Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Divoká láska - 10. kapitola

Divoká láska - 10. kapitolaTak, a je tu další díl. Poznal ji? Jak na to zareaguje rodina? To vše v kapitolce Divoká láska 10. kapitola. Příjemné čtení přeje, Twilightlady.

Divoká láska 10. kapitola

Chci se ti pomstít!

Pohled Edwarda

Odcházel jsem od ní a srdce mi hořelo. Jako při proměně, napadlo mě. Ano, byla to ta otupující bolest, která nikdy neměla skončit. Sledoval jsem ji, jak objímá Felixe, a bylo mi do pláče. Bylo to pouhých pár sekund mého štěstí, které se rozpadlo v prach. Znovu jsem ji měl a hned na to jsem ji ztratil.

Před očima se mi míchaly všechny ty okamžiky, kdy jsem ji potkal. Teď jako upírku. Jak jsem mohl být tak slepý? Že upíři nezapomínají? Hrubý omyl! Ona ale nezapomněla.

Stáli jsme na parkovišti a přijel Jaguár. Všechny pohledy směřovaly k němu a pak zněj vystoupily dvě upírky. Ano, byly to upírky. Jedna měla dlouhé, kudrnaté, ohnivě rudé vlasy, tu jsem okamžitě poznal. Byla to Victoria. Poznal jsem ji už na hřišti a s ní byla opět ta dívka, Isis. Tak podobná Isabelle. Vydaly se přes parkoviště ke kancelářím a my jim stáli přímo v cestě. Isis si to namířila k Emmettovi a jemně se o něj otřela, na to se ozvalo Emmettovo mužství, a Rosalie mu dala jeden dobře mířený loket. Za to bude mít hodně dlouho vstup do ložnice zakázán. Tanya se mi snažila zastínit výhled a začala mě líbat. Ale když se nedočkala odpovědi, umanutě se ke mně otočila zády, to ke mně ale přišla Isis a zašeptala mi do ucha: „Pamatuješ si ještě na Bellu?“

To bylo poprvé, kdy mi dala náznak, přímo mně osobně. Vlastně ještě předtím to bylo, když Esmé vyprávěla o dívce, kterou zabili. Popsala to, jako by se to stalo jí. Chtěla Esmé ublížit, ale udělala tu chybu, že nakonec řekla, že to byla Jessica. Ne, ani to nebylo úplně poprvé, poprvé dala svoji totožnost najevo, když jsme se setkali na louce, použila přesně Laurentova slova. To bylo úplně poprvé a pak na plese nechá zahrát moji oblíbenou píseň. Ví, že jsem ji poznal.

Ani jsem si nevšiml a stál jsem před domem. Auto jsem nechal u školy, sakra. Alice mi ho jistě vezme. Mohlo uběhnout snad půl hodiny a já uslyšel tři auta na příjezdové cestě. Po chvíli se z haly začaly ozývat hlasy a já seběhl dolů.

„Edwarde, kam jsi zmizel?“

„Co se stalo?“

„Máme nějaký problém?“ ptali se jeden přes druhého.

„Kde je Carlisle s Esmé?“ zeptal jsem se.

„Tady jsme,“ ozvalo se ode dveří, kde právě vstoupil Carlisle s Esmé, oba ve společenském.

„Prosím, sedněte si všichni.“ Všichni mě okamžitě poslechli a já si stoupl ke svému klavíru. Všichni čekali, co se dozví, jediná Alice už tušila, co se jim chystám říct.

„Možná to pro vás všechny bude šok, ale minulost se vrátila.“

„Co to má znamenat?“ zeptala se Tanya. Úkosem jsem se na ni podíval. V ten moment jsem přestal všechno chápat. Opustil jsem Bellu a dal se dohromady s Tanyou. Ale proč? Je namyšlená, panovačná… v podstatě je jako namyšlená princeznička.

