Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Happy end for Leah? - 5. časť

Happy end for Leah? - 5. časť V rekordnom čase sa mi podarilo napísať pokračoavnie, tak dúfam, že sa vám bude aspoň trochu páčiť. A čo sa tu bude diať? Neprezradím. Poviem vám len toľko, že krutosť našim 'milých' vĺčať asi nepozná hraníc. Príjemné čítanie praje tetuška ness :)

5. časť

„Rozhodli sme sa takto, Leah. Si jednou z nás, aj keď si odišla. Porušila si zákony kmeňa a ohrozila vlastných ľudí tým, že si ho sem priviedla. Ako vieš, nemôžeme ho zabiť, ale môžeme urobiť jediné: uväzníme vás ďaleko od seba a budeme dúfať, že sa čaro pripútania vyparí,“ povedal Sam otráveným hlasom a ja som skamenela na mieste. V hlave mi hučalo, srdce mi bilo ako o závod, krvi by sa vo mne nedorezal. Mala som pocit, akoby som sa ocitla v nejakom vákuu, v ktorom na mňa realita nedoliehala. Ale opak bol pravdou, všetko som si uvedomovala, hlavne ich zlostné pohľady. Prečo to robia? Prečo ja? Nemali by byť šťastní, že som sa konečne zmenila? Ale nie, oni radšej budú moje dlho hľadané šťastie ničiť, ako podporovať!

„Prečo to robíte! Nič som neurobila, len som sa pripútala, vám, ktorým sa to stalo by ste ma mali chápať a nie odsudzovať!“ povedala som nahnevaným hlasom, ale hlas sa mi chvel. Každý to počul, aj Nahuel, keďže si ma pritiahol bližšie k sebe a objal ma svojimi silnými pažami. V jeho náručí som sa cítila, akoby mi nikto nemohol ublížiť. Ale nebola to pravda, práve sa na to chystali moji vlčí ’bratia‘. Ale ja im nedovolím, aby zničili moje šťastie. Nedovolím, aby mi zobrali to, čo som tak dlho hľadala, to čo som našla až teraz.

„Lenže toto je iné a ty to dobre vieš! Pripútala si sa k príšere, síce len k polovičnej pijavici, ale aj tak k pijavici! Ako môžeš porovnávať naše vzťahy s Kim, Claire, Rachel a Emily s tvojim vzťahom s týmto monštrom?“ spýtal sa ironicky Sam a mňa bodlo pri srdci. A to som čakala, že práve on sa ma zastane, ale opäť som sa mýlila. V posledných hodinách som sa mýlila viac, ako bolo zdravé a to mňa a Nahuela mohlo stáť náš vzťah. Smutne som si povzdychla, teraz nám pomôže len zázrak.

„A čo Jacob a Nessie? Ich vzťah rešpektujete, v čom je iný ako ten môj?“ spýtala som sa s nádejou v hlase. Bola som ako topiaci, čo sa chytá posledného suchého stebla. Dobre som ja vedela, prečo rešpektujú jeho vzťah. Aj keď to nikdy nikto z nich nepriznal, vedela som, že je to tak. A keďže sú prinútení rešpektovať jeho vzťah, pomstia sa mne, zničia môj vzťah, aj keď na to nemajú najmenšie právo, ale to sa prepočítali. Ja im to nedovolím, budú ma musieť zabiť, ak chcú, aby som sa len tak nechala niekam zavrieť a k tomu ešte bez Nahuela.

„Na ich vzťah nemôžeme reagovať inak, Jacob je Alfa vlk ale ty nie si. Ty spadáš podo mňa, aj keď si sa pridala k Jacobovi. A my sme sa rozhodli a svoje rozhodnutie nikdy nezmeníme!“ povedal a to bol ako povel pre ostatných. Konečne som pochopila, prečo sem ťahali celú svorku, aby si s nami poradili. Ako v spomalenom filme som videla, ako sa moji ’bratia‘ vrhli smerom k nám. Paul, Jared, Quil a Embry schytili mňa. Mlátila som okolo seba rukami aj nohami, snažila som sa brániť, ale moja vlčia sila sa vyrovnala sile jedného a nie štyrom. Videla som ako ostatní schmatli Nahuela a vôbec neboli milí, hodili ho na zem a vykrútili mu ruky za chrbát. Bolo to nefér. Potom ho zodvihli zo zeme. Kopala som okolo seba, ale s nimi to ani nepohlo. Počula som pár puknutí, keď som im niečo zlomila, ale im to bolo jedno, aj tak sa im to zahojí skôr, ako ma odpracú. Ťahali ma smerom do mojej starej izby, zatiaľ čo Nahuela ťahali niekam von. Kopala som, kričala, škriabala, ale nepomáhalo to. Pozrela som na Sama, ako tam pokojne stojí po boku mojej matky a pokojne sleduje ako nás dvoch rozdeľujú. Po prvý raz v živote som sa na neho pozerala ako na svojho nepriateľa, s nenávisťou v očiach. Otočila som sa na neho a zadívala sa mu do očí. Do pohľadu som dala všetku zlobu a nenávisť, ktorú som dokázala.

