Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Bezdomovkyně - Prolog

Bezdomovkyně - PrologTato povídka je spoluautorská se zuzinecckou. A také je to moje první kapitolovka. Hlavně děkuju spoluautorce za trpělivost a za rady. Jinak povídka je o Belle. Odejde z domu a bude žít na ulici. Později potká i Edwarda. Jak to dopadne? To si budete muset přečíst. Vaše Mňamka a zuzineccka. P.S.: Podíl má hlavně zuzinecckaa. :)

Pohled Belly:

Nikdy jsem neměla lehký život. V poslední době se totiž táta vracel pozdě domů a máma z toho byla tak ve stresu, že začala pít.

Já nevěděla, jaké neshody mezi nimi panují. Stačilo mi jen slyšet jejich hádající se hlasy, které se ozývaly čím dál častěji. Ale ten den… Ten den bych nejradši někam zahodila, zmačkala a nechala shořet…

Seděla jsem v křesle u krbu a učila se. Bylo už skoro deset hodin večer, čas, kdy chodím spát, ale otec se ještě nevracel.

Náhle zachrastily klíče a bouchnutí oznamovalo, že je otec doma. Vůbec to se mnou nehnulo. Podle šustění jsem pochopila, že si svléká jarní bundu, zouvá boty a pak skřípot schodů dal najevo, že vešel za mámou do ložnice.

Kdybych to byla tušila, ani bych ho tam nepouštěla… Máma se dnes tak opila. Nevěděla, co je s tátou… Měla starosti. Ale hlavně už nemohla dál. Já jediná jsem byla prozatím normální. I když jsem žila tam, kde jsem žila, ještě mě to nezasáhlo. Ale ty minuty poté…

Po ukřičené hádce, kterou jsem se snažila nevnímat, sešel táta ke mně do obývacího pokoje. Na stole ležela otevřená obálka, tak přešel k němu a vzal do ruky dopis, který ležel na něm. Začal ho číst, ale tvář se mu s dalšími přečtenými řádky zsinala rozčílením.

Bylo jasné, že to nezvěstí nic dobrého. Najednou papír vyhodil z okna a běžel nahoru. Po chvilce vybuchla další hádka.

Už jsem to nemohla snést, a tak jsem si šla zabalit věci. Chtěla jsem s sebou vzít jen to nejnutnější, takže jsem se moc nezaobírala vším, co jsem měla. Popadla jsem do ruky cestovní taškou a cpala do ní věci hlava nehlava.

Potřebovala jsem se uklidnit. Musela jsem prostě zmizet z tohohle blázince, který na mě rodiče přichystali. Už se to nedalo dál snášet. Sice mi slzy proudily z očí, ale… Musela jsem to udělat. Pro své dobro.

Scházela jsem dolů, ale odchytil si mě táta a zeptal se, kam jdu. Když jsem mu řekla, že odcházím, rozčílil se ještě víc a vrazil mi facku.

Nevěděla jsem, co to do něj vjelo. Bylo to poprvé, co mě uhodil…

S dalším přívalem slz jsem jen popadla svou bundu, nazula nějaké boty a rychle jsem utíkala pryč. Chtěla jsem být co nejdál.

Věděla jsem, co bylo napsáno v tom dopise. Přečetla jsem si ho, i když jsem na to neměla právo. Rodiče dlužili peníze. Za nájem, za elektriku… A tohle byl varovný dopis. Nejhorší bylo, že když to nezaplatí včas, tak nás vyhodí z domu.

Náhle jsem si uvědomila, že nemám kam jít. Potřebovala jsem peníze na jídlo a na nějaké ubytování. Jenže v dnešní době je všechno drahé. A hotely ještě dražší. Co jsem si myslela? To nezvládnu.

Nezbylo mi nic jiného, než se pokusit nějaké ty peníze sebrat. Tento způsob se mi nelíbil, ale musela jsem. Začala jsem se hrabat i v popelnici. A to mi bylo teprve patnáct.

