, každý jeden bol súčasťou mňa, mojich hriechov.

Otočil som sa späť k baru a kývol na čašníka:

„Ďalšiu rundu, prosím!“ Začul som, ako sa otvorili dvere. Nevenoval som tomu pozornosť, pravdepodobne prišiel ďalší človek, ktorý bude pod touto strechou piť, tancovať, baviť sa, zaháňať chmúrne myšlienky.

Čašník mi bez slova dolial. Netrápilo ho či tu zomriem na otravu alkoholom, chcel len zarobiť. Ako každý. Boli to ťažké časy.

Stolička vedľa mňa zavŕzgala a do nosa ma udrela príjemná vôňa... ženy? Čo by tu robila ženská? Toto je miesto jedine pre chlapov tvrdých ako oceľ, tých, čo si toho veľa prežili. Mimovoľne som sa otočil a pozrel jej smerom. Pery s červeným nádychom sa roztiahli do širokého úsmevu a odhalili biele zuby, u dnešných žien veľmi výnimočnú vec. Väčšina mala zuby zažltnuté od množstva čaju, ktoré pili na špeciálnych akciách s kamarátkami, kde ohovárali celý svet.

Pri jej úsmeve som cítil, ako sa so mnou niečo deje. Triezviem? To nie je možné... Vypil som toho toľko, že ani môj upírí metabolizmus to nespáli skôr ako do rána. Dialo sa so mnou niečo nevysvetliteľné.

Z myšlienok ma vytrhlo dievča sediace vedľa mňa, ktoré sa ma tichým, melodickým hlasom opýtalo:

„Ťažký deň?“

V tých dvoch slovách bolo toľko ukrytého, cítil som to. Zvedavosť, záujem o moju osobu... Kývol som hlavou, že áno, ale nemám chuť debatovať. Ona sa však len tak nedala.

„U mňa dnes tiež nič, až doteraz. Konečne som ťa našla! Vieš, ako dlho mi to trvalo?“

Ona ma hľadala?! Obozretne som sa na ňu otočil, mohla ju poslať Marie. Prvýkrát som prehovoril:

„Ako to, 'hľadala'?“

„To nie je podstatné, podstatné je, že som ťa konečne našla. Ja ťa z toho vyliečim, neboj,“ usmiala sa na mňa a znova odhalila zuby. Ničomu som nechápal, ale z jej slov, našťastie, nešla nenávisť ani nič, čo by potvrdzovalo moju teóriu so spriahnutím s Marie. Znudene som sa otočil späť k baru.

Tichý povzdych, ledva počuteľný pre normálneho človeka, stolička znova zavŕzgala. Otočil som sa a nikde som ju nevidel. Odišla.

Potom som ucítil jemné ťahanie látky mojej uniformy. Otočil som sa na druhú stranu. Stála tam. Chytila moju ruku ležiacu pri pohári s vínom a poťahala ju. Na perách jej hral úsmev. Nečakanou silou ma potiahla a strhla tak z vyhriatej stoličky. Určite tam po mne ostane odtlačok zadku, tak dlho som tam sedel. Odtlačok, navždy vrytý do stoličky, a raz sem prídem a priložím k nej drevenú tabuľku: Tu sedel Jasper Whitlock.

***

Sedel som na bielej koženej sedačke a v nežnom objatí držal tú, ktorá za mnou pred rokmi prišla. Ktorá ma hľadala a našla, ktorá mi vrátila do života zmysel. Usmial som sa. Zdvihla ku mne hlavu a spýtala sa:

„Na čo myslíš?“ Nebolo treba odpovedať. Rozumeli sme si aj bez slov. Tej noci pred rokmi som nevedel, čo znamenal ten pocit, lebo som ho nikdy predtým nezažil. Teraz to už chápem. Tej noci som sa napojil telom aj dušou na jediného človeka, ktorý ma mohol vytrhnúť z môjho nostalgického sveta.

Usmiala sa a dala mi ľahký bozk svojimi jemnými perami.

„Som rada, že som si ťa našla,“ povedala a pozrela mi do očí s odstupom niekoľkých centimetrov. Cítil som na tvári jej dych.

„Som rád, že si prišla.“ Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Som rád, že si prišla:

 1
8. Leník
17.04.2012 [6:53]

tak to nemá chybu Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

7. stanuska
02.11.2011 [20:58]

zase raz ťa musím len pochváliť :) napísané podľa mojich predstáv...no čo pridala si si tam aj niečo vlastné vážne skvelé Emoticon

31.10.2011 [18:09]

DeedeeJej, letím hledat ten bar a ošahávat tam židle, abych jí našla:D:D:D. Tak to se povedlo. Celkově je tohle téma napsané už milionkrát a já jsem schopná ho pokaždý přečít a ŕozplynout se, když je to dobře napsané. To to tvoje bylo přímo skvěle. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

5. Wera
31.10.2011 [14:30]

Wera Emoticon Emoticon

30.10.2011 [19:47]

JoheeeCullenSice trochu nechápu, jak se mohl jako upír opít, když zřejmě nepozře nic jiného, než krev, a kdyby už ano, stejně by mu to chutnalo jako bahno a alkohol by ne něj nepůsobil... Emoticon Ale jinak pěkně napsané... Emoticon

3. Sima
30.10.2011 [19:33]

krásna Emoticon

2. Bani
30.10.2011 [17:38]

Emoticon

1. dadys
30.10.2011 [17:24]

Zajímavé! Sice mi tam nesedí pár věcí například že, Upír nepocítí úlevu při požití alkoholu (myslím, ale neměl by)
takže by nemělo cenu ho pít a opítse. Taky by se vtom případě neopil a ůž vůbec by nemohl mýt otravu alkoholem na kterou by zemřel. Sice časté téma, ale pěkné zpracování :)

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!