Stmívání.eu ~ Twilight Fan Home - FanFiction na pokračování » Alice? Co se s tebou děje? - 6. kapitola

Alice? Co se s tebou děje? - 6. kapitolaTak přináším další kapitolu. Dorazí Cullenovi včas a zachrání Alice a Bellu? Nebo přijdou pozdě? Alec se s Bellou postupně sbližuje. Jenže... jak na to bude reagovat Bell? Bude se jí Alec líbit? Nebo bude myslet pořád na Edwarda? Vše v téhle kapitolce. Hezké čtení, vaše patulka13

Pohled Bella

Jane se na Aleca rozzlobeně podívala. Nevěděla jsem, co po nás chtějí, ale zatím jsem neměla v plánu se ptát. Jako by mi Al četla myšlenky.

„Co po nás chcete?!“ zeptala se Al.

„Ty po nás nebudeš řvát!“ křikla na ni Jane. Zřejmě na ni chtěla použít svůj dar, protože jsem ucítila slabé narážení na můj štít. Jane se na mě jenom rozzlobeně podívala.

„Co máš za dar?! Ty mi to musíš nějak blokovat! To není možné!“ rozkřičela se na mě Jane. Chtěla jsem jí říct, že se nemá co starat, ale v tom Al dostala vizi. Na chvíli znehybněla, ale pak se probrala a usmála se na mě. Pro mě to znamenalo dobré znamení. Chtěla jsem se zeptat, co viděla, ale zakývala na mě hlavou, tak jsem nic neříkala.

„Ano, mám dar. Ale co je to za dar, to ti neřeknu,“ odpověděla jsem jí raději.

„A ty, "skřítku". Co máš ty za dar? Jestliže vás chce můj pán, tak bych ráda věděla proč,“ zeptala se Al. Alice měla co dělat, aby na ni nezačala křičet, kvůli tomu oslovení “skřítku“. Chytla jsem opatrně Al za ruku, aby byla v klidu. Zřejmě to zabralo, protože odpověděla klidně.

„Dobrá. Řekneme, co máme za dary, ale první chceme vědět, co s námi chcete dělat,“ odpověděla jí Al naštěstí klidně. Jane si nás chvíli měřila, ale nakonec odpověděla.

„Náš pán si přeje, abychom vás dovedli. Jestli se ptáte, co po vás chce, tak to se musíte zeptat jeho. Já bych to ráda taky věděla,“ odpověděla nám překvapivě klidně. Chvíli byl klid, ale pak ho někdo prolomil.

„A teď, co máte za dary?“ ptala se nás Jane.

„Já mám fyzický i psychický štít a Alice může vidět do budoucnosti,“ odpověděla jsem jí prostě. Alice se na mě jenom dívala jako na blázna. Chvíli jsem ji nechápala, ale pak jsem pochopila. Neznámým upírům, kteří nás chtějí někam odvést, jsem řekla, co máme za dary.

„A jaké máte dary vy?“ zeptala jsem se, pro změnu já. Překvapivě mi odpověděl Alec.

„Já vás mohu odříznout od světa. Nic necítíte, nevidíte, neslyšíte. Prostě nic. A Jane vám může způsobit bolest pouhou myšlenkou. Avšak, to tvá sestra už to asi pocítila, že?“ zeptal se mě. Chvíli jsem se na něj jenom dívala, ale nakonec mu odpověděla Al.

„Ano, pocítila jsem to moc dobře. A není to nic příjemné,“ řekla Al.

„Tak dost! Alecu, nejsme tady, abychom se vybavovali. Máme je přivést do Volterry. Copak si už nevzpomínáš?“ zeptala se Jane Aleca.

„Jistě, že si vzpomínám. Nejsem přece blbej!“ rozkřičel se na ni. Pak se na mě smutně usmál. Už zase. Opatrně jsem se na něj taky usmála. Jeho úsměv se však ještě rozšířil.

