Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Jantarová propast - 13.část

...snad se bude líbit, čekejte, čekejte na rozuzlení :).

Poslední dvě hodiny po obědě byla Výtvarná výchova, téma tentokrát „Já“. Nad tím přemýšlela hodně, hodně dlouho. Potom jí v hlavě probleskla představa – padlý anděl s potrhanými černými křídly, rozcuchanými vlasy a oblečením ve stylu otrhaného gothika, co se choulí do klubíčka a po jeho tvářích stékají krvavé slzy.

Protože se jí ta myšlenka zalíbila, nakreslila to.

Když papír odevzdala, přirozeně tušila, že to učitelka nepřehlédne, ale necítila nijak zvlášť potřebu s tím něco dělat. A tak se stalo, že si ji učitelka po škole pozvala do kabinetu.

„Elizabeth,“ začala s dramatickým výrazem a pak se k ní důvěrně naklonila, „máš sklony k sebepoškozování?“

„Prosím?“ vypadlo z Ell. Nechápala, jak to učitelku mohlo napadnout, protože jak se znala, nedokázala by… říznout. Vlastně by asi ani nezmáčka spoušť.

„Tak máš?“

„Jistě že ne!“

„A nějaké problémy doma, s rodiči? Nemlátí tam někdo někoho?“ snažila se paní dál.

„Ne, ano, nemlátí,“ zamumlala Ell.

„Oh, dobrá. A co spolužáci? Nekradou Ti svačiny?“ probleskl náznak dalšího důvodu.

„Nekradou, jen se mi smějou a tak,“ utrousila. Brala to jako zcela běžnou věc.

„Proč? Kromě toho obrázku jsi přeci jako oni, ne?“

„To tedy nejsem!“ vyhrkla v obraně. „Nelíčim se hodiny před zrcadlem a neběhám za klukama.“

„Proto se Ti smějí?“

„Něteří. Jiní zas pro uzavřenost a podobně,“ pokrčila rameny. Začínalo ji to nudit.

„Ještě to budu řešit, ale teď už muset. Tak běž,“ s povzdechnutím Elizabeth propustila. Ta zkontrolovala čas – ztratila čtvrt hodinu.

Vyšla ven s myšlenkou na Nathana, pokud na ni čekal nebo tak něco, jistě ho to už omrzelo a odešel.

Omyl.

Seděl na lavičce proti vstupním dveřím, a tak se nedal přehlédnout.

„Nějak se Ti to protáhlo?“ povytáhl, když k němu, ještě neochotněji než předtím, došla. Gestem jí naznačil, aby si k němu přisedla a pokračoval v monologu, kupodivu stále příliš zúčastnětným hlasem, jako že ho to zajímá: „Co Tě zdrželo? Poškola? Mluvilas při hodině s kamarádkou?“ zazubil se.

„Kamarádkou?“ povytáhla obočí. „Nemáš po ruce slovník cizích slov?“

„Uhm, promiň… asi nemáš moc přátel,“ omluvně sklopil hlavu, ovšem pak nasadil andělský výraz a velice, velice mile se na ni podíval, oči mu zjihly: „Já bych se k Tvým… přátelům chtěl řadit.“

„Co prosím?“ vydechla. Vzhledem k tomu, že kromě toho, jak byl hezký, o něm nic nevěděla, nechápala, jak ho to mohlo napadnout.

„Nechám Ti čas, neboj,“ usmál se. Ell zmateně zamrkala, aby se probrala, a zvedla se z lavičky.

„Můžu Tě doprovodit domů?“ nadhodil.

„Jistě, jestli chceš,“ nejistě pokrčila rameny.

„Chci,“ rozhodně prohlásil a následoval ji. Hnedle se přiřadil vedle ní a znovu zkusil zavést hovor.

„Jaká je Tvoje oblíbená barva?“

„Černá.“

„Ta je fajn,“ zakřenil se, ale pak se zarazil a ostražitě rozhlédl. „Nechutný pijavice, nedaj pokoj,“ procedil skrz zuby a tlumeně zavrčel.

„Nathane…?“ trochu přiškrceně se ozvala Ell. Nathova slova totiž zněla děsivě. Nebo spíš tón, co použil.

„Nic se neděje,“ okamžitě vyhrkl a křečovitě se zasmál.

„Dobrá,“ odtušila. Před domovními dveřmi se rozloučili a Nath jí mával jako malé děcko – plus samozřejmě přislíbil, že se zase někdy uvidí.

***

„Dneska je hezký datum, 22.11.,“ poznamenala Ell do ruchu okolo. Autobus právě sežral další várku dětí, aby je odvezl na slíbenou rozhlednu. Nikdo si jí nevšímal, naštěstí. Dokonce ani učitelka Výtvarky, co ji teď viděla jako masochistu, protože byl problém držet mezi žáky kázeň.

„Nastupujte! Poslední autobus už bude odjíždět!“

…cesta byla… nudná. Koukala na sklo pokryté strukturou ála plástve a počítala červená auta. Jediná otravná myšlenka byla ohledně Nigela – naposledy spolu mluvili v pátek, a to nebylo moc vesele ukončeno, a ještě se jí zdál ten sen o něm s jinou dívkou. Přišlo jí to takové… nedokončené. Příliš otevřené. Chtěla s ním mluvit, ale o čem?

Probrala se až v okamžiku, kdy je průvodce nechal projít si rozhlednu i bez jeho přednášek o slavných místech a osobách. To totiž došla k jakémusi otevřenému balkonu, pod kterým bylo mnoho, mnoho metrů… a volná cesta ke skoku.

Bylo to intenzivně lákavé.

Začala zcela vážně zvažovat, nemyslíc na nic jiného – skočit, neskočit.

Když zvážila všechna pro a proti, došla k tomu, že je ideální příležitost a skočit by měla.

„Nedělej to, prosím,“ ozval se za ní tichý šepot, viditelně určený jen jí. Zmateně se rozhlédla – ten hlas seděl na Colina, co zrovna prošel kolem, ale jí si vůbec nevšímal.

‚Jsem paranoidní, prostě sko-‘ Její rozhodnutí přerušilo, když si všimla Nigela. Ten na ni upíral naprosto zoufalý pohled. Netušila proč, zda to s ní vůbec souvisí a nebo si to jen domýšlí, ale podkopadlo to její odhodlání.

‚Později si budu vyčítat, že jsem to teď neudělala,‘ smutně si pomyslela a sešla dolů do spodní haly, kde přečkala až do konce výletu schoulená na lavičce.

***

„Proč?! Já blbá, Nigel, neNigel, měla jsem!!“ křičela na celý jejich malý dům, když se z výletu dohrabala až tam. Nikdo tam nebyl a tak trpěla v domnění, že ji nikdo neslyší.

Zase omyl.

Nigel stál u venkovní zdi a Colin ho pevně držel za rameno, aby mu zabránil, zase, udělat nějakou hloupost. Jenže tentokrát toho už bylo trochu moc…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Jantarová propast - 13.část:

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!