Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction jednodílné » Byl pozdní večer...

Byl pozdní večer...Zde přináším takovou menší jednorázovku k tématu máj. Napadla mě až nyní, trochu pozdě, ale i tak se snad bude líbit. Pro některé mám sad end, pro jiné happy end. Snad si každý vybere. Vaše Twilightlady

Byl pozdní večer…

 

Máj je lásky čas,

jak tvrdí každý z vás.

Já vám tohle tvrzení nyní vyvrátím,

ale ani přesto čas už nevrátím.

Takže poslouchejte příběh můj,

a anděli strážný, teď při mně stůj.

Půlnoc se přehoupla a byl tady nový den. Tohle období bylo pro tuhle dívku hrozné. Bylo to sotva pár týdnů, co ji chlapec opustil. Myslela, že ji miloval, ale jedna věta vše zničila. Teď trávila začátek máje sama a nevěřila už v nic. V život, v lásku. Jenže někde v dáli. V davu okolo. Čekal jiný chlapec. Už dlouho ji z povzdálí sledoval. Nevěřil, že by někdy mohl získat její srdce.

 

Myšlenka o lásce,

v srdci mě hřeje.

Prozraď mi, bože,

kdo mi to přeje.

Chlapec hledí na dívku,

toužebné přání.

Sepsal jí povídky,

milostné vyznání.

 

 

Pohled Bella

Seděla jsem na lavičce pod třešní a znovu na něj vzpomínala. Ach, bože, proč mi to udělal? Po tolika měsících, kdy mi neustále opakoval, jak mě miluje, jak mi dával své horoucí polibky, mi oznámí, že je konec. Tak proč to všechno dělal? Teď si připadám jako hračka, kterou se někdo na čas zabavil a pak ji zahodil. Odbila půlnoc.

V myšlenkách se mi znovu naskočila slova básně, kterou mi loni na tomto místě recitoval.

Byl pozdní večer, první máj.

Večerní máj byl lásky čas…

Teď tady sedím sama. Bez něj. On je někde jinde, s někým jiným.

 

Pohled třetí osoby

A tak tam seděla. Na lavičce a přeříkávala si slova básně. Hřála ji u srdce, zároveň jí způsobovala ukrutnou bolest. Slzy jí máčely tváře. Ty tváře, které chlapec opodál obdivoval kvůli tomu, jak se vždy červenaly, když se styděla.

„Teď nebo nikdy,“ řekl si pro sebe a vydal se za dívkou. V ruce svíral větvičku třešně obklopenou nádhernými květy.

 

Happy end (Med z toho přímo odkapává)

Pomalými kroky se k ní blížil. Zvedla hlavu, když uslyšela kroky, a podívala se do tváře nad sebou. „Edwarde?“ zašeptala.

„Bello, něco ti chci říct -" slova se zadrhla. V ten moment dostal lepší nápad. Sklonil k ní tvář blíže, ale jen tak, že mohla kdykoliv uhnout. Nakonec překonal tu vzdálenost mezi jejich rty. Bell,a na okamžik překvapená, se nakonec připojila taky. Takový polibek nezažila ani s tím jejím. Možná, že to byl právě Edward, kdo byl její vyvolený. Jako na důkaz souhlasu začaly padat květy třesně přímo na ně. Plakala Bella, plakala třešeň. Bella protože byla konečně znovu šťastná. Třešeň protože byla svědkem takové lásky. Když polibek přerušili, opřeli se čely a ještě chvíli to oba vydýchávali… Myslím, že tohle se dá považovat za happy end?

Když hlas lásky uslyšíš,

nech, ať tě naplní.

Když nad tím chvíli přemýšlíš,

pocit klidu kolíbá tě.

Lásku najdeš tam,

kde bys ji nečekal.

V místě kde přátelství se s láskou schází.

Kde smutek s prázdnem odchází.

 

Sad end (pro fanoušky Édíka)

Pomalými kroky se k ní blížil. Zvedla hlavu, když uslyšela kroky. Stál před ní. Její milý. Chlapec, kterého tolik milovala. Chytil ji do náruče a políbil ji. Edward stál kousek od nich a sledoval je. Možná, že okamžik předtím byl poslední, kdy měl šanci. Teď tam stál a sledoval Jacoba objímajícího Bellu.

„Promiň,“ řekl jí a znovu ji políbil. V tom momentě se Edwardovo srdce rozpadlo na dvě části. Jedna část zůstala v jeho hrudi. A druhá na tomto místě. S jeho láskou k Belle.

A tak Edward znovu odcházel sám. Upustil květ z třešně, který držel v ruce. Ten se kolíbavými pohyby snášel k zemi. V momentě, kdy dopadl na zem, to znamenalo konec. Poslední tečka za větou.

 

I štěstí má dva druhy,

pro jednoho, pro oba.

Tak zničte ty vrahy,

jejíž největší záliba,

je ničit štěstí druhým.

Ona teď šťastná je,

on smutný,

ale každý svého štěstí tvůrce je?

Tak možná, že si on za to může…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Byl pozdní večer...:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!