„Tak tedy jdeme. Hned. Alecu, vezmi si na starost Bellu, já si vezmu toho "skřítka",“ řekla Jane. Al se na ni jenom zamračila. Nesnášela tohle oslovení. Takhle jsem jí říkala, když jsem na ni byla naštvaná. Vždycky jsme se u toho smály. Ale teď nám do smíchu nebylo. Tušila jsem, že Al schválně mluvila, abychom dostaly nějaký čas navíc. Ale mně nijak nevadilo být s Alecem. Bylo to nějaké divné, ale něco nás k sobě táhle.

„Jistě, sestřičko,“ odpověděl Alec. Pak se na mě zase usmál a chytl mě za ruku, aby nás mohli odvést, když jsem uslyšela zavrčení. Rychle jsem se otočila a viděla jsem Edwarda, Jaspera a Emmetta. Edward se okamžitě podíval na mou a Alecovu ruku. Věděla jsem, že mu takhle ubližuji, ale nemohla jsem si pomoct. Al se okamžitě chtěla vrhnout Jazzovi kolem krku, ale Jane ji chytla za ruku a vyskočila z okna. Alec ji hned napodobil. Chvíli jsme pořád utíkali, ale potom už Alec s Jane tak nespěchali. Podívala jsem se na Al. Bylo vidět, že je smutná. Zřejmě nevyšel její plán, jak nás zachránit. Já jsem se nijak nebránila. Za necelou hodinu jsme seděli v letadle směr Itálie. Alec seděl vedle mě a já jsem byla podezřele šťastná. Ale ne tak jako s Edwardem. Najednou se Alec vedle mě ozval.

„Vím, že se ti to asi nelíbí, ale my jsme to museli udělat,“ omlouval se mi. Vůbec jsem nechápala, za co se omlouvá, ale pak jsem to pochopila. Oni nás vlastně unesli.

„To je v pořádku. Aspoň máme menší výlet,“ uklidnila jsem ho.

„Menší výlet. Kéž by. Tohle určitě nebude menší výlet. Jestliže si vás Aro oblíbí, tak si vás nechá. Ale jestliže ne, tak stejně budete muset zůstat, nebo při nejlepším vás bude muset přeměnit,“ vysvětlil mi. Zřejmě by pokračoval, ale uslyšela jsem zavrčení. Podívala jsem se směrem odkud se to ozvalo a uviděla Jane. Alec tedy přestal. Ale já jsem si s ním chtěla ještě povídat. Chtěla jsem o něm vědět víc.

„To je v pořádku. Chtěla bych o tobě něco vědět,“ přiznala jsem Alecovi. Chvíli se na mě jenom díval překvapivě, ale pak mu zajiskřilo v očích.

„No podle toho, co bys chtěla vědět,“ pokračoval.

„Tak třeba jak se jmenuješ celým jménem, odkud jsi, co máš rád, nebo takové věci,“ přiznala jsem stydlivě. Alec se na mě jenom mile usmál.

„Jmenuji se Alec Volturi. Jsem z Itálie. Rád si čtu knížky, nebo poslouchám písničky. Přeměněn jsem byl ve svých šestnácti letech, ale doopravdy jsem na světě již 163 let,“ řekl mi pravdu. Já na něj jenom koukala jako na blázna. Páni. 163 let? To je jako o tolik let starší než já? Ale vždyť je takový… mladý a hezký. Ano líbí se mi. Moje myšlenkové pochody přerušil až jeho hlas.

„A líbíš se mi ty,“ dodal si spíš pro sebe, ale já jsem to moc dobře slyšela. Znova jsem se na něj podívala. On se na mě jenom neurčitě usmál. Jistě si byl vědom, že ho nebudu mít hned ráda, ale popravdě řečeno se mi moc líbí.

„Ty mně taky,“ zašeptala jsem si pro sebe. Myslela jsem si, že to neslyší, ale pak jsem si uvědomila, že je to vlastně upír. Rychle jsem se na něj podívala. Díval se na mě vykuleně, jako bych něco udělala. Tak to asi slyšel, no.

