Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Milostná ruleta - 1. kapitola

Milostná ruleta - 1. kapitolaVšechno začíná stejně, ovšem během pár chvil je jasné, že toto nebude úplná klasika. Bella totiž na první pohled neokouzlí Edwarda, nýbrž Jaspera, který v ní nachází vše, co chybělo jeho bývalé lásce, Alice. Jasper se brzy přizná, že jeho láska k Alice již není tak silná. A Alice, poháněná touhou po pomstě, odchází. A románek mezi Bellou a Jasperem začíná... Ale právě v tomto momentě přichází na řadu Edward, který stál vždy na straně své sestry. Zalíbí se mu Bella také? Co když ji bude chtít svést? Bude v tom láska nebo i něco jiného?

Tento krásný obrázek pro nás vytvořila Kim! Takže proto je jí tato kapitola věnována. :)

 A tento trailer dělala Sharken. Šikulka jedna. ;)

V deštivém městečku Forks vládlo typické pochmurné nedělní ráno. Na ulici se ozývaly jen vzdálené hlasy, které se nesly z domů, a také velké kapky deště, jež dopadaly na starý žulový chodník. Vše se zdálo stejné jako vždy dřív, ale jedna změna by se tu snad přece jen našla. U oken už nejzvědavější obyvatelé nervózně postávali a čekali, až kolem jejich domu projede auto, kde bude sedět šerif s novým spoluobčanem…

„Vyrostla jsi,“ poznamenal Charlie, když míjeli ceduli Vítejte ve Forks. Bylo to vůbec to první, co za celou cestu řekl a trošku se za to styděl. Byl z jejich setkání pořádně nervózní, přeci jen už ji dlouho neviděla a neměl ani nejmenší tušení, jak se k ní chovat. Jestli ho tedy někdy měl.

„Už to tak asi bude, Charl-“ nedořekla, protože spatřila otcův káravý pohled. „Ehm, teda tati…“ opravila se spěšně a trochu více se zachumlala do barevné zimní bundy, kterou jí před odjezdem pořídila bláznivá matka Renée.

„Už budeme doma, ale klidně přidám na topení,“ nabídl Charlie hned, jak uviděl Bellu, která se pomalu začínala třást zimou.

„Ne, to bude fajn. Stejně bych si měla začít zvykat,“ pokusila se o úsměv, ale při pohledu z okna na zamračenou oblohu bez jediného paprsku slunce, se jí ze rtů zase hezky rychle vytratil. Nesnášela to počasí, které ve Forks téměř po celý rok vládlo. Vlastně ani Forks neměla nějak moc v lásce. Přistěhovala se sem z jediného důvodu. A to dopřát své matce a jejímu současnému manželu Philovi trochu soukromí, které už si za ty roky, kdy se o ni starali, zasloužili.

Dál už jejich konverzace nijak nepokračovala a po pár minutách zastavili před bílým domem, který si Bella dobře pamatovala. Rezignovaně si povzdechla a s nakrčeným čelem vstoupila. Zběžně se podívala do kuchyně a obývacího pokoje, a když zjistila, že se za ty dva roky nic nezměnilo, otočila se na Charlieho a kývnutím ruky mu naznačila, že by ji mohl doprovodit do pokoje.

„Všechno jsem nechal tak, jak bylo, ale kdybys cokoliv potřebovala, takže můžeme… No, tak ti dám peníze a mohla by sis klidně jet něco koupit třeba do Seattlu,“ navrhl trošku nabručeně, ale Bellu to nepřekvapilo. On nemiloval nákupy o moc více než ona.

„Děkuju.“ Skousla si ret a s žuchnutím dopadla na čerstvě povlečenou postel. „Najdu v lednici něco, z čeho by se dal udělat oběd?“ zeptala se ještě a zastavila tím tak svého otce, který už se viděl na sedačce s baseballovým zápasem.

