Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Zázračný svit luny - Záře Slunce (23)

Zázračný svit luny - Záře Slunce (23)V minulé kapitole dorazili Volturiovi... V této kapitole budeme sledovat další střet. Hezké počtení přeje vaše zuzu.

23. kapitola - Dávejte si bacha...

Pohled Kate:

„Dobře, dobře..." Aro si skoro potěšeně zamnul ruce. Už se nadechoval k dalším slovům, když mě Ness popadla za ruku. V tu chvíli vzplála stříbrno-zlatá záře. Naše společná záře.

Cítila jsem, jak mě Seth pustil, ale to už jsem nevnímala. Byla jsem v naprostém deliriu. Cítila jsem, jak se po mně plazí síla Slunce, jako bych byla stvořena jen z ní.

Laskala jsem se se zlatými paprsky, přijímala je. Vedle sebe jsem si všimla jí, jak dělá to samé se stříbrnou září. Pak jsme obě pohlédly na celé seskupení a viděly překvapený pohled Ara.

„Říkaly jsme, že se nechceme přidat. Pokud proti nám stále míníš bojovat, prosím, do toho. Radši bychom vám ale doporučily, abyste se sebrali, odešli a už nikdy se nevraceli kamkoliv, kde se budeme vyskytovat." Naše hlasy, spojené svou mocí, zněly jako nadpozemské.

Aro se zdál, jakoby vůbec nerozuměl tomu, co říkáme. V očích se dalo jen přečíst, že bychom pro něj byly největším trumfem v jeho sbírce, takže jsem mu chtěla dát za vyučenou.

Má ruka se samovolně zvedla a zapálila drn těsně vedle nohou Renaty. Ta si nejdříve ničeho nevšimla, ale pak se rozezněl její křik všude po okolí.

Aro jen vyděšeně koukal na popel, který z jeho osobní strážkyně zbyl. Nechtěla jsem útočit přímo na něj, to bychom si pak nevychutnaly jejich kapitulaci. Obě jsme si přály, aby se pořádně vyděsil, aby pochopil, že proti nám nemá šanci.

„Na ně!" zazněl rozkaz od jednoho z jeho bratrů. Celá horda se pohnula, ale oběma nám přišlo, jakoby čas běžel mnohem pomaleji.

Viděli jsme naši rodinu, jak směřují směrem k nim, a to jsme nechtěly. Ness zvedla ruku a před našimi se zjevila náhle neprostupná a hlavně nebytelná zeď z keřů a stromů, která byla posílená naší společnou mocí.

Krutě jsem se usmála na ty vládce a tentokrát jsem jim dala ochutnat silného horkého vzduchu. Jane, na kterou tato moc byla nejvíce spadena, se začaly tvořit praskliny po celé délce obličeje, přičemž neskutečně řvala bolestí.

Celá garda se stále pohybovala v jakémsi vzorci a už byla moc blízko. Na mé pokyny se spustil déšť, který je zahalil, a pak se všichni změnili v tvrdé kostky.

Pochopila jsem, kam tím Ness míří, takže stačil jediný můj pokyn a všichni se rozsypali v naprosté kousíčky. Už jsem ani nevěděla, co dělám já a co ona. Jak jsme byly propojené, naše mysli byly sobě též naprosto otevřené.

Teď už tam stáli jen oni a pár nejdůležitějších gardistů za nimi.

„Nechceme vás zabít. Bez vás by svět upírů nikdy nemohl být utajen. Chceme, abyste nám nechali naši svobodu, naše životy tak, jak si přejeme my."

Aro na nás teď jen vyděšeně hleděl. Když se k ničemu neměl, už jsem natahovala ruku, že mu ještě ukážu, když se stala nevyslovitelně strašná věc. Naše záře náhle zablikala a zhasla a já se s rukama na hlavě složila na zem. Neuvěřitelně mě bolela, ale co hůř, všude se rozlehla tma a naprostý nepořádek.

Stěna vytvořená Ness opadla a Cullenovy konečně propustila. Všichni se vrhli na Volturiovy, ale ne s úmyslem zabít, nýbrž jen zajmout.

Nedopadla jsem na zem, jak jsem očekávala. Skončila jsem v horké náruči a byla vděčná, že mě nenechal padnout.

„Co se děje?" ptal se Jacob. Ani jedna jsme mu nebyla schopná odpovědět, byly jsme naprosto paralizované. Cítila jsem v sobě dřímající moc, ale nemohla jsem ji ani náznakem pochytit.

