Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » No - 1. kapitola

No - 1. kapitolaPůl roku stačí na to aby se změnil prosté dívce celý život... "Přátele si vybíráme, lásku navždy v srdci máme!"
Povídka je o dívce Belle. Její život je perfektní. Opravdu? Byl - by bylo přesnější. Bella se se svou matkou přestěhovala ke svému otci. Je to slavná krasobruslařka. Všichni ji znají jako šťastnou dívku, ale opravdu to tak je? A jak dokáže zamíchat kartami jedna osoba? Stará i nová zároveň. Stačí půl roku na to, aby se její život zpravil? A co udělá tajemství jednoho z nich s jejich znovu nalezeným přátelstvím. Jednoho nebo obou? To vše je tady.


No!

1. kapitola

Prolog

Pohled vypravěče

Bella je úspěšná krasobruslařka. Její život je perfektní, dokud jí lékař nezjistí, že umírá na rakovinu vaječníků. Poté, co se to Bella dozví, se rozhodne poslední dva roky prožít jako by nic. Rozhodne se i se svou matkou odstěhovat do deštivého Forks, kde chce i nadále pokračovat ve své kariéře krasobruslařky. Třikrát do týdne dojíždí do Olympie a tam trénuje. Jako malá se se svojí maminkou odstěhovala do New Yorku, protože tam měla Bella velké šance na úspěch.

A nyní se vrací do zajetých kolejí, aby umřela? Po čase se z Belly stává nejpopulárnější dívka Forkské školy a když už se zdá, že je vše v pořádku, přijde zdrcující zpráva 'zbývá Vám 6 měsíců života', tak tyhle slova z úst doktora zamíchaly kartami. Bella se snaží nedat nic najevo, ale v tom se stane další událost. Do jejího života se vrací někdo, na koho zapomněla, jak on si to sám přál před rokem. Osoba jí tak blízká a zároveň na míle vzdálená. Co vlastně předcházelo tomu, že se Bella dostala teprve před dvěma lety na špičku? Kdo je ta nová - stará  známost zač? Co s touto osobou má Bella společného? A jak se ještě kostky zamíchají? Tolik otázek a tak prostá odpověď… Láska vše spraví, ale dokáže i tohle?

Pohled Isabella Swanová:

Už jsou to dva měsíce, co jsem tady. Minulý měsíc mi doktor oznámil, že mi zbývá půl roku života.

„Bello, Bello pojď sem, hledají se talenty na letošní krasobruslařský ples!“ volala na mě Angela, moje nejlepší kamarádka.

„Angelo, ale to je pro páry,“ oznámila jsem jí a její nadšení povadlo. Otočila jsem se a chtěla jít na hodinu, když v tom jsem uviděla zhmotněný sen. A můj vlastní. Cítila jsem, jak se mi podlomila kolena a já padala. Už jsem, ale necítila dopad. Pomalu jsem padala do černa. Po chvíli mě něco zastudilo na čele a já se přinutila otevřít oči. Do očí mě uhodila známá lampička. Jsem doma?

„Jak si to představuješ? Před rokem a půl si zmizíš a teď se tady z ničeho nic objevíš? Ona na tom není zrovna dobře. Splnila tvoje slova, zapomněla. Našla si přátele a je tady šťastná a ty to chceš všechno zkazit?“ uslyšela jsem mámu, jak křičí.

„Já to nevěděl, nikdo z nás nevěděl, že jste tady já… Já jí nechtěl ublížit!“ odpověděl mně tolik známý hlas, až jsem myslela, že znovu omdlím. Pomalu jsem vstala a vydala se ke strůjcům rozhovoru. Ve dveřích jsem se zastavila a prohlédla si ho. Je to pravda.

„Edwarde,“ vzlykla jsem. Ten se na mě otočil a v očích měl vepsaný smutek.

„Bello,“ zašeptal, přistoupil ke mně a objal mě. Já ale chtěla něco víc. Chtěla jsem, aby se jeho rty opět přitiskly na ty moje.

„Odejdi z mého domu. A nešahej na moji dceru!“ zakřičela máma a odtrhla mě od Edwarda. Ten se smutným výrazem odcházel. Chtěla jsem za ním něco zakřičet, ale do cesty se mi postavila máma. Otočila jsem se a se vzlykotem doběhla do pokoje, kde jsem se zamkla. Svalila jsem se do postele a začala vzpomínat. Vzpomínala jsem na to, jak jsem před dvěma lety šla na hodinu a učitelka mi oznámila, že už nebudu jezdit sama, a že mi našla partnera.

„Bello mám pro tebe novinku, už nebudeš jezdit sama, mám pro tebe partnera,“ řekla má učitelka a nadšeně ukázala na kluka za sebou. Ten zvedl tvář a já spatřila toho anděla, který stál naproti mně. Podala jsem mu ruku a představila jsem se.

„Já jsem Isabella Swanová, ale říkej mi Bello,“ řekla jsem. Uchopil mou ruku.

„Já jsem Edward Cullen, tvůj nový partner.“ Zdálo se mi, jako by to co řekl, mělo dvojsmysl.

„No, tak mi Edwarde ukaž, jak umíš bruslit,“ řekla učitelka. Edward mě pevně uchopil okolo pasu a začal se mnou kroužit po ledě. Přesně jsem vždy věděla, co chce udělat, a tak jsem se přizpůsobila.

„Perfektní. Naprosto perfektní. Skvěle se k sobě hodíte. To bychom mohli ještě zvládnout letošní soutěž párů,“ začala přemýšlet nahlas trenérka. Já se ale věnovala Edwardovi a pomalu ho sjížděla pohledem. Byl  krásný.

 

» 2. KapitolaSdílet Sdílet

Diskuse pro článek No - 1. kapitola:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!