Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Guardian angel XII. kapitola

Guardian angel XII. kapitola12. kapitola poviedky Guardian angel. Príjemné čítanie

11. kapitola

XII. kapitola

„Isabella uvedomuješ čo si spravila?“ kričal na mňa ON. Ja som sa len krčila v kútiku. 

„Porušila si všetky pravidlá. Všetky čo existujú.“ Dopovedal. 
Toto bol môj súd. Život alebo druhá smrť. Iná voľba tú nebola ako kedysi. To boli iné časy.

„Niekedy by som dala všetko za to, aby som ti mohla ukázať svoju bolesť. Ale to teba netrápi. Ty si asi niekedy nebol zamilovaný. Povedz mi. Mal si niekedy pocit šťastia, keď bola tvoja druhá polovička vedľa teba?“ Kričala som na neho naspäť. On len smutne hľadel. Tvár mal skrivenú bolesťou.

„Vidíš asi hej. Vieš aký je to pocit. Tak mi nekaz tú radosť, šťastie. Celých 177 rokov som sa necítila kompletná. Chýbalo mi toľko vecí. U nich som získala vecí, ktoré som chcela ešte k tomu aj navyše.“ Začala som plakať.

„Ja som si myslel, že sa bavíme o tom, že si to povedala Angele. A nie o tomto. To mi nevadí. Je to tvoja voľba.“ Zdvihla som hlavu.
On sa usmieval. Ako sa mohol usmievať? Je snáď trafený? Asi hej.

„Viem prečo si jej to povedala. Toto bola moja prvá chyba, keď som sa stal tým čím som. Ale nemôžem Ťa tam znova poslať. Budeš musieť aspoň 2 roky počkať. Potom ti dám slobodu. Zaslúžiš si ju.“ Pokýval rukou, aby som sa postavila. 

„Ďakujem.“

„Vieš, ale veľmi sa podobáš na moju dcéru, ešte keď som bol človek. Dodnes chodím na jej hrob.“ Otočil sa na mňa.

„Som nevedela, že ste mali dcéru.“

„Áno mal. Mala pekné oči. Modré. Tie mala po matke Susian. Po mne mala hnedé vlasy. Keď malá bola menšia mala ich kučeravé tak ako ty. Keď si bola menšia.“ Potopil sa vo vlastných myšlienkach.

„Veľmi vám chýba.“ Konštatovala som.

„Áno. Ale to už je veľmi dávno. A život ide ďalej. V našom prípade večnosť.“

„Pane len som chcela, že prišla do Forks moja kamarátka Samantha. A je na zozname. Nedalo by sa zariadiť, aby to bolo aspoň neskôr?“

„Toto nie je v mojej moci. To dobre vieš.“ 

„Aspoň som sa o to pokúsila.“ Povzdychla som si.

„A ešte kto ju ma na starosti? Minule keď bola u mňa hovorila, že ma čudný pocit. Akoby bol niekto pri nej. Ale ja som ho nevidela.“ 

„Snažíme sa zistiť kto to je už veľmi dlho. Ale nedarí sa nám to.“ Odpovedal mi.

„A Bella, nový zverenec. Angelu preberá niekto iný. Si odhlásená zo školy. Nový zverenec býva zase v Taliansku. Starý dom tam máš stále.“

„Ďakujem. Hneď sa o to postarám.“ Poďakovala som.

„ešte. Nespackaj to ako teraz. Potom to už bude horšie a horšie. Pamätaj si to.“ Dodal.
Naposledy som pozdravila.

***

V TALIANSKU

Tentoraz všetko dobre dopadlo. Zase som sa prihlásila na školu. Ale inú. Zverenec sa volal Marko. Mal len 15 rokov. Bol veľmi tichý a väčšinou doma presedel nad knihami. Bol aj veľmi učenlivý. Každú noc som bola u neho v izbe. 

Už to bol rok čo som preč od svojej lásky. Stále ho milujem a možno ešte viac. Ale bude aj on má mať rád? Či si už našiel niekoho iného. Na jednej strane mu to prajem. Ale na strane druhej žiarlim. A to veľmi. Ďalší nový ľudský pocit. 

Ako sa má Samatha? Čo robí Angela? Prežili obidve? Často krát otázky na ktoré som si nevedela ani odpovedať. Keď jednej som ohrozila život a tej druhej ešte len skazí život smrť. Neľútostný osud. Prepojený mnohými cestami.

ROK A 5 MESIACOV

Po úspešnom zverencovi v Taliansku mi šéf konečne začal dôverovať viac. Raz si ma zavolal k sebe a oznámil mi tú najlepšiu správu: „Si volná Isabella Marie Swan Thomson. Dostala si voľnosť skôr.“ Skákala som ako malé decko.

13. kapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek Guardian angel XII. kapitola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!