Při zmínce o jídle se Charliemu hned vrátila nálada a otočil se zpátky na Bellu. „Koupil jsem steaky.“ Mrkl na ni a s úsměvem odešel. Bella nad jeho počínáním jen pokrčila rameny a nevěřícně si odfrkla.

Zbytek dne se Bella snažila zabavit, ale když uklidila celý dům, dočetla svou oblíbenu knihu, navařila na tři dny dopředu, neměla už ani nejmenší tušení, co by mohla dělat. Naštěstí už se pomalu začalo stmívat, a tak se Bella už pomalu začala připravovat na spánek, aby byla zítra do školy pořádně odpočatá.

„Je čas vstávat, Bello. Musíš do školy,“ zahalekal Charlie Belle do ucha. Chudák Bella leknutím nadskočila a bouchla se temen hlavy do rámu postele.

„Sakra,“ zanadávala, ale to už Charlie nezaznamenal, protože se mezitím přesunul zpět do svého pokoje, aby se sám připravil.

Bella se naštvaně chytla za hlavu a čekala, až jí zmiznou hvězdičky, které se po nárazu objevily před jejíma očima. V duchu se ještě chvíli modlila, aby jí netekla krev, a pak se opatrně podívala na své prsty, jimiž se ještě před chvíli snažila zatlačit bouli.

Úlevně si oddychla a postavila se. Jen lehce zavrávorala a ignorovala stále palčivou, tepající bolest.

„Líp to tady opravdu začít nemohlo,“ zamumlala si pod nos a váhavými kroky překonala vzdálenost ke dveřím do koupelny.

 

Když Bella zaparkovala své nové - staré auto, kterým ji Charlie dnes ráno překvapil, nečekala ani chviličku a téměř během vteřiny se přesunula ke dveřím do školní budovy. Její energie ale rozhodně nepocházela z nadšení ze školy, dokonce se ani nesnažila ukrýt před kapami deště. Tentokrát bylo jejím cílem, aby ji potkalo co nejméně lidí, protože jestli bylo něco, co nedokázala vystát ani při nejhorším, tak to byla přílišná pozornost ostatních.

„Ale, dobrý den, vy budete jistě ta nová studentka, dcera našeho šerifa. Velmi mě těší,“ přivítala Bellu paní ve starších letech, když udýchaně rozrazila dveře do kanceláře školy.

Bella si nad tím, jak známá tady evidentně je, povzdychla a snažila se nemyslet na to, co všechno Charlie občanům Forks navykládal. „Jsem to já,“ odpověděla prostě a naklonila se k ní přes stůl.

„Dobře, nebudeme to prodlužovat, jistě už se nemůžete dočkat, až poznáte své spolužáky,“ zasmála se vzrušeně paní, jako kdyby právě stála na Belliném místě. Její nadšení ale Bella nesdílela a s nejistým úsměvem si sedla a začala vyplňovat papíry, které jí paní mezitím stihla podat.

„Výborně, výborně… Takže tady máte rozvrh, tady plánek školy a tohle dáte podepsat profesorům.“ Postupně jí zasypávala drobnými papírky. „Kdybyste cokoli potřebovala nebo měla s něčím problém, vůbec neváhejte a obraťte se na mě,“ řekla jí ještě a mrkla na ni.

Bella se se nad podivným chováním ženy raději nepozastavovala a vyrazila na první hodinu.

Když vešla do třídy plné žáků, všechny pohledy se na ni stočily. V duchu si začala odříkávat něco o tom, ať je neviditelná a rychle se začala porozhlížet po nějakém volném místě. Její oči se zastavily až na… Bella v té chvíli ani nedokázala myslet. Měla pocit, že právě spatřila anděla.

Už už chtěla svůj pohled otočit někam jinam, když vtom se na ni záhadný kluk podíval taky. V jeho zlatých očích spatřila hned na první pohled obrovské překvapení a strach, ale ani v nejmenším jí nedocházelo, proč by měla zrovna ona vyvést někoho, jako je on, natolik z míry. Zničehonic jeho oči prudce změnily svou barvu na černou.