„Co jsem to zase provedla?!“ nadávala jsem si v duchu. Pak se na mě Alec krásně usmál. Nevěděla jsem co dělat, tak jsem se jenom trošku usmála. Nevěděla jsem, jestli to byl úsměv, nebo jenom takový škleb. Slyšela jsem, jak se začal smát. Podívala jsem se na něj, ale nakonec mi to nedalo a začala se smát spolu s ním. Poté jsem usnula.

Pohled Alec

Byl jsem šťastný, že jsem ji potkal. Bella byla krásná, ale věděl jsem, že mě nikdy nebude chtít. Přeci jen jsem upír, co bez milosti vraždí lidi. Ale jestli bych u ní měl nějakou šanci, tak bych udělal cokoli, jen abych mohl být s ní. Klidně bych se stal i vegetariánem jako ti Cullenovi. Bella zrovna spala, tak jsem se na ni jen tak díval. Najednou jsem jí však pohladil tvář. Bella se zavrtěla. Lekl jsem se, že se budí, ale ona se jen otočila na bok, přitulila se ke mně a s úsměvem na tváři spala dál.


« Předchozí díl Následující díl »


Sdílet Sdílet

Diskuse pro článek Alice? Co se s tebou děje? - 6. kapitola:

 1
2. Elbaci
31.10.2011 [21:37]

Alecu, Alecu... No teeeda! Ty se nezdáš hochu! Emoticon Pozdravuj Demíííka! Emoticon A starouše Arouše taky! Emoticon Emoticon Ach jo... Já radši mlčím! Emoticon Jinak... Hezky se nám to rozjíždí... Emoticon

31.10.2011 [16:21]

DadysCullenHaleMě to díky Alecovi přijde zajímavější! A ano mi není líto že je hned Cullenovic nevysvobodili! Pěkné!

 1

Přidat komentář:

Nick:

Text:

[.ei.]smile41[./ei.] [.ei.]smile34[./ei.] [.ei.]smile33[./ei.] [.ei.]smile06[./ei.] [.ei.]smile01[./ei.] [.ei.]smile08[./ei.] [.ei.]smile19[./ei.] [.ei.]smile10[./ei.] [.ei.]smile17[./ei.] [.ei.]smile22[./ei.] [.ei.]smile25[./ei.] [.ei.]smile09[./ei.] [.ei.]smile07[./ei.] [.ei.]smile32[./ei.] [.ei.]smile35[./ei.] [.ei.]smile40[./ei.] [.ei.]smile24[./ei.] [.ei.]smile23[./ei.] [.ei.]smile16[./ei.] [.ei.]smile11[./ei.] [.ei.]smile18[./ei.] [.ei.]smile29[./ei.] [.ei.]smile20[./ei.] [.ei.]smile27[./ei.] [.ei.]smile12[./ei.] [.ei.]smile15[./ei.] [.ei.]smile04[./ei.] [.ei.]smile03[./ei.] [.ei.]smile36[./ei.] [.ei.]smile31[./ei.] [.ei.]smile38[./ei.] [.ei.]smile14[./ei.] [.ei.]smile13[./ei.] [.ei.]smile26[./ei.] [.ei.]smile21[./ei.] [.ei.]smile28[./ei.] [.ei.]smile39[./ei.] [.ei.]smile42[./ei.] [.ei.]smile30[./ei.] [.ei.]smile37[./ei.] [.ei.]smile02[./ei.] [.ei.]smile05[./ei.]


Uživatel:
Heslo:
Registrace


OurStories.cz


Psycholožka, terapeutka, lektorka Zuzana Tomášková Prosperio.cz...další zajímavé stránky Toto může být i váš web.
Máte zájem? Jste Přispěvateli a chcete se stát Ověřenými přispěvateli? Jste Ověřenými přispěvateli a chcete se stát
Profi přispěvateli?
Přidejte se k Pomoci začínajícím autorům.
Hledají se pomocníčci I vy se můžete stát administrátory.
Nábor administrátorů

Kdo je tu z členů? Klikni!