Už byla tma a všichni byli u svých rodin. Už jsem neměla sílu jít dál. A tak jsem si lehla na lavičku v parku a pokoušela se přežít dnešní noc.


Pohled Edwarda:

Prohlížel jsem si procházející lidi a četl v jejich myslích. Sám jsem stál ve stínu, aby mě ve světlech pouličních lamp nikdo nezahlédl.

Ale všichni se zdáli bez viny. Nikdo nic neukradl, nikdo nikoho nezabil. Rozhodl jsem se přemístit do svého dočasného bydliště, jímž bylo rozpadlé skladiště, a čekat na pozdější čas.

Pár hodin na to jsem se znova vydal do ulic. Teď tu bylo jako vymeteno, ale já měl času dost.

Hodiny právě odbily půlnoc a já zaslechl tichý křik. Vydal jsem se tím směrem a během pár vteřin jsem už zachraňoval dívku, která se skoro stala obětí muže, který ji chtěl znásilnit.

Muže jsem od ní odhodil takovou silou, že jsem mu polámal pár žeber. Dívku jsem varoval, ať se okamžitě vzdálí. Když její klapot odezníval, podíval jsem se na tu sténající hrůzu.

„Takto skončí ti, kteří kdy udělali něco špatného,“ zašeptal jsem mu výhružně do ucha a pak se zakousl do té tepající části jeho krku.

Nemohu říci, že krev byla lahodná, ale stačila k tomu, abych mohl pár dní přežívat. Uvidím, kdo bude příště další…Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Bezdomovkyně - Prolog:

 1 2   Další »
15. Jana S
30.12.2014 [10:01]

Hezký začátek Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

14. Kika57
25.01.2012 [17:38]

Kika57Týýýýýýý jo! Emoticon Je pravda, že Bella jednala unáhleně - nejdřív si vše měla promyslet a poté někam jít, ale co. Ve světě fantasie se může vše. Emoticon Edward a jeho přetrvávající temné období? Paráda! Emoticon Zajímalo by mě, kdo byla ta dívka, že by naše Bella? Uvidí se.
Krásný začátek. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

13.
Smazat | Upravit | 27.12.2011 [20:13]

Jů... Emoticon Emoticon Emoticon
Takže za prvé - stydím se, že komentuju takhle pozdě, ale něajak jsem to nezaregistrovala. Emoticon Emoticon Omlouvám se...
Za druhé - už přejdu k povídce. Byla to nádhera. Emoticon Četlo se to samo, děj byl velice zajímavý a poutavý. Prostě dokonalost! Emoticon
Bezdomovkyně Bella... Inu, jsem zvědavá, jak si s tím poradí. Emoticon
A Edward... Modlím se, aby ta dívka nebyla Bella, ale tuším, že asi bude... Emoticon Emoticon Je hezké, že se Eda tak zachoval, ale kam se podělo jeho vegetariánství? Emoticon Mmm, snad se polepší... Emoticon
Za třetí - doufám, že další kapitola bude brzo. Předpokládám, že ji bude vydávat Zuzka, tak si to musím ohlídat. Emoticon Tato povídka mě totiž nesmírně navnadila a zaujala. Emoticon
Takže pište, pište, pište, dámy.

12. lucka2010
27.12.2011 [13:58]

Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

27.12.2011 [10:28]

VeubellaJo, bylo to pěkný! Emoticon Už se těším na pokračování. Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon
Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

26.12.2011 [23:50]

BellaSwanCullen8super Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

9. lelus
26.12.2011 [22:36]

dúfam že nie Bella Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

26.12.2011 [22:14]

alicecullenhale2 Emoticon Emoticon Emoticon
skvelý začiatok... Emoticon
už sa teším na pokráčko... Emoticon

26.12.2011 [22:01]

Nesiizaujímavý začiatok Emoticon

26.12.2011 [21:48]

Annabellpěkné Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon Emoticon

 1 2   Další »

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!