U ostatních si tímto Jasper většinou ztratil pozornost a lidi ho raději nechali být, ale u Belly tomu bylo přesně naopak. V jeho pohled teď spatřila i touhu, nebezpečí a vášeň, a i když si to nedovedla pořádně vysvětlit, tento muž ji neuvěřitelným způsobem přitahoval.

Najednou se stalo něco opravdu divného… Krásná dívka, co seděla vedle něj, se zničehonic zahleděla kamsi před sebe a v očích jí hrál nepřítomný výraz. Jasper si toho všiml jen okrajově, byl totiž naprosto unesen tím, co před sebou vidí, cítí, slyší… Vnímá.


Právě jste se dostali na konec naší povídky. Doufáme, že se vám to alespoň trochu líbilo, i když věřím, že tato kapitola byla trochu nudná. Snad vám to v dalších vynahradíme. 

Byly bychom vám vděčné za jakýkoliv názor i za smailíka. :)


Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Milostná ruleta - 1. kapitola:

 1 2 3   Další »
21. PCullen
23.09.2012 [11:27]

Zdá se že povídka bude zajímavá. :-) Jenom je mi líto Alice. Emoticon Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon

20. Kačka
03.05.2012 [19:36]

Chudák Alice Emoticon Emoticon Emoticon

08.04.2012 [9:16]

DarkFirefliesTák, konečně jsem se k téhle kapitole dostala a... Páni.
Děvčata, začíná to opravdu více než zajímavě. Emoticon Už teď je vidět, že to nebude mít s obyčejnou klasikou nic společného a i když přiznávám, že jsem ještě nikdy nečetla povídku, v které by hrálo takovou roli přepárování postav, tak se mi ten nápad líbí. Emoticon

Začátek se mi nudný nezdálEmoticon, je dobře, že jste to vzaly od úplného začátku a hlavně, že jste nás již v první kapitole vtáhly do zápletky.
Alice je mi líto už teď, i když je jasné, že to pro ni teprve začíná.

Kapitolka byla krásná, těším se na další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

18. Kim
07.04.2012 [17:57]

KimHolčičky moje, tak jsem tady! Emoticon
Tak nejdřív vám strašně moc, moc, moc a moooooooooooooooooooooooooooooooc děkuju za věnování. Myslím, že jsem si to nezaloužila, ale stejně jste mi udělaly měga radost. Emoticon Emoticon
Koukala jsem jako puk, když jsem na titulce uviděla první kapitolu vaší povídky, nečekala jsem to tak brzy, každopádně jsem byla zvědavá, jak to bude vypadat a... překvapily. Emoticon Emoticon
Nečekala jsem, že Bellu rovnou předhodíte Jasperovi, ale nač by bylo nějaký prodlužování, že? Emoticon
Takže chválím a stejně tak chválím, že to není z pohledu Belly. Příjemná změna. Emoticon
Kaji, kapitola se ti moc povedla a já jsem napnutá, jak se s tou dalíš poprala Sharken. Jestli už tam dojde k nějakému kontaktu mezi těmi neobvyklými hrdličkami. Emoticon
Tleskám a vyhlížím další. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
P.S. Ještě jednou děkuju. Emoticon

17. Blanche
07.04.2012 [16:11]

Úžasný konečně jiný pohled. Jen tak dál, je to slibné.

07.04.2012 [13:07]

alicecullen105Nečekaná povídka. Emoticon Emoticon

07.04.2012 [10:44]

EleonorWow ale možná bych byla i pro konec že Alice+Edík a Bell+Jasper :D Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

07.04.2012 [6:23]

forewertwilight Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13. Anna
06.04.2012 [22:56]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12. Rena16
06.04.2012 [21:37]

Rena16dokonalé,úžasné,skvělé...prostě bomba!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon skvěle napsané a originální nápad Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon už aby byla další kapitola a to co nejdříve Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!