Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Divoká láska - 13. kapitola

Divoká láska - 13. kapitolaTak je to tady, poslední kapitola povídky Divoká láska. Ještě vás čeká Epilog. Kapitola s číslem třináct nám snad nedonese nic špatného. Doufám, že jste stejně jako já rádi četli příběh špatné Belly. U povídky se objevilo hodně komentářů, jak by povídka mohla skončit, ale je pravda, že konec jsem vymyslela už v době, kdy mi Alicejazz řekla, ať povídku dopíšu. Pro ni je také na konci kapitoly malé věnování, i pro vás ostatní. Vaše Twilightlady

Divoká láska

13. kapitola

Všechno jednou skončí!

Pohled nikoho

Edward se tedy vydal na záchranu Lisy, ale nic není zadarmo. Isis, šílená pomstou, i jeho uvězní. Ptáte se jak? Nakonec i Demetri a Felix, čestní členové volterské gardy, se rozhodnou jí pomoc. Kdo by odolal upírce jako je Isis?

Zde ale nastává zlomový bod. Edwardova rodina je již zoufalá, a proto přistupuje k zoufalému činu. Jediná naděje je zavolat nejvyšší. Volturiovy. Když se Aro dozví, co Isis provedla, jak zmanipulovala členy jeho gardy, rozhodne se vydat na pomoc. Může Aro ještě celou situaci zachránit?

Pohled Edwarda

Oči jsem měl zakryté nějakou látkou, ale i přes to jsem mohl slyšet. Byl jsem připoutaný ke stěně a Lisa tiše naříkala vedle mě. V krku mě pálilo tak jako snad nikdy. Byl jsem tu už několik dní a Lisa ještě déle. Nedali jí ani napít! Netušil jsem, co se bude dít. To, o čem se bavili, mi vůbec nepomohlo. Doufal jsem, že Lisu pustí, ale ani to nevyšlo. Byl jsem na dně. Jen jediná myšlenka mě držela při smyslech, to, že Lisa ještě žije.

Z myšlenek mě vytrhl zvuk otevírajících se dveří nahoře. No, otevírajících nebylo to správné slovo, někdo je vyrazil. Zaslechl jsem hlas osoby, kterou jsem snad ještě více nenáviděl než Bellu v tomto momentě.

„Isabello Swanová. Okamžitě mi vysvětli, co jsi to provedla!?“ zazněl Arův autoritativní hlas.

„Co by? Sám jsi věděl, že to udělám, pokud ho potkám!“ vykřikla a nic jsi nedělala z toho, že stojí v podstatě před králem upírů.

„Isabello Swanová, okamžitě se se mnou vrátíš do Volterry, kde staneš před soudem. Nehodlám o tom diskutovat. Ty Viktorie, Demetri a Felixi se vrátíte taky. Od vás jsem něco takového nečekal, pánové. Felixi, běž, propusť ty dva dole.“ Pak jsem zaslechl kroky a chvíli nato nás s Lisou oslepilo světlo, jak Felix otevřel. Vrčel si něco pro sebe. Nejprve odpoutal Lisu a pak mě. Jakmile jsem měl ruce volné, pevně ale tak, abych Lise neublížil, jsem ji objal. Následováni Felixem jsme se vydali nahoru, kde na nás už čekal Aro.

„Edwarde,“ pozdravil mě, jako bychom byli přátelé.

„Aro, co s ní uděláš?“ zeptal jsem se na rovinu. Isabella se na mě podívala mírně překvapeně, ale Aro se začal smát.

„Kterou svoji dívku dnes myslíš? Svoji dceru, o které ses mi zapomněl zmínit, nebo svoji lásku, která se tě pokusila zničit?“ Na konci se znovu začal smát. V celé té situaci se náramně vyžíval. Potom spojil ruce, tak jak to dělal vždycky, a začal obcházet okolo nás, načež se zastavil u Lisy. Svaly v celém těle se mi napjaly v očekávání.

„Ty jsi Lisa, že ano?“ Lisa věděla, s kým má tu čest. O to více mě překvapil její postoj.

„Ano, pane.“ Mluvila s úctou, ale nebylo ani vidu po tom, že by měla strach, tak jak bych očekával.

„Jsi Edwardova dcera, že?“ Lisa přikývla na souhlas.

„Ale nejsi upírka, ale ani člověk,“ mumlal si pro sebe, ale tak, abychom ho všichni slyšeli.

