Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Knihovnice - 10. kapitola

Knihovnice - 10. kapitolaEdward podnikne výlet a Bella na něj ušije boudu. Jakou?

Na svůj první zápis jsem opravdu pyšná. Sama jsem byla překvapená, jak hravě jsem to vyřešila a to, že mi snad každá knihovnice složila poklonu za můj čin? Dokonalý pocit.

I když uznání ostatních bylo vskutku krásné, mnohem víc se mi líbilo štěstí a radost, které jsem vyčetla z knihy. Edward svého činu nelitoval, ba naopak. Byl šťastnější než obvykle a vážil si mnohem víc své rodiny.

„Bello?“ vyrušila mě Agnes z mých úvah.

„Ahoj, potřebuješ něco?“

„Já? To ty jsi se mnou chtěla mluvit, ne?“ zasmála se.

„Jo, máš pravdu, promiň. Víš… Napadlo mě, že bychom mohly někoho najít. Myslím partnerku pro Edwarda.“

„To je dobrý nápad, ale trošku nereálný. Edward čte myšlenky a lidské dívky mají dost velký problém udržet svou fantazii v přítomnosti upíra, natož jeho…“ Přerušila jsem ji dřív, než by mi to rozmluvila.

„Zapomínáš, že jsem jeho opatrovnicí já a ne Jasmin, která všem jeho nápadnicím upravovala mysl. Navíc… To můžu taky, avšak v náš prospěch.“ Můj plán se mi líbil a teď jsem se pevně rozhodla pro jeho realizaci. Edward si sám nikoho nenajde a já mu můžu někoho podstrčit přímo pod nos.

„Tak jo. Ráda pomocí Alice pomůžu. Až budeš vědět jak, dej mi vědět.“ Němě jsem přikývla a rozevřela knihu na poslední napsané straně. Sledovala jsem, jak se v knize objevovalo písmenko po písmenku, které tvořily dokonalý příběh.

Kniha - Edward Anthony Masen Cullen

Každý se divil, jak ho může bavit pořád číst jednu knihu, ale jemu to nevadilo. Miloval milostný příběh Romea a Julie. Pokaždé, když četl o jejich lásce, dostával naději, že i jemu se jednou něco podobného stane. Pokaždé se natolik vžije do hlavního hrdiny, že všechny pociťuje s ním.

„Ahoj,“ zazubila se Alice.

„Neumíš klepat?“ zasmál se.

„Promiň?“

„Co potřebuješ?“ přešel rovnou k věci. Už si zvykl, že jakmile k němu přijde někdo z rodiny a nedělá si z něj srandu, něco potřebuje.

„Ale no ták! Copak si nemůžu jen tak popovídat se svým bráškou?“ rozčilovala se.

„Tak teď se omlouvám já. O čem si budeme povídat?“ V očích se mu odrážela radost a překvapení.

„Nic se neděje,“ mrkla na něj. „Představ si… Dnes ráno jsem seděla v obýváku a z nudy si prohlížela všechny časopisy, co byly dole a co nevidím? Ona se koná módní přehlídka a není od Forks daleko… No není to úžasné? Pojedeme tam? Náramně si to užijeme!“ radovala se.

V místnosti nastalo ticho. Edward se snažil skrýt zklamání, které pociťoval. Opravdu si začínal myslet, že za ním přišla kvůli němu a ne proto, že něco potřebuje. Změní se to někdy?

„Alice…“ Snažil se jí vysvětlit, že nepotřebuje vědět, co právě dnes je „in“ v dámské módě, ale nepodařilo se mu to. Vědma je vědma…

„Opravdu to bude sranda a navíc je nedaleko výstava aut.“ Jakmile uslyšel poslední slova, začal o výletu uvažovat. Miloval své stříbrné Volvo, ale potřeboval by ještě nějaké auto – druhé nepřežilo srážku s Emmettem.

„Díky, díky, díky!“ křičela Alice a skočila mu kolem krku.

 

„Čteš to samé, co já?“ ozvalo se mi u ucha.

„A co čteš ty?“ zeptala jsem se. Štvalo mě, když mě někdo rušil ve čtení. Člověk se začte a hned ho někdo ruší.

„Výstava aut?“ napověděla mi.

„Ano, to čtu. Ale co je na tom tak zajímavý?“

„Možnost nového lovu?“

„Edward stejně nejraději pumy.“

„Já myslím holky! Nové prostředí – nové dívky, ty trdlo!“

„Ou… To mi mohlo dojít.“ Paráda! Budu mít svou první příležitost najít ideální dívku pro dokonalého muže. Říká se, že kde jsou drahá auta, tam je hodně… holek, tak jsem zvědavá.

„To teda,“ zasmála se. „Já je budu hlídat z pohledu Alice. Ta bude obíhat módní přehlídky, takže samé modelky. Ty z…“

„Nejsem hloupá! Vím, že se mám koukat na holky z jeho pohledu a vybrat nejvhodnější.“

Jsem zvědavá, jaký typ holek se Edwardovi líbí. Nikdy se o tom nezmínil, o to to budu mít těžší.

Kniha – Edward Anthony Masen Cullen

Edward si prohlížel katalog aut, které budou na výstavě. Nemohl se dočkat, až bude na místě. Těšil se, až každé z nich bude moc prozkoumat, v každém se projede a s vítězem se sveze až domů, kde se se svým úlovkem pochlubí Jasperovi a Emmettovi. Oba dva puknou závistí.