„Ako to môžeš urobiť, Sam? Ako sa po tom všetkom pozrieš Emily do očí? Ako jej to vysvetlíš? A čo vy ostatní? Ako sa pozrieš do očí Rachel, Paul? A čo ty Jared, nebudeš mať výčitky svedomia, keď sa budeš maznať s Kim? A čo ty Quil? Nebude sa ti zdať čudné správať sa ku Claire ako doteraz?“ vyštekla som na nich. Videla som na Samovi, ako mu v očiach prebehla nejaká neidentifikovateľná emócia, ale nestihla som ju rozšifrovať, pretože o chvíľku už bola jeho tvár opäť tá istá, zlostná maska. Porazene som sa pozrela na Nahuela. V jeho očiach som videla tú istú bolesť a zlobu, ktoré vo mne bublali. Ktoré sa drali na povrch, ale musela som ich udusiť. Predsa im neukážem vlastnú slabosť.

Trpela som akoby ma naťahovali na škripec, moje srdce zrýchlene bilo, akoby malo o chvíľku skolabovať, namáhavo som lapala po dychu. Cítila som akoby ma niekto práve rozdelil na dve časti. Jedna bola tu a tá druhá išla za Nahuelom. Cítila som, akoby jedna jeho časť ostala so mnou. Snažila som sa zhlboka nadýchnuť, ale bolesť v srdci ma zrazila na kolená. Videla som ako sa na mňa ostatní šokovane pozerajú, akoby nemohli uveriť tomu, čo vidia. Ale o pár sekúnd ich tváre opäť boli ako masky. A ja som tam len kľačala, lapala po dychu a nechala horúce slzy, aby mi stekali po tvári. Nedokázali odplaviť moju bolesť, ale nedokázala som ich zastaviť, nechcela som ich zastaviť.

Nevnímala som, keď ma zdvihli zo zeme, nevnímala som ani, ako ma niekam nesú. Cítila som, že ma položili na niečo mäkké. Spoznala som v tom svoju posteľ. Zaborila som tvár do vankúša a nechala slzy stekať po tvári. V sebe som cítila len neuveriteľnú prázdnotu. Pozrela som sa okolo seba. Všetkou tu bolo tak, ako som to tu nechala. Na stolíku dokonca ešte stále stál pohár z vody. Cítila som sa ako ten pohár, prázdna. Prahla som po naplnení, prahla som po Nahuelovi, ale rovnako ako ten pohár: musela som čakať, kým to urobí niekto iný. Niekto iný, kto by mi vrátil Nahuela, rovnako, ako by niekto nalial do pohára vodu.

Začula som ako sa dvere na mojej izbe otvorili. Podľa pachu som spoznala moju mamu. Otočila som sa na ňu s hnevom, ktorý som v sebe vzkriesila a zadívala sa jej do očí.

„Sklamala si ma, Leah. Sklamala si ma ako dcéra len môže sklamať matku. Myslela som si, že si dosť silná, aby si odolala, ale mýlila som sa v tebe. Namiesto sily tu teraz prelievaš slzy kvôli nejakému monštru,“ povedala nahnevaným hlasom plným výčitiek. Čo mi chce vyčítať? Ja som sa nikdy nechcela stať vlčicou a nemala som sa výber. Prijala som to, aj keď som to neznášala. Sklonila som hlavu aj nad Samom a Emily, aj keď si to nikto nemyslel. Dokonca som prekonala samú seba a prijala som to jediné, čo mohlo natrvalo zmeniť môj život k lepšiemu – pripútanie k Nahuelovi. Prečo odo mňa ešte niečo chce?