„Jsem od každého něco, ale v den mých osmnáctých narozenin mě Edward promění. Taková je naše dohoda,“ řekla sebejistě.

„Víš o tom, že jsem měl vědět, že jsi na světě, že?“ zeptal se Aro. „Máš schopnosti?“ dodal.

„Měl jste to vědět, ale chtěla jsem se s vámi seznámit až jako upírka, pane. Ano, mám potenciál, zatím. Podle vašeho starého přítele Eleazara, pamatujete si na něj?“ Aro souhlasně přikývl a visel Lise na rtech. Tohle se mi nelíbilo. „Až budu upírka, měla bych dokázat ovládat jak lidi, tak upíry. To dokonce tak, že bych mohla použít jejich schopnosti.“ Aro se prudce narovnal. Až doteď byl skloněný a díval se Lise přímo do očí.

„Skvělé!“ tlesknul. „Edwarde, tvoje dcera je zázrak. Sám se jí tak za třicet let zeptám, zda-li by se přidala na nějakou dobu k naší gardě. A jak víš, bude mi potěšením, když se přidáte i ty a Alice. Inu…“ Na chvíli se odmlčel a pak se zahleděl znovu na Bellu. „Ty odjedeš tedy se mnou a soud rozhodne, co se s tebou stane. Velice rád jsem tě poznal, malá Liso,“ řekl Aro a políbil Lisu na hřbet ruky. Pak mi pokývl a společně se zbytkem odešel. Když byli konečně pryč, vrhla se mi Lisa do náruče a začala hlasitě vzlykat.

***

Snad minutu nato, co Aro a ostatní odešli, sem dorazila moje rodina. Někdy kolem půlnoci jsme se všichni vrátili domů. Lisa byla ještě pár dní trochu mimo, ale po nějakém čase se to zlepšilo. Pak jsem se jí zeptal na tu věc s Eleazarem a ona se mi svěřila, že když jsme byli v Denali, tak se ho na to ptala. Zeptal jsem se jí, jestli zvažuje Arovu nabídku, ale ona jen něco nesrozumitelně zamumlala a usnula. Jestli odejdeš ty, půjdu s tebou, řekl jsem si v myšlenkách.


Ano, tohle je konec. No, ještě ne tak úplně. Čeká na vás ještě epilog a pak povídka skončí. Uvažuji o tom, že bude pokračování, ale zatím nechci předbíhat událostem. Chtěla bych vám všem, kteří jste si povídku přečetli, poděkovat. Nevím, kdo si ještě pamatuje, ale takhle povídka byla nápadem Alicejazz, která při druhé kapitole dala výzvu, že neví, co by mohla Bella Edwardovi provést, a tak jsem jí tam napsala velice obsáhlý komentář, načež se mě zeptala, jestli se nechci stát spoluautorkou. Proto bych chtěla Alicejazz poděkovat: Mockrát ti děkuji, že jsi mi dala tu příležistost. Doufám, že se ti bude líbit, jak jsem tvůj nápadat zpracovala.

A děkuji i všem ostatním. Ještě jednou velké DÍKY. Vaše TwilightladySdílet Sdílet

Diskuse pro článek Divoká láska - 13. kapitola:

 1
5. lucka2010
16.02.2012 [16:58]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14.02.2012 [14:42]

AnnieSMoc hezké, jsem zvědavá jak to všechno vlastně dopadne, jestli Isis zabijí a jestli Lisa odejde do Volterry... uvdidíme Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.02.2012 [6:18]

jesikata Emoticon Emoticon Emoticon

2. angela val
12.02.2012 [19:20]

daľej pokračuj Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

12.02.2012 [17:33]

NatyCullenAhoj, článek jsem ti opravila, ale měla jsi v něm hodně chyb:

* čárky (!!!)
- kolem oslovení
- ve větě, kde je více určitých sloves
- před zájmeny, spojkami, předložkami (aby, že, protože, kdyby)

* Volturiovi/Volturiovy

* shoda přísudku s podmětem - svaly se napínalY

* Elezar -> Eleazar

* přímá řeč
- pokud je za PŘ věta uvozovací (řekl, odpověděl...), nesmí PŘ končit tečkou

Doporučuji ti, aby sis našla korektora v Pomoci autorům, opravdu ho potřebuješ, děkuji. Emoticon Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!