„Sejdeme se v osm večer tady, v hotelovém pokoji. Pak půjdeme na lov a popovídáme si o těch nejkrásnějších modelech.“ Alice to měla celé naplánované.

„A nejlepších,“ opravil ji.

„Vždyť to říkám!“ ohradila se.

„Ne… Nejkrásnější a nejlepší je rozdíl.“ Kdo by si neužíval své vítězství? Každý, a jinak na tom nebyl Edward. Nestávalo se mu často, že by v něčem převezl Alice, vědmu, která vždy vše ví dřív, než všichni ostatní, tudíž se může připravit hájit svou pravdu.

Na chodníku před budovou, kde se výstava konala, bylo rušno. Každý se chtěl dostat dovnitř, každý chtěl aspoň zahlédnout jedno z aut, ale jen pár vyvoleným, těm bohatým, se dostalo této pocty. Stejně na tom byl Edward. Kličkoval mezi lidmi až ke vstupním dveřím, kterými po ukázání lístku vstoupil.

„To není fér!“ pokřikovali ti, co se na něj neměli, tudíž postávali kolem.

Červené, bílé, stříbrné, různé odstíny modré… Bylo tam různých aut všelijakých barev, ale na první pohled se mu zalíbil černý Aston Martin. Rozhodoval se, zda ho má nebo nemá koupit. Ale nakonec se rozhodl, že ano.

Nečekal, že si hned první den něco koupí, ale nevadilo mu to. Do hotelového pokoje dorazil dřív, než ve stanovený čas. Natáhl se do krásně měkoučké postele a rozhodl se počkat na svou sestru.

 

„To je na nic,“ zanaříkala jsem.

„Děje se něco? A našla jsi nějakou? Já jich pár mám,“ pochlubila se.

„Jen jsem mu koupila auto – to se děje. On se nekouká po žádné dívce! Ani zmíňka, že by nějakou potkal, pouze sem tam rozhovor s nějakým prodavačem. Pche!“

Čekala jsem, že to bude makačka, ale že až taková? Jak mu mám někoho najít, když vůbec pohledem ani myšlenkou o nikoho nezavadí? Až příliš si zvykl na samotu, ale to se změní. Já to tak nenechám.

 

 


 

Asi vás nepotěším zprávou, že tato kapitola je nejkratší kapitola z této povídky. Další bude delší.

Tuto kapitolu bych chtěla věnovat NancyWhite za její geniální nápad s výstavou aut. Díky.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Knihovnice - 10. kapitola:

 1 2 3   Další »
22.02.2012 [20:15]

zuzinecckaaMažu dál! Emoticon Emoticon Emoticon

02.02.2012 [17:17]

mima19974Dokonalá!!!!!!!!! Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

21.
Smazat | Upravit | 02.02.2012 [17:03]

Krásné EmoticonJsem strašně zvědavá, co se bdue dít dál Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.02.2012 [16:40]

krásná kapitolka Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
výstava aut jen pro bohoté Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon tam přeci žádnou Bellu nemůže potkat Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

02.02.2012 [16:24]

LadyLilianne Emoticon Emoticon Emoticon

18. Kika57
02.02.2012 [14:25]

Kika57N1I1K1O1L: Bylo by zvláštní kdyby si ho Bella hned přivlastnila. Musíme jít na to pomaloučku. Vše mám přichystaný v hlavě od samého začátku a myslím, že budete překvapení. Emoticon Gratuluji k prvnímu komentáři a děkuji za nádherný komentář. Emoticon Emoticon

Eleonor: Ano, Edward má prostě vkus. Emoticon Děkuji za komentář. Emoticon

Ceola: Pokusím se co nejrychleji, takže buď dnes nebo zítra. Emoticon

NancyWhite: Na tvé přání tam bude kamarádka, ale v autech se nevyzná - to by byla povídka nad mé síly. Emoticon Díky, Nancy. Emoticon

KristinaCullen: Děkuji. Emoticon

SummerLili: Jsi úžasná, víš to? Tenhle komentář mi vykouzlil úsměv na tváři. Jsem ráda, že se ti povídka líbí natolik, že jsi ochotna pro ni hlasovat. Emoticon Bylo by něco, kdybych se umístila v tabulce. Emoticon Děkuji

vilinka: Jsi hodná. Emoticon Nevím, potěší i toto.

Wera: Moc děkuji. Jsem ráda, že se ti to líbí. Emoticon

AddyCullen: Tobě jsem odepsala na shrnutí, takže sem ti ještě napíšu díky. Emoticon

van, BellaSwanCullen8, AngieCullen, Roel, DAlice, Ella, martty555: I vám moc děkuji. Jste hodné, že jste si vzpomněly. Emoticon Emoticon Emoticon

I ostatním děkuji, ale čekala jsem, že takhle velké skoky už nebudou... Docela by mě zajímalo, čím to je... Emoticon Emoticon

02.02.2012 [11:24]

AddyCullenTaky bych chtěla takovou práci!!! Je to nádhera a já se moc, moc, moc, moc, moc, moc omlouvám za to, že jsem to začala číst až teď. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

16. martty555
02.02.2012 [9:40]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

15. Wera
02.02.2012 [5:57]

Weraúžasně napsané moc se těším na pokračování Emoticon Emoticon

02.02.2012 [0:15]

vilinkaMně se tam ten smajl nelíbí... on je tam tak sám. Emoticon Emoticon Emoticon Ale co chceš slyšet? Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2 3   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!