„V tomto jedinom sa asi zhodneme, aj ty si sklamala mňa, matka. Myslela som si, že budeš stáť pri mne, tak ako si mi to vždy sľubovala a namiesto toho si ma pripravila o svetlo môjho života. Choď mi radšej z očí, nechcem ťa už nikdy v živote vidieť, rozumieš? Zabudni, že si niekedy mala dcéru, ty už viac nie si moja matka,“ povedala som tvrdé slová, ktoré sa ako osteň zabodli do môjho skoro mŕtveho srdca. Nikdy som jej niečo také nechcela povedať, ale tak som sa cítila, nech pochopí, ako sa cítim, čo prežívam vo svojom vnútri. Videla som ako mama ostala zarazene stáť, nečakala moje tvrdé slová. Aspoň vie, ako sa cítim ja. Podišla ku mne a vylepila mi zaucho. Nič iné sa od nej čakať ani nedalo. Zavrela som oči a potom som len počula, ako buchli dvere na mojej izbe, keď odišla. Ostala som sama, naveky budem sama.

Podala som sa zúfalstvu a naplno som sa rozvzlykala. Každá slza sa zabodávala do môjho srdca, ktoré bilo s veľkou námahou. Tak takto naozaj bolí zlomené srdce. Myslela som si, že ten pocit poznám, že som ho zažila, keď ma Sam opustil kvôli Emily. Toto bom tisíckrát horší pocit, bolelo to niekoľko násobne viac. Akoby niekto zobral dýku a zabodol mi ju do srdca a potom s ňou ešte pár krát zlomyseľne pokrútil.

Neviem ako dlho som tam ležala a plakala. Mohli to byť minúty ale pokojne mohli prejsť aj celé hodiny. Čas pre mňa nič neznamel. Nič pre mňa neznamenalo ani to, ako sa u nás v dome striedali chalani zo svorky, bolo mi jedno, že ich počujem vonku, že ma strážia. Aj tak, kam by som išla? Neviem, kde je Nahuel a bez neho odtiaľto neodídem. Nedokázala by som byť od neho ešte ďalej.

Po dlhom plači, keď mi už neostali slzy, pozerala som do stropu. Nemohla som spomínať na Nahuela, len jeho meno vo mne vyvolávalo bolesť ako tisíc nožov zapichnutých v mojom srdci. Už viem, ako sa cítila Bella, keď ju jej upír opustil. Bol to o veľa horší pocit ako ten, keď ma nechal Sam. Vtedy zranil hlavne moju dievčenskú hrdosť, teraz však krutým spôsobom rozbili a pošliapali nielen moje srdce, ale aj dušu a celý môj život. Už som ani nevedela kam patrím.

Opäť sa otvorili dvere a niekto vošiel. Bolo mi jedno, kto je to tento krát. Kto bude tento krát obhajovať ich rozhodnutie a bude mi vtĺkať do hlavy, aké je ich rozhodnutie pre mňa dôležité a dobré. Zavrela som oči, budem predstierať, že spím, ako som to robila vždy, keď sem niekto prišiel. Aspoň sa ma nebudú snažiť presvedčiť, aby som aspoň niečo zjedla. No, čo som mala jesť, keď som stratila chuť do života? Už ani jesť mi nechutilo.

„Ja viem, že nespíš, Leah,“ povedal nejaký hlas a ja som prekvapením otvorila oči a posadila som sa, keď som poznala Jacobov hlas. Pozerala som sa, či ma neklame sluch, ale nebol tam len Jacob, ale aj môj malý braček. Potešilo ma to, aspoň niečo, čo by dokázala zmierniť neznesiteľné prázdno, ktoré pociťujem.

„Jacob, Seth,“ povedala som namiesto pozdravu a snažila som sa na tvári vyčarovať niečo podobné úsmevu, ale pravdepodobne z toho vznikol len nejaký úškľabok, keďže sa obaja ako na povel začali mračiť ako sto čertov.

„Čo to s tebou urobili? Bola si taká šťastná a teraz vyzeráš ešte horšie, ako keď ťa opustil Sam,“ povedal nahnevane a Samove meno zavrčal skrz zaťaté zuby. Neviem prečo, ale jeho reakcia ma potešila. Aspoň Jacob a môj brat sa postavia na moju stranu. Ani netušia, aký je to úžasný pocit, keď viem, že nie som úplne sama.