„To, že Isabella žije!“ Několik z přítomných zalapalo po dechu, lidský zvyk. „Isis je Isabella. Dneska jsem na to konečně přišel. To, že jsem ji nepoznal, může za to její štít. Má dva, psychický a fyzický. Zakryla svůj pach. Tvář se jí dočista změnila. Dospěla.“ Poslední slova mě pálila v krku. Jak jsem ji nemohl poznat? Jedinou dívku, kterou jsem kdy miloval. A já ji pak nepoznal.

Slyšel jsem, jak moje rodina začala diskutovat. Na něco se mě ptali, ale já se díval na druhý konec pokoje. Stála tam. Ještě stále mladá.

„Edwarde?“ Vyslovila moje jméno v otázce. Na očích jsem poznal, že nic nechápe. Nechápala, proč jsme z toho všichni tak mimo. Nikdy Isabellu nemohla poznat. Setkala se sní, až když z ní byla upírka, a teď je zmatená. Nezná moji pravdu. Nezná celý příběh.

„Edwarde!?“ Bylo to snad poprvé, co začal křičet. Všichni rázem utichli.

„Liso?“ zeptal jsem se a můj pohled se vpíjel do jejího. Viděl jsem jí to v očích, zlobila se.

„Isabella? Isis? To je ta upírka, že? Co se s ní děje? Co jste mi zase neřekli?“ Poznal jsem, že se jí chce brečet. I v jejích myšlenkách jsem to slyšel. Byla zmatená, snažila se zadržet slzy. Cítila se zrazená.

„No, Isis-“ začala Tanya, ale já ji pokynem ruky umlčel.

„Ne, Tanyo, tohle musím vysvětlit já. Liso půjdeš se mnou, prosím, na chvilku ven?“ Nevěděla, co ji bude čekat, ale její zvědavost zvítězila nad strachem, a tak si vzala kabát a vyšla se mnou ven. Chvíli jsme jen v klidu šli a já slyšel, že se konverzace v domě znovu rozeběhla. Zhluboka jsem se nadechl a začal: „Pamatuješ si na příběh, který jsme ti s Rosalie často před spaním vyprávěli? O vlcích a o tom městě Forks, kde jsme žili? No, tak v celém příběhu je hlavní postavou jedna dívka. Bylo to sotva měsíc, co jsme se nastěhovali, když se nastěhovala ona. Byla z Arizony, ale vůbec na to nevypadala…“

Pokračoval jsem ve vyprávění a chvílemi se Lisy na něco zeptal, abych se ujistil, že ji to zajímá. Napjatě mě poslouchala a já stále dál a dál vyprávěl.

Pohled Isis

Sotvaže jsme se vrátili domů, začala jsem zuřit. Jedna část mě samé byla šťastná, že mě poznal, ale ta druhá nesnesitelně zuřila. Chtěla jsem se pomstít! Ale já se ti pomstím, Edwarde Cullene. Už dávno totiž nejsem Isabella Swanová.Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Divoká láska - 10. kapitola:

 1
17.01.2012 [19:01]

NesiiBudem čakať na pokračovanie. Skvelá poviedka ako aj kapitola. Emoticon

4. lucka2010
17.01.2012 [18:19]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17.01.2012 [18:07]

AnysPpáni je to naprosto úžasné jsem ráda že už je tu další kapča....je mi to opravdu líto skoro jsem se normálně rozbrečela, je mi jich obou tak líto chci aby už byly zase spolu...teda doufámm že budou....ale i tak je to krásný opravdu úžasný...tešim se na další doufám že co nejdříve bude... Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

2. lelus
17.01.2012 [18:04]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

17.01.2012 [14:57]

eMCullenAhoj, článek jsem ti opravila, ale chyby jsi tam měla.

+ 10.kapitola -> 10. kapitola
+ shoda podmětu s přísudkem
+ přímá řeč
+ Viktorie -> Victoria
+ Isabela -> Isabella

A příště, prosím, neměň barvu. Článek se tak špatně opravuje. Na chyby si dávej pozor, díky. Emoticon

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!