Pak se náhle první sluneční paprsky dostaly přes měsíc a bolest hlavy odešla tak rychle, že jsem si nebyla jistá, zda to nebyl jen zkrat mysli. I Ness se probrala z té ochromující bolesti, ale když jsme pohlédly na vládce a jejich gardu zajmuté našimi, tak jsme se na sebe jen nechápavě podívaly.

„Zatmění slunce!" Hlas Alice se rozezněl po té ohlušující tichosti. Když jsem pohlédla na nebe, viděla jsem už jen kousíček stínu na sluníčku, které se právě dralo z mraků.

„Naše slabina..." zaskučela skoro neslyšně Ness. Ano, kdybychom nebyly spojené či kdyby jen ona svou moc vyvolala, neublíží jí to. Ale protože jsme byly v tu chvíli spojené, zasáhlo nás to stejně stejnou mírou.

„Každý máme slabinu." Jacob pokrčil rameny a objal Ness kolem ramen. Byla jsem ráda, že je tohle za námi. Zjistily jsme, co nám dobře nedělá, ale že nás to složí až takovým způsobem...

„Pusť," zavrčel vztekle Aro a vykroutil se z pevného sevření Sama.

„Vy... Žijte si tu, jak chcete. Ale nikdy mi nechoďte na oči..." promluvil k nám všem.

„Tak to sdílíme stejný postoj. A teď zmizte, než si to rozmyslíme!" Od Carlislea jsem tohle nečekala. Zuřivě hleděl na to, jak všichni pouští zbytky gardy a jak se rychle ubírají pryč.

„Tohle tedy bylo o fous," oddechl si Sam a usmál se na nás. Pak se proměnil, přičemž se proměnila i celá smečka kromě Setha a Jakea a zmizeli kdesi v lese.

„Máme to za sebou... Máme to za sebou... Už si na nás nepřijdou!" trylkovala si Alice, než ji Jasper umlčel polibkem.

„Gratuluji vám, holky. Díky vám jsme dobyly většího vítězství, než jsme kdy mohli doufat." Emmett na nás uznale mrkal a já se divila, kde se od něj vzala tak moudrá slova.

„Domů," vydechla jsem tiše Sethovi do košile. Už jsem chtěla pryč. Úleva sice přišla, ale to napětí ve mně ještě pár dní zůstane.

Seth mě jako na povel vzal do náruče a nesl mě k nám domů. K nám... Jak krásně to zní. A jak krásné je trávit čas u nás doma, já a Seth.

Štěstí zalilo mé nitro. Už nám nic nebrání. Teď už ne...

 

22. kapitola <-> 24. kapitola

 


 

Ahojky, lidičky. Snad jste spokojeni s vývojem situace. Chci jen oznámit, že nás už čeká poslední kapitola a pak epilog. Na jednu stranu... Nečekala jsem, že se dostanu přes desítku, natož přes dvacet kapitol. Ale je to tady, 23 je pěkné číslo, a to jen díky vám, mým věrným komentátorkám, Bubu, Kaliban, Lili, UV, Hejly. Od začátku až do konce jste vydržely pouze vy, tak snad jsem vás nezklamala.

Jinak děkuji za komentíky k minulé kapitole a předem děkuji za komenty k této. Vaše zuzu.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Zázračný svit luny - Záře Slunce (23):

 1
6. Jana S
29.12.2014 [23:40]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

22.12.2011 [19:19]

BubulienkaNo to je teda vážne zabité. Emoticon Sam vyzeral ako hrdina. Len tak ďalej. Volturiovci to riadne dostali aj na tácke. Emoticon Je to perfektné. Posledná veta bola najkrajšia. Emoticon Emoticon Emoticon
A ďakujem za venovanie. Emoticon Emoticon

4. Lili
21.12.2011 [0:01]

Tak to je drsný! Moc mě potěšilo, že se nebály a pěkně tvrdě jim to nandaly a smrt Renaty přišla vhod. Takovou ochránkyni jen tak nenajde Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

20.12.2011 [12:11]

aghsf Emoticon

19.12.2011 [9:13]

KalibanSuper, Volturiovi to dostali pěkně sežrat Emoticon Emoticon Emoticon

18.12.2011 [19:30]

SiReeNAhoj, článek jsem ti opravila, ale měla jsi v něm spoustu chyb. Příště si na ně dej větší pozor.
- Mě/mně,
- Nespisovné koncovky,
- Předložky s/z,
- Špatná interpunkce,
- Shoda podmětu s přísudkem,
- Slovosled (ten hlavně),
- I/Y (viděšeně -> vyděšeně),
- Překlepy,
- Cullenovi/Cullenovy (ve 4. pádě je to s Y),
- Volturiovi/Volturiovy (to samé jako u Cullenových),
- Chybějící písmena,
- Oslovení,
- Čárky.
Díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!