„Ako ste sa o tom dozvedeli?“

„Dlho ste sa s Nahuelom nevracali a tak som začal mať podozrenie, ale všetci ma upokojovali, že ste sa len niekde zabudli, aby ste mohli byť sami dvaja. Lenže keď ste sa nevrátili celý týždeň, začali sme byť všetci naozaj nervózni. Nemohli sme sa s vami spojiť. Tvoj mobil ostal u Cullenovcov a ten Nahuelov bol vypnutý, alebo mimo signálu. Tak som sa vybral do La Push, hovoril som si, možno ťa videli. Prešiel som za hranicu a hneď sa na mňa vyrútil Quil v ľudskej podobe. Pochopil, čo tam robím a stručne mi vysvetlil, čo sa stalo. Keby tam nebol Seth, tak kamarát ne-kamarát, bol by na kusy. Ako to môžu robiť?!“ vybuchol Jacob nakoniec. Pri srdci ma pichlo zakaždým, keď spomenul Nahuela. Ako mi len chýbal. Dokonca bol pre mňa dôležitejší než vzduch...

„Odpustite mi, prosím,  ako som sa predtým správala. Viem, že som vám tým len ubližovala,“ povedala som nakoniec. Mala som silné nutkanie, že sa im musím ospravedlniť za to, čo som vyvádzala predtým. Ktovie, možno ich už nikdy neuvidím. Čo ak sa Sam rozhodne, že si nezaslúžim ani návštevy?

„Čo to s tebou urobili,“ zašepkal pre zmenu Seth a už mi viseli s Jakom na krk. Cítila som sa akási silnejšia, ale stále som bola rovnako prázdna. Už som nemala ani len slzy, ktoré by som mohla prelievať. Len som tupo pozerala do steny a nechala sa objímať. Ako mi to len dobre padlo!

„Seth, ty tu ostaň s Leah, ja si pôjdem vážne pohovoriť so Samom. Som si istá, že Emily a ostatné dievčatá o tomto nemajú ani len zdanie, to by si tu už dávno nebola,“ povedal svoju domnienku Jacob, ale ani nevedel ako sa mýli. Jediná, ktorá o tom nemala ani páru, bola jeho sestra a to len preto, že je Billyho dcéra. Pretože to bol jeho otec, kto sa postavil na našu stranu, preto tu vtedy nebol.

„Mýliš sa, Jacob. Claire o tom nevie, pretože je ešte malá a nerozumela by tomu. Kim o tom vie a dokonca mala ešte tú drzosť prísť sem a o niečom ma presviedčať. Emily o tom vie, ale nepustia ju ku mne, asi sa boja, že by s ich názorom nesúhlasila. Začula som totiž jej hádku so Samom, ale neviem o čom sa hádali, len že sa hádali. Jediný, kto o tom nevie, je tvoja sestra, aj to len preto, že sa Billy postavil – ako jediný – na našu stranu,“ povedala som nakoniec a môj hlas skôr pripomínal len záznam z nejakej kazety, než hlas živej bytosti. Ešte aj môj hlas znel tak ako sa cítila – ako mŕtvola.

„Môj otec sa postavil na vašu stranu?!“ spýtal sa prekvapene Jacob. Ani ja som niečo také nečakala, bola som prekvapená. Myslela so si, že práve on bude proti, hlavne kvôli Jacobovi. Lenže on bol práve kvôli tomu na našej strane, kvôli vzťahu Jaka a Nessie.

„Áno, Jacob, urobil to. Rozprávala som sa a ním hneď v ten deň, keď ma sem zavreli a vysvetlil mi, prečo sa postavil na našu stranu. Povedal, že nemôže nepodporovať môj a Nahuelov vzťah, lebo by sa tým otočil chrbtom tebe, a to on  nechce. Vraj vie, že to tak nevyzerá, ale je rád, že si sa pripútal k Nessie, má tu malú naozaj rád, Jacob. Preto ma nepotopil, pretože je presvedčený, že môj vzťah s Nahuelom je požehnaním pre všetkých, a nie prekliatím, ako tvrdil Sam,“ povedala som a sledovala ich prekvapené tváre. V tej Jacobovej som videla aj pýchu a obdiv, ktoré určite patrili jeho otcovi.

„Idem za Samom,“ povedal nakoniec, vyskočil na rovné nohy a nechal nás so Sethom čakať. Aj tak si nemyslím, žeby ho niekto počúval, či je Alfa, alebo nie.

»» zhrnutie ««


Túto kapitolu som venovala týmto milým človiečikom: Nerissa, MichellCullen, mimax15, Wolf1701, Eliza2 a ada1987, ktorá ma na FB vytrvalo prosila o pokračovanie.

Dúfam, že vás tento diel nesklamal až tak veľmi. A nebojte sa, poriadne mi to skritizujte, ja som na to pripravená. Vaša ness ;) Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Happy end for Leah? - 5. časť :

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!